Komunikaty PR

Najem instytucjonalny atrakcyjny dla singli

2024-07-29  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Maśnica
Prime Time PR

Halszki 28
30-611 Kraków
aleksandra.masnica|primetimepr.pl| |aleksandra.masnica|primetimepr.pl
12 313 00 87
https://primetimepr.pl/

W dobie dynamicznych zmian na rynku nieruchomości, najem instytucjonalny staje się coraz bardziej popularny - szczególnie wśród singli. Oferuje on nie tylko elastyczność, ale także stabilność i bezpieczeństwo. Rosnąca liczba mieszkań w centralnych lokalizacjach oraz bogate udogodnienia dodatkowo zwiększają jego atrakcyjność.

Coraz więcej mieszkań

Rynek PRS w Polsce szybko się rozwija, choć jego udział w rynku nadal nie jest wysoki. Według raportu PWC “Najem instytucjonalny – przyszłość rynku w świetle nowych perspektyw”, w drugiej połowie ubiegłego roku powiększył się on o 12 proc., czyli ok. 2 tys. jednostek, a liczba lokali w budowie wzrosła o 1 tys. jednostek. Podniosło to łączny stan zasobów w Polsce do blisko 16,8 tys. sztuk. Warszawa, będąca głównym centrum tego typu inwestycji, oferowała sumarycznie około 6,5 tys. lokali, z dodatkowymi 5,8 tys. w budowie. Ponadto, według analiz JLL, w tym roku inwestorzy planują wprowadzić na rynek około 7,5 tys. mieszkań na wynajem w ramach ponad 30 nowych projektów, a w ciągu najbliższych trzech lat rynek ma wzrosnąć prawie 2,5-krotnie, do ponad 40 tys. mieszkań. Rosnąca liczba nowoczesnych projektów, często zlokalizowanych w strategicznych miejscach oraz liczne udogodnienia, takie jak siłownie czy atrakcyjne części wspólne, przyciągają do siebie coraz więcej najemców, w tym singli, którzy szukają komfortu i wygody w nowoczesnych warunkach.

Pełen zakres usług

Jednym z głównych powodów, które przyciągają singli na rynek PRS, jest elastyczność, jaką oferuje ta forma najmu. Możliwość zawierania umów na różne okresy, często bez długoterminowych zobowiązań, pozwala na łatwe dostosowanie wynajmu do zmieniających się potrzeb życiowych. Dodatkowo, mieszkania w systemie PRS są zazwyczaj wyposażone w najnowsze technologie i udogodnienia, takie jak szybki internet, inteligentne systemy zarządzania domem oraz wysokiej jakości wyposażenie wnętrz. Te cechy są szczególnie atrakcyjne dla młodych, często pracujących zdalnie ludzi, którzy wysoko cenią komfort – Elastyczność, jaką oferuje rynek PRS, jest nie do przecenienia w kontekście dynamicznie zmieniających się potrzeb życiowych współczesnych singli. Dzięki różnorodnym opcjom najmu, single mogą również cieszyć się większą swobodą w dostosowywaniu swojego miejsca zamieszkania do aktualnych potrzeb i stylu życia. Możliwość wyboru między różnymi wielkościami i układami mieszkań pozwala na lepsze dopasowanie przestrzeni do indywidualnych preferencji – mówi Anna Suchodolska, Sales Manager, LifeSpot. – Co więcej, brak konieczności posiadania własnych mebli czy sprzętu AGD, które są już na wyposażeniu mieszkań PRS, ułatwia szybkie i bezproblemowe przeprowadzki. Coraz więcej osób ceni sobie również brak konieczności martwienia się o remonty i naprawy. Najemcy otrzymują w ramach umowy gwarancję codziennej obsługi nieruchomości, w tym właśnie natychmiastowe reagowanie na wszelkie zgłoszenia dotyczące mniejszych lub większych napraw – dodaje.

Lokalizacja i lokalna społeczność

Jednym z największych atutów najmu instytucjonalnego dla singli jest społeczny aspekt życia w takich budynkach. Wielu operatorów PRS kładzie duży nacisk na tworzenie wspólnot mieszkańców poprzez organizowanie różnych wydarzeń i inicjatyw społecznych. Spotkania integracyjne, zajęcia rekreacyjne, kina letnie na terenie osiedla czy różnorodne warsztaty to tylko niektóre z przykładów działań, jakie pomagają singlom nawiązać nowe znajomości i czuć się częścią większej społeczności. Takie aktywizacje mogą znacząco poprawić odczuwalną jakość życia, zwłaszcza u osób, które przeprowadzają się do nowego miasta i nie mają jeszcze szeroko rozwiniętej sieci kontaktów. 

Kolejną korzyścią jest lokalizacja mieszkań PRS, które często znajdują się w centralnych i dobrze skomunikowanych częściach miast. Z raportu firmy CBRE "The Global Live-Work-Shop Report 2022" wynika, że prawie połowa badanych osób najbardziej chciałaby mieszkać właśnie w pobliżu ścisłych centrów miast. Jest to szczególnie pożądane przez pokolenie Z (53 proc.) oraz millenialsów (50 proc.), a więc grup, w których odsetek singli z reguły jest największy. Dla takich osób szybki dostęp do miejsc pracy, rozrywki i kultury, jest niezwykle istotny. Bliskość wszelkich restauracji, kawiarni, siłowni oraz miejsc kulturalnych sprawia, że życie codzienne staje się dla nich łatwiejsze i po prostu przyjemniejsze – Nie można zapominać również o aspekcie finansowym – brak długoterminowych zobowiązań pozwala na lepsze zarządzanie budżetem i unikanie nieprzewidzianych kosztów związanych z utrzymaniem nieruchomości na własność. Dla młodych dorosłych, którzy często zmieniają miejsce zamieszkania w związku z rozwojem kariery, takie rozwiązanie jest niezwykle korzystne. Co więcej, wynajem w ramach PRS często obejmuje pełen pakiet usług dodatkowych, takich jak konserwacja i naprawy, co dodatkowo zwiększa wygodę i komfort użytkowania. Te wszystkie czynniki sprawiają, że rynek najmu instytucjonalnego staje się coraz bardziej popularny i pożądany wśród młodych singli, którzy szukają nie tylko miejsca do życia, ale również przestrzeni, która odpowiada ich nowoczesnemu stylowi życia. Taka charakterystyka sektora PRS wyraźnie wskazuje na jego rosnącą rolę w kształtowaniu współczesnego rynku nieruchomości – mówi Anna Suchodolska z LifeSpot.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Prime Time PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego? Biuro prasowe
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że
Nieruchomości Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
2025-01-30 | 06:00

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Obniżki cen ofertowych mieszkań w najbliższych miesiącach prognozuje 58 proc. przedstawicieli biur nieruchomości. W przypadku domów w taki scenariusz wierzy prawie 50 proc.
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.