Mennica Legacy Tower na ostatniej prostej!
Mennica Legacy Tower to inwestycja biurowa realizowana przez Golub GetHouse i Mennicę Polską S.A. przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej na warszawskiej Woli. Kompleks o powierzchni 65 630 m kw. tworzy 140- metrowa Wieża i sąsiadujący z nią 43-metrowy Budynek Zachodni.
Budynek Zachodni Mennica Legacy Tower został oddany do użytkowania w listopadzie 2019 roku. Jego wyłącznym najemcą jest światowy lider powierzchni coworkingowej WeWork, który dotychczas wynajął swoim klientom 80% powierzchni dostępnej w budynku. Biura WeWork w Mennica Legacy Tower są największą „elastyczną powierzchnią” do wynajęcia w całej Europie Środkowo-Wschodniej.
Ostatnim etapem realizacji inwestycji będzie przekazanie najemcom powierzchni 140-metrowej Wieży, które zaplanowane zostało na jesień 2020 roku. Aktualnie wykonywane są prace wykończeniowe (fit-out) na powierzchni biurowej głównego najemcy budynku – mBank, który na swoją nową główną siedzibę wynajął 45.600 m kw. Na terenie obiektu trwają także prace wykończeniowe w całkowicie przeszklonym 12-metrowym lobby głównym, w którym znajdzie się m.in. 9-metrowa ściana wodna, umiejscowiona tuż za recepcją. Prestiż tej przestrzeni podkreślają m.in. zastosowane szlachetne okładziny kamienne.
Równolegle prowadzone są prace związane z zagospodarowaniem pasażu miejskiego przed i pomiędzy budynkami kompleksu, który w zdecydowanej większości został już oddany do użytkowania wraz z Budynkiem Zachodnim. W przestrzeniach otaczających Mennica Legacy Tower zostały posadzone m. in. starannie wyselekcjonowane drzewa z gatunku Liquidambar styraciflua (Ambrowiec balsamiczny). Ich wysokość wynosi ok. 8-9 m, a szerokość korony sięga 4 m. Drzewa przetransportowano do Polski prosto ze szkółki w Anglii. W otoczeniu kompleksu prowadzone są także prace związane z przygotowaniem nowego fragmentu ulicy Waliców (pomiędzy ulicami Prostą a Pereca), który zostanie oddany do użytkowania wraz z całą inwestycją na jesieni 2020 r.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.