Komunikaty PR

MLP Group ekspertem w projektach brownfield

2021-11-22  |  12:10
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

MLP Group zrewitalizuje tereny poprzemysłowe i zbuduje na przejętym terenie nowoczesny park biznesowy MLP Business Park Schalke. Na terenie inwestycji powstanie około 55 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej, która zgodnie z planem ma zostać oddana do użytkowania w połowie 2024 r.

MLP Group, wiodący deweloper i właściciel wysokiej jakości parków logistycznych, przemysłowych i biznesowych, wybuduje na działce o powierzchni około 11 hektarów nowoczesny park biznesowy. Na terenach przemysłowych, po byłej fabryce drutu Thyssen w Gelsenkirchen-Schalke, powstanie około 55.000 m2 zrównoważonej pod względem ekologicznym elastycznie użytkowanej powierzchni, przeznaczonej dla szerokiej gamy najemców.

- Dzięki nabyciu przez MLP Group tego terenu i planowanemu projektowi miasto Gelsenkirchen zyskuje nie tylko ważnego partnera gospodarczego. Może jednocześnie się cieszyć z dobrego i zrównoważonego rozwoju obszaru, który od dłuższego czasu był prawie nieużywany. To bardzo dobra wiadomość dla Gelsenkirchen, a zwłaszcza dla dzielnicy Schalke-Nord - powiedziała burmistrz Gelsenkirchen Karin Welge podczas prezentacji projektu w Gelsenkirchen Science Park.

Planowanych jest łącznie osiem budynków o powierzchni od 1.000 do 10.000 m2. We wschodniej części MLP Business Park Schalke powstaną trzy hale o elastycznym przeznaczeniu, które są szczególnie dostosowane do potrzeb lokalnych firm usługowych i handlowych. Większe jednostki mogą być również dzielone w zależności od potrzeb użytkowników.

- MLP Group ma duże doświadczenie w rewitalizacji byłych terenów przemysłowych. Koncepcja opracowana wspólnie z miastem Gelsenkirchen i władzami jest całkowicie uzasadniona i przemyślana. Z jednej strony doskonale wpisuje się w zakres wymagań zdefiniowanych w kontekście "Schalke-Nord", a z drugiej strony spełnia życzenia lokalnych, regionalnych i ponadregionalnych najemców z różnych branż - podkreślił Patrick Schumacher-Kurowski, Country Manager Germany & Austria w MLP Group.

Nowa inwestycja MLP Group znajdujące się w środku jednego z największych obszarów gospodarczych i konsumenckich w Europie. Dzięki doskonałej lokalizacji i połączeniu komunikacyjnemu z autostradami A42 i A44, MLP Business Park Schalke jest atrakcyjny dla użytkowników z wielu różnych sektorów od przedsiębiorstw produkcyjnych i przetwórczych, poprzez e-commerce i logistykę, po lokalne zakłady rzemieślnicze i usługowe. Projekt ma także na celu rewitalizację i modernizację opuszczonego terenu. Właśnie do tego miasto Gelsenkirchen przywiązuje szczególną wagę.

Według Patricka Schumacher-Kurowskiego, kolejnym krokiem będzie uszczegółowienie koncepcji w ścisłej współpracy z władzami miasta. MLP Group, które zainwestuje w projekt ponad 40 mln euro, oczekuje, że plan zagospodarowania będzie gotowy w połowie 2023 roku, a budowa mogłaby się rozpocząć w drugiej połowie 2023 roku. Prace rozbiórkowe istniejących budynków mają ruszyć już pod koniec 2021 roku. Działalność operacyjna MLP Business Park Schalke powinna rozpocząć się w połowie 2024 roku.

Budynki parku biznesowego są realizowane przez MLP Group zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju. Trwają starania o uzyskanie certyfikatu DGNB Gold (German Sustainable Building Council) dla obiektów. Koncepcja zrównoważonego rozwoju obejmuje również wykorzystanie powierzchni dachów na systemy fotowoltaiczne. Zielony prąd w jak największym stopniu będzie wykorzystywany także do wytwarzania ciepła. MLP Group już podczas budowy będzie wykorzystywać przede wszystkim materiały nadające się do recyklingu. Współpraca z regionalnymi firmami i zakup materiałów budowlanych od lokalnych dostawców, spowoduje, że ślad węglowy związany z realizacją inwestycji będzie na niskim poziomie.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych? Biuro prasowe
2024-05-17 | 10:00

Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych?

Na rodzimym rynku materiałów budowlanych korekta cenowa wciąż jest obowiązującą tendencją, jednak w kwietniu pojawiły się pierwsze wyraźne symptomy jej wygaszania. Po raz
Nieruchomości W.G Partners dynamicznie zwiększa sprzedaż domów modułowych w I kwartale 2024 r.
2024-05-17 | 01:00

W.G Partners dynamicznie zwiększa sprzedaż domów modułowych w I kwartale 2024 r.

W.G Partners, notowany na NewConnect producent domów w technologii szkieletowej i modułowej odnotowuje skokowy wzrost skali działalności i bardzo dobrą rentowność. W I kwartale firma
Nieruchomości OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK
2024-05-16 | 18:00

OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK

15 maja br. zakończył się dialog poświęcony etapowi I planowanej przez OKAM warszawskiej inwestycji F.S.O. PARK. Odbyło się 6 spotkań, w których wzięło udział łącznie 109

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.