Murapol Rivo – nowa inwestycja mieszkaniowa w sercu Bydgoszczy
Grupa Murapol wprowadza do oferty kolejną nowoczesną inwestycję na terenie Bydgoszczy. Murapol Rivo to wyjątkowy projekt, który powstanie przy ul. Dworcowej, jednej z najważniejszych ulic Śródmieścia. Deweloper postawił do dyspozycji bydgoszczan 122 kompaktowe lokale mieszkalne w 6-piętrowym budynku wraz z trzypoziomowym garażem podziemnym ze 145 miejscami postojowymi. Projekt wyróżnia nie tylko doskonała lokalizacja, ale też komfortowe rozwiązania oraz nowatorskie i proekologiczne technologie zastosowane w budynkach i na terenie inwestycji.
Dzięki współczesnej formie architektonicznej budynku, Murapol Rivo harmonijnie wkomponuje się w tkankę historycznych kamienic i wprowadzi powiew nowoczesności w bydgoskim Śródmieściu. Zróżnicowane metraże od 27 do 65 mkw. oraz kompaktowe układy 1-, 2-, 3- i 4-pokojowych lokali docenią nie tylko rodziny z dziećmi, pary i single, ale też inwestorzy szukający bezpiecznej przystani dla swoich oszczędności. Właściciele mieszkań na wyższych piętrach będą mieli do dyspozycji prywatną przestrzeń plenerową w postaci nawet dwóch balkonów i loggii, a na parterze tarasy z ogródkami o powierzchni nawet 38 mkw. Na uwagę zasługują także wysokie okna portfenetrowe dające dobre nasłonecznienie wnętrz oraz wybrane mieszkania z dwustronną ekspozycją. W Murapol Rivo nie mogło oczywiście zabraknąć innowacyjnych udogodnień w nowoczesnym wydaniu – instalacja Home Management System pozwoli mieszkańcom korzystać z technologii inteligentnego domu, a pakiet antysmogowy w standardzie każdego lokalu zabezpieczy wnętrza przed zanieczyszczeniami, alergenami i owadami. To jednak nie wszystko, bo Grupa Murapol w ramach projektu zaplanowała też panele fotowoltaiczne na dachu, które obniżą koszty utrzymania obiektu. Dodatkowo, w budynku mieścić się będzie też jeden lokal usługowy na potrzeby drobnej działalności, komórki lokatorskie i boksy garażowe.
Niemniej interesująco prezentuje się lokalizacja i otoczenie inwestycji. Murapol Rivo zostało zaprojektowane przy ul. Dworcowej, prowadzącej wprost do dworca głównego, jak i drugiej ważnej arterii – ulicy Gdańskiej, dzięki czemu w zaledwie 10 minut pieszo można dojść stąd na stację Bydgoszcz Główna lub też sprawnie dojechać tam komunikacją miejską. Dobre usytuowane inwestycji pozwala równie szybko, bo w jedyne 10 minut autem, dotrzeć do portu lotniczego w Bydgoszczy. Ogromnym atutem Murapol Rivo jest też bliska odległość od malowniczych bulwarów nad rzeką Brdą. Do ścisłego centrum, czyli Starego Rynku, można dotrzeć już w kwadrans spacerem, a do zrewitalizowanej przestrzeni kulturalno-wypoczynkowej Wyspy Młyńskiej wraz z Młynami Rothera i tzw. bydgoską Wenecją jeszcze szybciej – już w 12 minut pieszo. W otoczeniu inwestycji nie brakuje wszelkiej maści sklepów, punktów usługowych i supermarketów.
- Nowoczesne mieszkania deweloperskie w atrakcyjnych lokalizacjach, z możliwością montażu inteligentnych rozwiązań zwiększających oszczędności i dodatkowymi udogodnieniami, zyskują w Bydgoszczy z roku na rok coraz większą popularność. Tutejszy rynek nieruchomości pierwotnych cały czas dynamicznie się rozwija – nabywców przyciąga nie tylko atrakcyjny rynek pracy czy doskonała infrastruktura komunikacyjna, ale też fakt, że miasto jest silnym ośrodkiem akademickim. Funkcjonuje tu kilka szkół wyższych kształcących tysiące studentów, którzy stale szukają lokali na wynajem. Nasza nowa inwestycja affordable premium to więc nie tylko dobra opcja do zakupu M na własne potrzeby, ale i ciekawa propozycja dla inwestorów, bowiem najszybciej z Murapol Rivo można dotrzeć do Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Akademii Muzycznej. Choć pozostałe uczelnie są zlokalizowane nieco dalej, to również można do nich sprawnie dojechać, co jest zdecydowanie dużym atutem i przewagą inwestycyjną naszego bydgoskiego projektu – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.
Zgodnie z obecnym harmonogramem, prace na terenie inwestycji rozpoczęły się w III kwartale 2024 r., zaś ich zakończenie planowane jest na II półrocze 2026 r.
Murapol Rivo to druga inwestycja mieszkaniowa dewelopera na terenie Bydgoszczy. Do tej pory Grupa Murapol oddała tu do użytkowania blisko 600 lokali w ramach projektu Murapol Osiedle Akademickie przy ul. Akademickiej, w których zamieszkało ok 1,8 tys. osób. Obecnie deweloper realizuje tam ostatni z ośmiu obiektów. W ofercie tej inwestycji znajdują się zarówno ostatnie, gotowe do odbioru mieszkania w zrealizowanych już budynkach, jak i szeroka oferta w powstającym ostatnim obiekcie.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.