MLP Group powiększa zespół
MLP Group wzmocniło swój zespół menedżerski. Do firmy dołączyli: Katarzyna Misztal, Paweł Reszczyński, Zuzanna Pukaluk, Mateusz Sobczak oraz Szymon Grochowski. Nowe osoby, posiadające duże doświadczenie w branży nieruchomości, będą odpowiadać m.in. za pozyskiwanie i przygotowanie gruntów pod nowe projekty, nadzór nad budową i realizacją procesów inwestycyjnych oraz za komercjalizację powierzchni i współpracę z najemcami.
„MLP Group znajduje się w okresie dynamicznego rozwoju. Nowe osoby wzmocnią przede wszystkim nasz zespół odpowiedzialny za pozyskiwanie gruntów pod nowe inwestycje, leasing powierzchni i nawiązywanie oraz utrzymywanie współpracy z najemcami. Bardzo cieszymy się, że dołączają do nas osoby o szerokich kompetencjach i z dużym doświadczeniem w branży nieruchomości - podkreśliła Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer, MLP Group S.A.
„Realizacja wielu procesów budowlanych na terenie różnych centrów logistycznych wymagała jednocześnie rozbudowy naszego zespołu nadzorującego prowadzone procesy inwestycyjne. Nowe osoby będą z pewnością bardzo silnym wsparciem i zapewnią nam możliwość utrzymania wysokiego tempa rozwoju” – dodał Piotr Świta, Head of Project Management Poland & Romania, MLP Group S.A.
Katarzyna Misztal będzie pełniła funkcję Leasing Managera. W MLP Group będzie odpowiadać za najem powierzchni w inwestycjach realizowanych w Polsce Centralnej. Posiada kilkuletnie doświadczenie w najmie powierzchni komercyjnych. Poprzednio związana była z Cushman & Wakefield, gdzie zajmowała stanowisko Negocjatora w dziale powierzchni przemysłowych i logistycznych. Odpowiedzialna była za doradztwo w procesie wynajmu powierzchni magazynowych i produkcyjnych, poszukiwanie i utrzymywanie kontaktów z nowymi klientami, najemcami oraz deweloperami w regionie Polski Centralnej.
Paweł Reszczyński został powołany na stanowisko Senior Land Acquisition Manager. Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku gospodarka przestrzenna oraz Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie. W MLP Group będzie zajmował się pozyskiwaniem i przygotowaniem gruntów pod nowe projekty. Jest ekspertem w zakresie nieruchomości z 8-letnim doświadczeniem w sektorze infrastruktury i przemysłu. Ostatnio związany był z Panattoni Europe, gdzie specjalizował się m.in. w pozyskiwaniu gruntów pod budowę parków logistycznych, badaniu i analizowaniu potencjalnych lokalizacji pod magazyny, przeprowadzaniu prawnych badań due diligence czy uzyskiwaniu stosownych pozwoleń na realizację inwestycji.
Zuzanna Pukaluk zajęła stanowisko Project Manager. Jest inżynierem budownictwa i absolwentką Politechniki Warszawskiej. W MLP Group odpowiada za realizację procesu inwestycyjnego od fazy koncepcji po przekazanie obiektu do użytkowania. Jest specjalistą ds. zarządzania projektami z 8-letnim doświadczeniem w branży nieruchomości komercyjnych. Doświadczenie zdobywała m.in. w firmie Panattoni Europe.
Mateusz Sobczak objął funkcję Project Manager. Jest inżynierem budownictwa. Ukończył Politechnikę Wrocławską. Odpowiada za realizację procesu inwestycyjnego od fazy koncepcji po przekazanie obiektu do użytkowania. Posiada ponad 13-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami, pracując dotychczas zarówno po stronie Generalnego Wykonawcy, Inwestora oraz Dewelopera. Wcześniej współpracował m.in. z firmą 7R S.A.
Szymon Grochowski będzie pełnił funkcję Land Acquisition Manager i będzie odpowiedzialny za pozyskiwanie gruntów. Jest absolwentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku Gospodarka Przestrzenna. Ukończył również studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Zarządzanie Projektami. Obecnie uczęszcza do Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie odbywa 2-letnie studia podyplomowe Master of Business Administration. Posiada 8 letnie doświadczenie w zakresie prowadzenia projektów inwestycyjnych oraz nabywania gruntów. Ostatnio związany był z Panattoni Europe, gdzie odpowiadał m.in. za prowadzenie procesu inwestycyjnego i wyszukiwanie nieruchomości przemysłowych pod centra logistyczne i magazyny. Wcześniej jako specjalista ds. ekspansji w Dino Polska S.A. zajmował się m.in. uzyskiwaniem pozwoleń administracyjnych oraz wyszukiwaniem i nabywaniem nieruchomości komercyjnych.
MLP Group obecnie rozwija się dynamicznie w czterech krajach w Polsce, Niemczech, Austrii i Rumunii. Zgodnie ze standardem Grupy wszystkie realizowane nowe inwestycje są obligatoryjnie objęte certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent lub Very Good, a na rynku niemieckim i austriackim certyfikatem DGNB Gold lub Platinum. Działania MLP Group mają na celu ochronę środowiska i osiągnięcie zerowej emisji CO2.
Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia również bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.