Komunikaty PR

Miniaturowa Elektrownia Scheiblera – łódzka architektura w konkursie LEGO® IDEAS

2020-05-14  |  09:00
Biuro prasowe

Już wkrótce najważniejsza budowla postindustrialnej Łodzi zyska zupełnie nowy wymiar. Teraz będzie można zobaczyć ją także w zminiaturyzowanej wersji. Model Elektrowni Scheiblera
z klocków LEGO® zostanie zgłoszony do konkursu LEGO® IDEAS przez Michała Dudę, zapalonego konstruktora, a po zebraniu odpowiedniej liczby głosów ma szansę trafić do ogólnoświatowej sprzedaży. Miniaturę z klocków będzie można zobaczyć podczas cyklu wirtualnych weekendów w Fuzji – pierwszy już 16 maja (sobota).
W programie cyklicznych wydarzeń online m.in. odsłonięcie modelu, warsztaty z kreatywnego budowania z klocków z Michałem Dudą – autorem projektu, a także wirtualna wycieczka po Elektrowni.

To się składa! – czyli jak powstaje budowla

W ramach rewitalizacji najważniejszej budowli w zapomnianej, postindustrialnej części Łodzi, Echo Investment objęło mecenatem realizację projektu z klocków LEGO® zminiaturyzowanej Elektrowni Scheiblera. Autorem i twórcą modelu jest doktorant Uniwersytetu Łódzkiego - Michał Duda – nie tylko wielki pasjonat klocków, ale także miłośnik Łodzi. Tworzeniem modeli zajmuje się od dzieciństwa, a specjalizuje się głównie w projektowaniu z klocków budynków z rodzinnego miasta. W jego artystycznym portfolio znajduje się już pięć miniatur łódzkiej architektury.
Z klocków powstały min. plac Wolności, nowy dworzec Łódź Fabryczna czy przystanek Piotrkowska Centrum.

Nad projektem budowy z klocków Elektrowni Scheiblera twórca pracuje od września i sam etap koncepcyjny zajął mu już kilkadziesiąt godzin. W projekcie zostały wykorzystane klocki pochodzące z najróżniejszych rejonów świata, m.in. z Węgier, Austrii, Irlandii, Wielkiej Brytanii czy Niemiec. Sam model składa się z blisko 1910 elementów – ta symboliczna liczba oznacza datę powstania Elektrowni, która w tym roku będzie obchodziła swoje 110 urodziny. Koszt wykonania miniatury wyniósł ok. 2300 zł, z czego najdroższy klocek kosztował ok. 30 zł i pochodził ze Stanów Zjednoczonych.

Inspirująca inwestycja

Budowa Elektrowni z klocków to symbol spektakularnej rewitalizacji postindustrialnej części Łodzi. Powstaje tu Fuzja, czyli nowy, pełen energii punkt na mapie Łodzi, który łączy funkcję rozrywkową, mieszkalną, handlową i biurową.

Znajdująca się na terenie dzielnicy legendarna Elektrownia Karola Scheiblera przejdzie kompleksową konserwację i renowację, dzięki czemu stanie się sercem tej części miasta. Powstająca inwestycja będzie otwartą, spełniającą wiele funkcji przestrzenią, gdzie mieszkańcy Łodzi znajdą rozrywkę, kulturę, dobre jedzenie, zieleń, komunikację miejską i handel. Na wyciągnięcie ręki będą takie usługi jak np. car sharing, ścieżki rowerowe, stacje serwisowe dla rowerów, inteligentne punkty odbioru paczek czy ładowarki elektrycznych samochodów. Nie zabraknie także miejsc idealnych na spotkania biznesowe i towarzyskie, parków, restauracji czy klimatycznych kawiarni. Inwestycja będzie swoistym zderzeniem dwóch światów – dawnej, poprzemysłowej Łodzi z nowoczesnym, przepełnionym ekologicznymi rozwiązaniami miejscem.

 

Będzie inspirująco – czyli wirtualne weekendy w Fuzji!

Model łódzkiej Elektrowni z klocków zostanie zgłoszony do programu LEGO® IDEAS, w ramach którego wygrane projekty mają szansę trafić do ogólnoświatowej sprzedaży. Już teraz Echo Investment i Michał Duda zapraszają do wzięcia udziału w cyklu niezwykle inspirujących WIRTUALNYCH WEEKENDÓW. Pierwsze spotkanie online już 16 maja! W programie cyklicznych wydarzeń online wiele atrakcji - na uczestników czeka m.in. odsłonięcie LEGO® Elektrowni, warsztaty z kreatywnego budowania z klocków dla całej rodziny, ciekawe konkursy z nagrodami czy wirtualna wycieczka po Elektrowni z Andrzejem Szkudlarkiem. To będzie także doskonała okazja by dowiedzieć się więcej na temat historii powstania budynku, a także poznać bliżej Michała Dudę, twórcę miniatury Elektrowni z klocków LEGO®. Zapraszamy!

Więcej informacji na temat wydarzenia na Facebooku Fuzji: https://www.facebook.com/FuzjaLodz/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.