Na inwestycjach Dom Development zawisły wiechy – prace konstrukcyjne zostały zak
Prace konstrukcyjne na inwestycjach Dom na Kurkowej i Grabiszyńska 141 we Wrocławiu dobiegły końca. Z tej okazji firma Dom Development zawiesiła symboliczne wiechy. Prace budowlane zostały zrealizowane planowo i zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Pierwsze mieszkania zostaną przekazane klientom jeszcze w tym roku.
– Zawieszenie wiechy, czyli zakończenie prac konstrukcyjnych na dwóch naszych inwestycjach ma dla nas ogromne znaczenie, szczególnie że dotrzymaliśmy terminów w tym trudnym okresie. Czujemy się odpowiedzialni za przekazanie mieszkań zgodnie z planem, dlatego nie ma mowy o przestojach w trwających budowach. Dostosowaliśmy się do aktualnej sytuacji epidemiologicznej i stosujemy środki ostrożności zgodne z zaleceniami GIS i WHO. Klienci mogą więc być spokojni o dalsze losy naszych inwestycji – zapewnia prezes Dom Development Wrocław, Iwona Kołodziejczyk. Spółka wykazała dużą odporność na rynkowe problemy wywołane przez pandemię. Dzięki własnej firmie wykonawczej Dom Construction deweloper jest w znacznej mierze samowystarczalny. Zagwarantował ciągłość pracy i sukcesywnie realizuje inwestycje.
Dom na Kurkowej nabiera kształtów
Prace konstrukcyjne na inwestycji Dom na Kurkowej zakończyły się terminowo, dzięki czemu widać już finalny zarys budynku. Inwestycja jest zlokalizowana w modnej dzielnicy Nadodrze, otoczonej zabytkowymi kamienicami. Osiedle znajduje się w centrum Wrocławia, zaledwie 15 minut pieszo od Rynku i w pobliżu licznych przystanków komunikacji miejskiej. Atrakcyjny projekt autorstwa pracowni Gołąbek Daleczko Architekci przygotowano z dbałością o detale architektoniczne. Doskonale wpisuje się on w tkankę miejską, łącząc nowoczesność z bogatą historią Nadodrza. Przekazanie kluczy zaplanowano na I kwartał 2021 r.
Grabiszyńska 141 – wiecha i nowy plac zabaw dla przedszkola
Symboliczna wiecha zawisła również na inwestycji Grabiszyńska 141. Budynek zaprojektowany przez pracownię Major Architekci wyróżnia się kaskadowymi tarasami od strony podwórka. Starannie skomponowana zieleń i elementy małej architektury wpisują się w klimat tętniących życiem Gajowic. Mając na uwadze również potrzeby lokalnej społeczności deweloper włączył się w akcję wyremontowania spalonego placu zabaw dla najmłodszych. – Naszym inwestycjom od lat towarzyszą działania na rzecz lokalnej społeczności. Czujemy się odpowiedzialni za otoczenie, w którym funkcjonujemy, dlatego sfinansowaliśmy nowy plac zabaw w sąsiadującym z naszą inwestycją przedszkolu – zwraca uwagę Iwona Kołodziejczyk. Grabiszyńska 141 zostanie oddana do użytku pod koniec 2020 r.
6 inwestycji we Wrocławiu
Grupa Dom Development – największy deweloper w Polsce, realizuje obecnie kilkadziesiąt inwestycji mieszkaniowych. Wśród wrocławskich projektów, oprócz Domu na Kurkowej i Grabiszyńskiej 141, w sprzedaży są mieszkania przy ul. Pięknej 21, na Osiedlu Idylla przy ul. Stabłowickiej oraz na Osiedlu Komedy na Jagodnie. W ofercie spółki dostępna jest także inwestycja Apartamenty Księcia Witolda zlokalizowana w samym sercu Wrocławia, tuż obok nadodrzańskich bulwarów z widokiem na Stare Miasto.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.