Murapol Osiedle Szafirove – nowa inwestycja w Starych Gliwicach
Przy ul. Szafirowej w Gliwicach, wśród malowniczych okoliczności przyrody, nieopodal urokliwego Lasu Dąbrowa powstanie nowa inwestycja Murapol Osiedle Szafirove. Grupa Murapol, jeden z czołowych przedstawicieli rynku mieszkaniowego, uruchomiła w ramach przedsięwzięcia komercjalizację 188 funkcjonalnych lokali w dwóch 4- i 5-piętrowych budynkach. Kompaktowe układy od 1- do nawet 5-pokojowych mieszkań zapewnią komfort zarówno rodzinom z dziećmi, seniorom, singlom, jak i inwestorom chcącym stabilnie ulokować swój kapitał w nieruchomościach.
Docelowo w ramach Murapol Osiedla Szafirovego powstanie łącznie 620 lokali w siedmiu 4- i 5-piętrowych obiektach wraz z licznymi miejscami postojowymi na zewnątrz oraz w podziemnych halach garażowych. Mieszkania na piętrach będą posiadać nawet dwa przestronne balkony, a te zaprojektowane w kondygnacjach parterowych dodatkową przestrzeń w postaci zielonych ogródków z tarasami wybrukowanymi kostką o powierzchni nawet 89 mkw. Murapol Osiedle Szafirove oferuje dostęp do nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań, sprzyjających dbaniu o środowisko naturalne, takich jak technologia Home Management System, która pozwala korzystać z urządzeń inteligentnego domu. Co ważne, mieszkania będą wyposażone w pakiet antysmogowy, czyli filtry z warstwami nanowłókien, które zapewniają stały dopływ czystego powietrza do lokalu. Inwestycja w Gliwicach oferuje ponadto dostęp do stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenie osiedla, stojaków rowerowych, a w częściach wspólnych budynków zastosowano energooszczędne oświetlenie LED.
Murapol Osiedle Szafirove zostało zaprojektowane na dziewiczym i bogatym w roślinność terenie, którego sercem jest znane okolicznym mieszkańcom „Żabie Oczko”. Staw stanie się centralnym miejscem sąsiedzkich spotkań, przy którym powstanie plac zabaw. W czasie kilkuminutowej przejażdżki rowerem można dostać się stąd do pięknego rezerwatu przyrody Las Dąbrowa ze ścieżką edukacyjno-przyrodniczą, niedaleko zlokalizowany jest również Park Szwajcaria. W pobliżu inwestycji funkcjonują liczne sklepy, supermarkety, piekarnia, restauracja oraz kawiarnia, a także żłobki i przedszkole. Co ważne, Murapol Osiedle Szafirove jest położone w rejonie drogi krajowej nr 88, której kontynuacją jest autostrada A4 oraz Drogowa Trasa Średnicowa. Lokalizacja pozwala zatem sprawnie dotrzeć do centrum Gliwic, najważniejszych miast aglomeracji śląskiej, jak i udać się w stronę Częstochowy czy Wrocławia. 300 metrów od inwestycji znajduje się pętla autobusowa, skąd kursuje szereg linii w różnych kierunkach miasta.
Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA – pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol.
Prace budowlane na terenie inwestycji rozpoczną się w IV kwartale br., zaś ich zakończenie, zgodnie z obecnym harmonogramem, zaplanowane jest na II kwartał 2025 r.
- Zaobserwowaliśmy, że po pandemii nasi klienci zaczęli zwracać większą uwagę na prywatne miejsca do relaksu, zacieśniania sąsiedzkich relacji i odpoczynku na łonie natury. Lokale z dodatkowymi balkonami oraz dużymi tarasami są obecnie produktem bardzo pożądanym na rynku. Ważne jest także otoczenie inwestycji – na terenie naszego nowego gliwickiego projektu znajduje się staw „Żabie Oczko”. Zieleń okalająca osiedle to jednak nie wszystko. W pobliżu płynie też strumyk połączony z Kłodnicą, a nieopodal leży urokliwy rezerwat przyrody Las Dąbrowa. Kupując nowe mieszkanie, często wybieramy sąsiedztwo na lata, dlatego warto przemyśleć, jaka lokalizacja będzie sprzyjać naszym codziennym aktywnościom. Najważniejszym czynnikiem jest bliskość terenów zielonych, z dobrodziejstw których mogą czerpać nie tylko aktywni fizycznie mieszkańcy, ale i posiadacze psów lub osoby chcące po prostu odetchnąć od codziennych obowiązków w przyjaznym otoczeniu – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.
Murapol Osiedle Szafirove to druga inwestycja dewelopera w Gliwicach. W ramach wieloetapowego przedsięwzięcia Murapol Osiedle Parkowe przy ul. Kozielskiej oddano do użytkowania już ponad 660 funkcjonalnych lokali w 7 budynkach.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.