Komunikaty PR

Murapol Helio – nowa inwestycja mieszkaniowa na toruńskim Jarze

2024-05-24  |  08:00
Biuro prasowe

Grupa Murapol, jeden z wiodących ogólnopolskich deweloperów mieszkaniowych, wraca do Torunia z kolejnym nowoczesnym projektem mieszkaniowym. Murapol Helio powstanie przy ul. Heweliusza, w prężnie rozwijającej się dzielnicy Jar, na terenie której dotychczas deweloper oddał do użytkowania już ponad 1000 mieszkań. W ramach pierwszego etapu inwestycji, Grupa Murapol wprowadza do oferty 134 lokale w dwóch 2-piętrowych budynkach. Tarasy z ogródkami o powierzchni nawet 60 mkw. przynależące do mieszkań na parterze, nawet dwa balkony w lokalach na piętrach oraz eko rozwiązania i technologia smart home wdrożone w budynkach, to nie jedyne atuty inwestycji. Niemal wszystkie mieszkania na trzeciej kondygnacji będą dwupoziomowe z przestronną antresolą o powierzchni nawet 49 mkw. Dlaczego jeszcze warto wybrać mieszkanie w toruńskiej inwestycji Grupy Murapol?

Tym, co wyróżnia nowy projekt dewelopera jest z pewnością kameralna i minimalistyczna architektura osiedla, która harmonijnie wpisze się w naturalne i zielone otoczenie Jaru. W skład wprowadzonego do oferty pierwszego etapu Murapol Helio wchodzą 132 mieszkania w dwóch 2-piętrowych obiektach. Na uwagę zasługuje fakt, że na najwyższych kondygnacjach powstaną wyjątkowe, bo dwupoziomowe lokale z przestronną antresolą o powierzchni nawet 49 mkw. Dodatkowo, będą do nich przynależeć dwa balkony, a wysokość tych mieszkań będzie sięgać do 5,5 metra! Kompaktowe 1-, 2- i 3-pokojowe lokale oraz zróżnicowane metraże od 26 do nawet 88 mkw. w przypadku lokali z antresolami, to doskonała propozycja nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale też singli czy par. Wybrukowane kostką tarasy z ogródkami o powierzchni nawet 60 mkw. będą przynależeć do wszystkich mieszkań na parterach, z kolei lokale na piętrach będą posiadały nawet dwa balkony, a w przypadku wybranych lokali przestronne tarasy o powierzchni aż do 38 mkw. Oferta dewelopera obejmuje również komórki lokatorskie oraz boksy garażowe w podziemnej hali. Na terenie inwestycji powstaną również 2 lokale usługowe, które mogą być wykorzystane na poczet prowadzenia działalności, takiej jak sklep czy salon urody.

Docelowo Murapol Helio będzie składało się z czterech budynków z 297 lokalami mieszkalnymi i 4 lokalami usługowymi.

Nieodłącznym elementem inwestycji Grupy Murapol będzie też pakiet eco. Mieszkania w Murapol Helio zostaną wyposażone w standardzie w pakiety antysmogowe, które zapewnią świeże powietrze we wnętrzach, a Home Management System, zamontowany w budynkach, umożliwi mieszkańcom korzystanie z technologii smart home. Miłośnicy niskoemisyjnych środków transportu docenią obecność stacji ładowania aut elektrycznych na terenie osiedla.

O wyjątkowości Murapol Helio świadczy też jego usytuowanie. Inwestycja jest wprost stworzona dla miłośników natury, spokoju, ale również fanów rowerowych i pieszych wędrówek z uwagi na rozległe leśne tereny w otoczeniu osiedla. Słynny Park na Jarze z licznymi atrakcjami sportowymi znajduje się w odległości zaledwie 3-minutowej przejażdżki rowerem od inwestycji. Dodatkowo, Murapol Helio powstanie w sąsiedztwie nowej pętli tramwajowej doskonale łączącej dzielnicę z centrum miasta, nieopodal znajdują się również przystanki komunikacji autobusowej, zatem do urokliwego serca Torunia i Starego Miasta, bogatego w zabytki, muzea, restauracje, knajpy i sklepy można dojechać już w 20 minut tramwajem lub 10 minut samochodem. Dla rodziców mniejszych pociech ważną informacją będzie to, że w promieniu zaledwie 1,5 km działają dwa żłobki, do najbliższego przedszkola miejskiego można dojść już w kwadrans spacerem, a w odległości 10-minutowej jazdy autem znajdują się trzy szkoły podstawowe.

- Na toruńskim rynku jesteśmy obecni już od 2018 roku, a oferta Grupy Murapol skierowana jest do różnych grup odbiorców. Oprócz nowoczesnych osiedli mieszkaniowych dla osób poszukujących dla siebie nowego miejsca do życia, mamy w portfolio także projekt Murapol Aviator, produkt skrojony idealnie na potrzeby klientów inwestycyjnych. Warto zatem podkreślić, że jako pierwsi na toruńskim rynku nieruchomości wprowadziliśmy do oferty apartamenty inwestycyjne – taki lokal to dobra lokata kapitału. Cieszymy się, że po krótkiej przerwie wracamy z kolejnym projektem mieszkaniowym na toruński Jar i wierzymy, że spotka się on z dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Murapol Helio to nie tylko dobry wybór na swoje pierwsze M, ale i atrakcyjna opcja zakupu lokalu w celach inwestycyjnych – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA – pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol.

Zgodnie z obecnym harmonogramem realizacji, prace budowlane w ramach pierwszego etapu inwestycji rozpoczną się w II kwartale 2024 r., zaś ich zakończenie zaplanowane jest na IV kwartał 2025 r.

Murapol Helio to piąta inwestycja dewelopera na mapie Torunia. W ramach projektów Murapol Apartamenty Staromiejskie przy ul. Grudziądzkiej i Murapol Nowy Toruń oraz Murapol Osiedle Smart przy ul. H. Strobanda powstało blisko 1,2 lokali, w których zamieszkało około 3,6 tys. osób. Obecnie w realizacji, oprócz Murapol Helio, znajduje się także Murapol Aviator przy ul. Grudziądzkiej, w którym deweloper zaprojektował 170 apartamentów inwestycyjnych. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.