Komunikaty PR

Murapol z większą ofertą nowych mieszkań w Gliwicach

2020-02-28  |  10:45
Biuro prasowe

Pula lokali w realizowanym przez Grupę Murapol gliwickim projekcie Murapol Osiedle Parkowe została powiększona o 96 mieszkań aktualnie wprowadzonych do sprzedaży. Wszystkie lokale w ramach obecnie komercjalizowanego etapu inwestycji wyposażone zostaną w pakiet antysmogowy oraz opcję smart home pozwalającą, m.in. na zdalne sterowanie mediami w mieszkaniach i oszczędności w ich eksploatacji.

Gliwicka oferta to część „projektu1000”, w ramach którego Grupa Murapol postawiła do dyspozycji klientów ponad tysiąc mieszkań w siedmiu projektach nieruchomościowych w sześciu miastach w Polsce.

Murapol Osiedle Parkowe to inwestycja realizowana przy ul. Kozielskiej, w dzielnicy Wojska Polskiego, w zielonym otoczeniu parków Szwajcaria i Starokozielskiego, zaledwie 5 minut od centrum miasta. W ramach trzeciego etapu projektu do komercjalizacji trafiło obecnie 96 lokali mieszkalnych zaplanowanych w 7-kondygnacyjnym budynku z podziemną halą garażową. Postawione do dyspozycji klientów mieszkania to kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe w najpopularniejszych układach i metrażach, od 25 do 58 mkw. Dla poszukujących większych lokali przewidziana została możliwość ich łączenia. Wszystkie mieszkania na parterze wyposażone zostaną w komfortowe, zielone ogródki, dzięki którym mieszkańcy zyskają dodatkową przestrzeń wypoczynkową, a lokale na wyższych kondygnacjach w przestronne i wygodne balkony lub tarasy. Teren wokół inwestycji zostanie zagospodarowany specjalnie wyselekcjonowaną roślinnością oraz elementami małej architektury.

Dla komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców wprowadzone do sprzedaży lokale zostaną wyposażone w pakiet antysmogowy oraz opcję innowacyjnych rozwiązań smart home dających możliwość zdalnego sterowania za pomocą smartfonu lub tabletu mediami oraz urządzeniami zapewniającymi bezpieczeństwo mieszkania oraz znaczne oszczędności w jego eksploatacji.

Rozpoczęcie prac budowlanych, zgodnie z aktualnym harmonogramem, nastąpi w pierwszym kwartale 2020 roku, zaś przekazanie mieszkań ich nabywcom przewidziane zostało na pierwszy kwartał kolejnego roku.

- Obecność specjalnej strefy ekonomicznej, duża liczba inwestycji, znacząco niższa od średniej krajowej stopa bezrobocia oraz dogodna komunikacja z miastami konurbacji i pozostałymi regionami kraju to przesłanki wpływające na zadowolenie mieszkańców Gliwic z miejsca zamieszkania. To także argument dla Grupy Murapol, by realizować inwestycje w mieście, w którym żyje się dobrze. To zapewnia zainteresowanie lokalami mieszkalnymi tworząc atrakcyjny rynek do działalności dla firm deweloperskich - mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. – Cisza, spokój oraz sąsiedztwo terenów zielonych i rekreacyjnych to atuty miasta, które doceniają coraz bardziej mieszkańcy dużych ośrodków, poszukujący miejsca do życia właśnie w takich lokalizacjach, z dala od biznesowego i pełnego gwaru centrum Katowic. – dodaje Nikodem Iskra

Murapol Osiedle Parkowe to pierwszy projekt Spółki realizowany w Gliwicach. Dotychczas w ramach inwestycji Grupa zaoferowała 378 lokali mieszkalnych, z czego 96 mieszkań z pierwszego etapu projektu otrzymało już decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Docelowo inwestycja przy ul. Kozielskiej obejmie 7 budynków, w których zrealizowane zostaną 662 lokale mieszkalne.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wrocław: Nova Stoczniova pnie się w górę Biuro prasowe
2020-06-03 | 10:00

Wrocław: Nova Stoczniova pnie się w górę

Inwestycja przy ulicy Stoczniowej i Masztowej osiągnęła już docelową wysokość. Osiedle będzie się składać z pięciu trzykondygnacyjnych budynków – łącznie 96 mieszkań od
Nieruchomości Czy są chętni na mieszkania?
2020-06-03 | 01:00

Czy są chętni na mieszkania?

Mirosław Kujawski, członek zarządu Develia S.A.   Obserwujemy obecnie wyraźny wzrost zainteresowania klientów, porównywalny do analogicznego okresu ubiegłego roku.
Nieruchomości Co warto wiedzieć o powłokach pokryć dachowych z blachy?
2020-06-02 | 15:20

Co warto wiedzieć o powłokach pokryć dachowych z blachy?

Wybierając pokrycie dachowe z blachy, klienci zazwyczaj zwracają uwagę na estetykę i cenę. To kryteria zrozumiałe dla każdego, które nie wymagają specjalistycznej, technicznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Ruch w biurach sprzedaży mieszkań powraca do poziomów sprzed pandemii. Nie ma co liczyć na spadki cen

Pandemia SARS-CoV-2 chwilowo zachwiała rynkiem deweloperskim. W kwietniu liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto, spadła o prawie 40 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem, a statystyki wskazywały na malejące zainteresowanie kredytami hipotecznymi. Powoli widać jednak odbicie – klienci wracają do biur sprzedaży zainteresowani zakupem mieszkania. Nie powinni jednak liczyć na duże spadki cen w związku z koronawirusem. Tym, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie, jest za to pozycja i sytuacja finansowa dewelopera oraz terminowość realizacji inwestycji. Z tym ostatnim nie ma raczej problemów, bo pandemia nie wstrzymała prac na budowach.

Problemy społeczne

Szpitale przygotowują się na drugą falę pandemii. Z pomocą biznesu Caritas przekazuje im właśnie kolejne z setki zamówionych respiratorów

W czasie pandemii jednym z głównych problemów jest dostępność sprzętu medycznego. Już dzisiaj szpitale przygotowują się na drugą falę zachorowań, która według ministra zdrowia może nadejść jesienią. Nie mają jednak w swoich budżetach wystarczających środków na zakup respiratorów. Dlatego w pomoc zaangażował się biznes: wiele firm zdecydowało się na zakup respiratorów i przekazanie ich do najbardziej potrzebujących szpitali. Do polskich placówek pierwsze z ponad setki takich urządzeń, zamówionych jeszcze w kwietniu, dostarcza już Caritas w ramach akcji #WdzięczniMedykom. Prawie połowa z nich została zakupiona ze środków przekazanych przez Generali Polska.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Edukacja

Polscy naukowcy badają pracę mózgu u dzieci z dysleksją. Chcą opracować metodę wczesnego wykrywania zaburzeń w nauce czytania

Około 10 proc. dzieci w Polsce może mieć problemy z nauką czytania, co często powoduje niechęć do nauki, kompleksy i problemy emocjonalne. – Diagnoza dysleksji możliwa jest dopiero od trzeciej klasy szkoły podstawowej, a to dość późno, żeby wprowadzać trening i terapię – mówi Katarzyna Chyl, doktorantka w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN. Dzięki jej badaniom, które wykazały zmienione działania lewej półkuli mózgu u dzieci z dysleksją, możliwe będzie opracowanie testów przesiewowych do stosowania na wcześniejszym etapie edukacji. Za tę pracę ekspertka otrzymała stypendium w ramach programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Transport

Liczba rejestracji nowych samochodów najniższa od kilkunastu lat. Sprzedaż w tym roku spadnie co najmniej o kilkadziesiąt procent

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w branżę motoryzacyjną. Tegoroczny kwiecień był najsłabszym miesiącem od 15 lat. Sprzedaż samochodów osobowych spadła o 67 proc., a dostawczych – o 55 proc. W połączeniu ze wzrostem cen aut ze względu na wyższe normy bezpieczeństwa czy emisji CO2 spadku sprzedaży może nie udać się odrobić. – Nawet jeśli założymy najbardziej optymistyczny scenariusz, to spadek w całym roku wyniesie kilkadziesiąt procent – ocenia Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.