Komunikaty PR

Murapol Primo – nowa oferta mieszkań na mapie Lublina

2024-03-28  |  15:30
Biuro prasowe

Grupa Murapol, działająca w kilkunastu polskich miastach, poszerza swoje portfolio o kolejną nowoczesną inwestycję mieszkaniową. Murapol Primo, pierwszy projekt dewelopera w Lublinie, powstanie przy al. Spółdzielczości Pracy, w niezwykle atrakcyjnej lokalizacji – na terenie wypełnionej zielenią Bazylianówki, a równocześnie blisko miejskich atrakcji kulturalno-rozrywkowych. Do dyspozycji klientów Grupa Murapol postawiła ponad 330 lokali mieszkalnych w dwóch budynkach z eko udogodnieniami i licznymi miejscami parkingowymi.

Murapol Primo to starannie zaprojektowana inwestycja u bram lubelskiego Śródmieścia. Jej usytuowanie w południowo-zachodniej części dzielnicy Ponikwoda pozwala w zaledwie 5 minut dojechać do Starego Miasta, jak i wyjechać z Lublina trasą S12, al. Solidarności czy al. Tysiąclecia. Sąsiedztwo inwestycji stanowią domy jednorodzinne oraz Galeria Olimp, jedno z największych centrów handlowych w mieście, która oferuje dostęp do szeregu atrakcji, takich jak np. siłownia, klub fitness, kręgielnia, park rozrywki, tor kartingowy, sale zabaw dla dzieci oraz restauracje. To jednak nie wszystko – odnajdą się tu również miłośnicy odpoczynku na świeżym powietrzu, bo okolica Murapol Primo oraz dzielnica Ponikwoda to obfite w zieleń tereny rekreacyjne. Krótka przejażdżka rowerem doprowadzi przyszłych mieszkańców inwestycji do Parku Zawilcowa, Wąwozu Kalina, Parku Czechów czy Parku Bronowice. Deweloper ma też dobre informacje dla rodziców – w pobliżu osiedla działają żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe, na zajęcia blisko będą mieli też studenci Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II czy Politechniki Lubelskiej.

W ramach inwestycji deweloper zaprojektował 332 lokale mieszkalne w dwóch 5- i 6-piętrowych budynkach, ponad 350 miejsc postojowych w garażach podziemnych i na terenie osiedla oraz przestronny plac zabaw o powierzchni 680 mkw. Ten ostatni będzie z pewnością ulubionym miejscem zabawy najmłodszych lokatorów. Kawalerki oraz 2-, 3- i 4-pokojowe mieszkania o zróżnicowanych metrażach od 25 do 66 mkw., będą posiadały dodatkową przestrzeń w postaci nawet 2 balkonów na wyższych piętrach i tarasów z zielonymi ogródkami o powierzchni nawet 113 mkw. na kondygnacjach parterowych. Deweloper zadbał też o zaprojektowanie części wspólnych w budynkach w wysokim standardzie. Klatki schodowe i korytarze zostaną wykończone z użyciem trwałych płytek gresowych, dekoracyjnych paneli imitujących drewno i energooszczędną oprawę liniową LED, a w holach wejściowych znajdą się duże lustra oraz estetyczne skrzynki pocztowe.

Nowoczesne inwestycje Grupy Murapol charakteryzuje wykorzystanie proekologicznych i energooszczędnych rozwiązań – nie inaczej jest w przypadku Murapol Primo. Mieszkania zostaną wyposażone w standardzie w pakiet antysmogowy, zapewniający wolne od zanieczyszczeń i alergenów powietrze we wnętrzach. Z kolei instalacja Home Management System w budynkach inwestycji umożliwi korzystanie z najnowocześniejszych urządzeń smart home, w tym sterowanie ogrzewaniem, zaworami wody, roletami wewnętrznymi czy oświetleniem. Co ważne, użytkownicy samochodów elektrycznych będą mogli ładować na terenie osiedla swoje niskoemisyjne pojazdy.

- Nazwą naszej inwestycji, Murapol Primo, nawiązujemy do faktu, że to nasz pierwszy projekt mieszkaniowy w tym mieście. Słowo „primo” w języku hiszpańskim oznacza „pierwszy”, „doskonały” – mam nadzieję, że tak też będą się czuć przyszli mieszkańcy nowego osiedla przy al. Spółdzielczości Pracy. Współczesna forma architektoniczna budynków, kompaktowe układy mieszkań oraz nowoczesne rozwiązania z pewnością odpowiedzą na potrzeby zarówno rodzin z dziećmi, singli, jak i seniorów. Dużym atutem naszej inwestycji jest też świetna lokalizacja – Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście czy Muzeum Narodowe znajdują się w zasięgu pięciominutowej przejażdżki autem. Lublin to jedno z najatrakcyjniejszych miast w Polsce z wielokulturową, ponad 700-letnią historią – wybierając Murapol Primo można korzystać z miejskich uroków i cieszyć się lubelską atmosferą otwartości oraz szacunku do kultury – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA – pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol.

Zgodnie z obecnym harmonogramem realizacji inwestycji, prace budowlane rozpoczną się w drugim kwartale 2024 r.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Polityka

J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.

Ochrona środowiska

Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.