Komunikaty PR

Murapol Helio – nowa inwestycja mieszkaniowa na toruńskim Jarze

2024-05-24  |  08:00
Biuro prasowe

Grupa Murapol, jeden z wiodących ogólnopolskich deweloperów mieszkaniowych, wraca do Torunia z kolejnym nowoczesnym projektem mieszkaniowym. Murapol Helio powstanie przy ul. Heweliusza, w prężnie rozwijającej się dzielnicy Jar, na terenie której dotychczas deweloper oddał do użytkowania już ponad 1000 mieszkań. W ramach pierwszego etapu inwestycji, Grupa Murapol wprowadza do oferty 134 lokale w dwóch 2-piętrowych budynkach. Tarasy z ogródkami o powierzchni nawet 60 mkw. przynależące do mieszkań na parterze, nawet dwa balkony w lokalach na piętrach oraz eko rozwiązania i technologia smart home wdrożone w budynkach, to nie jedyne atuty inwestycji. Niemal wszystkie mieszkania na trzeciej kondygnacji będą dwupoziomowe z przestronną antresolą o powierzchni nawet 49 mkw. Dlaczego jeszcze warto wybrać mieszkanie w toruńskiej inwestycji Grupy Murapol?

Tym, co wyróżnia nowy projekt dewelopera jest z pewnością kameralna i minimalistyczna architektura osiedla, która harmonijnie wpisze się w naturalne i zielone otoczenie Jaru. W skład wprowadzonego do oferty pierwszego etapu Murapol Helio wchodzą 132 mieszkania w dwóch 2-piętrowych obiektach. Na uwagę zasługuje fakt, że na najwyższych kondygnacjach powstaną wyjątkowe, bo dwupoziomowe lokale z przestronną antresolą o powierzchni nawet 49 mkw. Dodatkowo, będą do nich przynależeć dwa balkony, a wysokość tych mieszkań będzie sięgać do 5,5 metra! Kompaktowe 1-, 2- i 3-pokojowe lokale oraz zróżnicowane metraże od 26 do nawet 88 mkw. w przypadku lokali z antresolami, to doskonała propozycja nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale też singli czy par. Wybrukowane kostką tarasy z ogródkami o powierzchni nawet 60 mkw. będą przynależeć do wszystkich mieszkań na parterach, z kolei lokale na piętrach będą posiadały nawet dwa balkony, a w przypadku wybranych lokali przestronne tarasy o powierzchni aż do 38 mkw. Oferta dewelopera obejmuje również komórki lokatorskie oraz boksy garażowe w podziemnej hali. Na terenie inwestycji powstaną również 2 lokale usługowe, które mogą być wykorzystane na poczet prowadzenia działalności, takiej jak sklep czy salon urody.

Docelowo Murapol Helio będzie składało się z czterech budynków z 297 lokalami mieszkalnymi i 4 lokalami usługowymi.

Nieodłącznym elementem inwestycji Grupy Murapol będzie też pakiet eco. Mieszkania w Murapol Helio zostaną wyposażone w standardzie w pakiety antysmogowe, które zapewnią świeże powietrze we wnętrzach, a Home Management System, zamontowany w budynkach, umożliwi mieszkańcom korzystanie z technologii smart home. Miłośnicy niskoemisyjnych środków transportu docenią obecność stacji ładowania aut elektrycznych na terenie osiedla.

O wyjątkowości Murapol Helio świadczy też jego usytuowanie. Inwestycja jest wprost stworzona dla miłośników natury, spokoju, ale również fanów rowerowych i pieszych wędrówek z uwagi na rozległe leśne tereny w otoczeniu osiedla. Słynny Park na Jarze z licznymi atrakcjami sportowymi znajduje się w odległości zaledwie 3-minutowej przejażdżki rowerem od inwestycji. Dodatkowo, Murapol Helio powstanie w sąsiedztwie nowej pętli tramwajowej doskonale łączącej dzielnicę z centrum miasta, nieopodal znajdują się również przystanki komunikacji autobusowej, zatem do urokliwego serca Torunia i Starego Miasta, bogatego w zabytki, muzea, restauracje, knajpy i sklepy można dojechać już w 20 minut tramwajem lub 10 minut samochodem. Dla rodziców mniejszych pociech ważną informacją będzie to, że w promieniu zaledwie 1,5 km działają dwa żłobki, do najbliższego przedszkola miejskiego można dojść już w kwadrans spacerem, a w odległości 10-minutowej jazdy autem znajdują się trzy szkoły podstawowe.

- Na toruńskim rynku jesteśmy obecni już od 2018 roku, a oferta Grupy Murapol skierowana jest do różnych grup odbiorców. Oprócz nowoczesnych osiedli mieszkaniowych dla osób poszukujących dla siebie nowego miejsca do życia, mamy w portfolio także projekt Murapol Aviator, produkt skrojony idealnie na potrzeby klientów inwestycyjnych. Warto zatem podkreślić, że jako pierwsi na toruńskim rynku nieruchomości wprowadziliśmy do oferty apartamenty inwestycyjne – taki lokal to dobra lokata kapitału. Cieszymy się, że po krótkiej przerwie wracamy z kolejnym projektem mieszkaniowym na toruński Jar i wierzymy, że spotka się on z dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Murapol Helio to nie tylko dobry wybór na swoje pierwsze M, ale i atrakcyjna opcja zakupu lokalu w celach inwestycyjnych – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA – pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol.

Zgodnie z obecnym harmonogramem realizacji, prace budowlane w ramach pierwszego etapu inwestycji rozpoczną się w II kwartale 2024 r., zaś ich zakończenie zaplanowane jest na IV kwartał 2025 r.

Murapol Helio to piąta inwestycja dewelopera na mapie Torunia. W ramach projektów Murapol Apartamenty Staromiejskie przy ul. Grudziądzkiej i Murapol Nowy Toruń oraz Murapol Osiedle Smart przy ul. H. Strobanda powstało blisko 1,2 lokali, w których zamieszkało około 3,6 tys. osób. Obecnie w realizacji, oprócz Murapol Helio, znajduje się także Murapol Aviator przy ul. Grudziądzkiej, w którym deweloper zaprojektował 170 apartamentów inwestycyjnych. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy Biuro prasowe
2024-07-22 | 15:00

Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy

Z okazji 20-lecia, przypadającego na 2024 rok, OKAM zorganizował sportowe wyzwanie, połączone z działaniami CSR. Przez cztery letnie miesiące pracownicy OKAM dążą do zdobycia 20 tys.
Nieruchomości Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi
2024-07-22 | 10:30

Termy Karkonosze Resort & Spa – oaza spokoju i równowagi

Kompleks hotelowo-rekreacyjny, Termy Karkonosze Resort & Spa to oaza spokoju i równowagi, skomponowana z dwóch unikatowych stref – kameralnych willi i luksusowego hotelu.
Nieruchomości Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?
2024-07-22 | 01:00

Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?

Katastrofy budowlane i nieszczęśliwe wypadki, takie jak pożary, wybuch gazu czy te wynikające z błędów ludzkich, stanowią poważne wyzwania dla bezpieczeństwa konstrukcji oraz jej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.