Komunikaty PR

MLP Group ekspertem w projektach brownfield

2021-11-22  |  12:10

MLP Group zrewitalizuje tereny poprzemysłowe i zbuduje na przejętym terenie nowoczesny park biznesowy MLP Business Park Schalke. Na terenie inwestycji powstanie około 55 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej, która zgodnie z planem ma zostać oddana do użytkowania w połowie 2024 r.

MLP Group, wiodący deweloper i właściciel wysokiej jakości parków logistycznych, przemysłowych i biznesowych, wybuduje na działce o powierzchni około 11 hektarów nowoczesny park biznesowy. Na terenach przemysłowych, po byłej fabryce drutu Thyssen w Gelsenkirchen-Schalke, powstanie około 55.000 m2 zrównoważonej pod względem ekologicznym elastycznie użytkowanej powierzchni, przeznaczonej dla szerokiej gamy najemców.

- Dzięki nabyciu przez MLP Group tego terenu i planowanemu projektowi miasto Gelsenkirchen zyskuje nie tylko ważnego partnera gospodarczego. Może jednocześnie się cieszyć z dobrego i zrównoważonego rozwoju obszaru, który od dłuższego czasu był prawie nieużywany. To bardzo dobra wiadomość dla Gelsenkirchen, a zwłaszcza dla dzielnicy Schalke-Nord - powiedziała burmistrz Gelsenkirchen Karin Welge podczas prezentacji projektu w Gelsenkirchen Science Park.

Planowanych jest łącznie osiem budynków o powierzchni od 1.000 do 10.000 m2. We wschodniej części MLP Business Park Schalke powstaną trzy hale o elastycznym przeznaczeniu, które są szczególnie dostosowane do potrzeb lokalnych firm usługowych i handlowych. Większe jednostki mogą być również dzielone w zależności od potrzeb użytkowników.

- MLP Group ma duże doświadczenie w rewitalizacji byłych terenów przemysłowych. Koncepcja opracowana wspólnie z miastem Gelsenkirchen i władzami jest całkowicie uzasadniona i przemyślana. Z jednej strony doskonale wpisuje się w zakres wymagań zdefiniowanych w kontekście "Schalke-Nord", a z drugiej strony spełnia życzenia lokalnych, regionalnych i ponadregionalnych najemców z różnych branż - podkreślił Patrick Schumacher-Kurowski, Country Manager Germany & Austria w MLP Group.

Nowa inwestycja MLP Group znajdujące się w środku jednego z największych obszarów gospodarczych i konsumenckich w Europie. Dzięki doskonałej lokalizacji i połączeniu komunikacyjnemu z autostradami A42 i A44, MLP Business Park Schalke jest atrakcyjny dla użytkowników z wielu różnych sektorów od przedsiębiorstw produkcyjnych i przetwórczych, poprzez e-commerce i logistykę, po lokalne zakłady rzemieślnicze i usługowe. Projekt ma także na celu rewitalizację i modernizację opuszczonego terenu. Właśnie do tego miasto Gelsenkirchen przywiązuje szczególną wagę.

Według Patricka Schumacher-Kurowskiego, kolejnym krokiem będzie uszczegółowienie koncepcji w ścisłej współpracy z władzami miasta. MLP Group, które zainwestuje w projekt ponad 40 mln euro, oczekuje, że plan zagospodarowania będzie gotowy w połowie 2023 roku, a budowa mogłaby się rozpocząć w drugiej połowie 2023 roku. Prace rozbiórkowe istniejących budynków mają ruszyć już pod koniec 2021 roku. Działalność operacyjna MLP Business Park Schalke powinna rozpocząć się w połowie 2024 roku.

Budynki parku biznesowego są realizowane przez MLP Group zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju. Trwają starania o uzyskanie certyfikatu DGNB Gold (German Sustainable Building Council) dla obiektów. Koncepcja zrównoważonego rozwoju obejmuje również wykorzystanie powierzchni dachów na systemy fotowoltaiczne. Zielony prąd w jak największym stopniu będzie wykorzystywany także do wytwarzania ciepła. MLP Group już podczas budowy będzie wykorzystywać przede wszystkim materiały nadające się do recyklingu. Współpraca z regionalnymi firmami i zakup materiałów budowlanych od lokalnych dostawców, spowoduje, że ślad węglowy związany z realizacją inwestycji będzie na niskim poziomie.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.