Mieszkania w ofercie ostatniego etapu Murapol Osiedla Natura w Warszawie
123 lokale w trzech kameralnych budynkach zaprojektowanych w ramach Murapol Osiedla Natura zostały wprowadzone do sprzedaży. Deweloper stawia do dyspozycji klientów zróżnicowane układy i metraże, od kawalerek po lokale 5-pokojowe, każdy z balkonem lub tarasem z ogródkiem. W standardzie mieszkań znajdzie się pakiet antysmogowy, chroniący powietrze wewnątrz przed zanieczyszczeniami z zewnątrz, a zamontowany w budynkach Home Management System pozwoli lokatorom korzystać z rozwiązań smart home. W ofercie znajduje się także 139 miejsc postojowych dla przyszłych mieszkańców inwestycji.
Murapol Osiedle Natura to wieloetapowa inwestycja mieszkaniowa realizowana na warszawskiej Białołęce. To doskonała propozycja dla osób ceniących funkcjonalność wynikającą z przemyślanego, kameralnego projektu architektonicznego i łatwą komunikację z pozostałymi dzielnicami Warszawy. Tuż obok osiedla znajduje się przystanek komunikacji miejskiej, wiele punktów handlowo-usługowych i placówek oświatowo-wychowawczych. Bliskość miejskiej zieleni i spokojna okolica sprawiają, że ta część miasta systematycznie zyskuje na popularności wśród mieszkańców stolicy.
Pakiet antysmogowy czy Home Management System to nie jedyne eko udogodnienia, jakie można znaleźć na terenie inwestycji. Do dyspozycji właścicieli samochodów elektrycznych zostanie postawiona stacja ładowania, a dla fanów jednośladów wygodne stojaki na rowery. Części wspólne budynków oświetli energooszczędne światło LED. Nie zapomniano też o najmłodszych lokatorach – na osiedlu wybudowany będzie plac zabaw dla dzieci.
- Nasza oferta mieszkań plasuje się w segmencie popularnym oraz popularnym premium, dominują w niej lokale 2- i 3- pokojowe, o metrażach od 40 do 60 mkw. Lokale o takich parametrach cieszą się największym zainteresowaniem na rynku, zarówno wśród klientów kupujących mieszkania na własne potrzeby, jak również nabywców inwestycyjnych. Uzupełnieniem tej oferty są kawalerki oraz lokale 4- i 5-pokojowe o większych metrażach. Tak skrojoną ofertę wzbogacamy o rozwiązania eco, które mają coraz większe znaczenie dla nabywców mieszkań. W ten sposób chcemy skierować swoją ofertę do jak najszerszego grona klientów zainteresowanych kupnem lokalu mieszkalnego. – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.
Autorem projektu architektonicznego Murapol Osiedla Natura jest Murapol Architects Drive SA, pracownia projektowo-architektoniczna należąca do Grupy Murapol. Zgodnie z obecnym harmonogramem rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w trzecim kwartale 2022, zaś zakończenie – na przełom 2023 i 2024 roku.
Docelowo na Murapol Osiedlu Natura powstanie 10 budynków, 7 z nich posiada już pozwolenie na użytkowanie i jest zamieszkane przez lokatorów. W ofercie znajdują się ostatnie wolne gotowe do odbioru mieszkania, z których część można nabyć z pakietem bonusów w ramach trwającej promocji czerwcowej.
Warszawska oferta Grupy Murapol, poza projektem przy ul. Kąty Grodziskie, obejmuje także ostatnie lokale w inwestycji Murapol Dzieci Warszawy, w ramach której powstają dwa budynki ze 165 lokalami.
Dotychczasowe portfolio Grupy Murapol w stolicy to 8 wieloetapowych inwestycji, w których zamieszkało ok. 7,2 tys. lokatorów.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.