Komunikaty PR

Na inwestycjach Dom Development zawisły wiechy – prace konstrukcyjne zostały zak

2020-05-18  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania Kurkowa ( 13.27 MB )

Prace konstrukcyjne na inwestycjach Dom na Kurkowej i Grabiszyńska 141 we Wrocławiu dobiegły końca. Z tej okazji firma Dom Development zawiesiła symboliczne wiechy. Prace budowlane zostały zrealizowane planowo i zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Pierwsze mieszkania zostaną przekazane klientom jeszcze w tym roku.

 

Zawieszenie wiechy, czyli zakończenie prac konstrukcyjnych na dwóch naszych inwestycjach ma dla nas ogromne znaczenie, szczególnie że dotrzymaliśmy terminów w tym trudnym okresie. Czujemy się odpowiedzialni za przekazanie mieszkań zgodnie z planem, dlatego nie ma mowy o przestojach w trwających budowach. Dostosowaliśmy się do aktualnej sytuacji epidemiologicznej i stosujemy środki ostrożności zgodne z zaleceniami GIS i WHO. Klienci mogą więc być spokojni o dalsze losy naszych inwestycji – zapewnia prezes Dom Development Wrocław, Iwona Kołodziejczyk. Spółka wykazała dużą odporność na rynkowe problemy wywołane przez pandemię. Dzięki własnej firmie wykonawczej Dom Construction deweloper jest w znacznej mierze samowystarczalny. Zagwarantował ciągłość pracy i sukcesywnie realizuje inwestycje.

 

Dom na Kurkowej nabiera kształtów

Prace konstrukcyjne na inwestycji Dom na Kurkowej zakończyły się terminowo, dzięki czemu widać już finalny zarys budynku. Inwestycja jest zlokalizowana w modnej dzielnicy Nadodrze, otoczonej zabytkowymi kamienicami. Osiedle znajduje się w centrum Wrocławia, zaledwie 15 minut pieszo od Rynku i w pobliżu licznych przystanków komunikacji miejskiej. Atrakcyjny projekt autorstwa pracowni Gołąbek Daleczko Architekci przygotowano z dbałością o detale architektoniczne. Doskonale wpisuje się on w tkankę miejską, łącząc nowoczesność z bogatą historią Nadodrza. Przekazanie kluczy zaplanowano na I kwartał 2021 r.

Grabiszyńska 141 – wiecha i nowy plac zabaw dla przedszkola

Symboliczna wiecha zawisła również na inwestycji Grabiszyńska 141. Budynek zaprojektowany przez pracownię Major Architekci wyróżnia się kaskadowymi tarasami od strony podwórka. Starannie skomponowana zieleń i elementy małej architektury wpisują się w klimat tętniących życiem Gajowic. Mając na uwadze również potrzeby lokalnej społeczności deweloper włączył się w akcję wyremontowania spalonego placu zabaw dla najmłodszych. – Naszym inwestycjom od lat towarzyszą działania na rzecz lokalnej społeczności. Czujemy się odpowiedzialni za otoczenie, w którym funkcjonujemy, dlatego sfinansowaliśmy nowy plac zabaw w sąsiadującym z naszą inwestycją przedszkolu – zwraca uwagę Iwona Kołodziejczyk. Grabiszyńska 141 zostanie oddana do użytku pod koniec 2020 r.  

 

 

6 inwestycji we Wrocławiu

Grupa Dom Development – największy deweloper w Polsce, realizuje obecnie kilkadziesiąt inwestycji mieszkaniowych. Wśród wrocławskich projektów, oprócz Domu na Kurkowej i Grabiszyńskiej 141, w sprzedaży są mieszkania przy ul. Pięknej 21, na Osiedlu Idylla przy ul. Stabłowickiej oraz na Osiedlu Komedy na Jagodnie. W ofercie spółki dostępna jest także inwestycja Apartamenty Księcia Witolda zlokalizowana w samym sercu Wrocławia, tuż obok nadodrzańskich bulwarów z widokiem na Stare Miasto.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.