Najemcy stawiają na Konstruktorska Business Center!
Kanał Sportowy, najdynamiczniej rozwijająca się platforma sportowa w Polsce, dołączyła do grona najemców Konstruktorska Business Center w Warszawie. Firma zajmuje 512 mkw. nowoczesnej przestrzeni, zlokalizowanej na parterze budynku należącego do Golden Star Group. Ponadto, jeden z największych najemców Konstruktorska Business Center zdecydował się przedłużyć umowę najmu i pozostać w budynku na kolejne lata. Biura tej globalnej firmy zajmują łącznie 11 347 mkw. powierzchni na kilku piętrach warszawskiego kompleksu.
Kanał Sportowy jest najpopularniejszym kanałem internetowym o tematyce sportowej w Polsce. Obecnie emituje tygodniowo kilkadziesiąt programów, w większości realizowanych na żywo. Kanał działa od marca 2020 roku. Jego właścicielami i głównymi autorami są Michał Pol, Krzysztof Stanowski, Mateusz Borek i Tomasz Smokowski, a od września 2021 roku prezesem firmy jest Maciej Sawicki. Kanał Sportowy ma obecnie 879 tys. subskrybentów i opublikowano na nim dotychczas ponad 2,5 tys. materiałów, które zanotowały ponad 400 mln odtworzeń. Ponadto, działa także Kanał Sportowy Extra, z relacjami zza kulis, najciekawszymi fragmentami programów i dodatkowymi treściami. Subskrybuje go 206 tys. internautów, a nieco ponad 300 opublikowanych materiałów zanotowało łącznie 43 mln wyświetleń.
Przeprowadzka Kanału Sportowego odbyła się w lipcu 2022 roku. Na 512 mkw. na parterze Konstruktorska Business Center zostały zaaranżowane biura i studio nagraniowe. W procesie negocjacji najemcę reprezentowała firma CBRE.
Ponadto na przedłużenie umowy najmu zdecydowała się globalna firma, będąca liderem sektora FMCG, której siedziba znajduje się w Konstruktorska Business Center od 2013 r. Biura jednego z największych najemców kompleksu zajmują łącznie 11 347 mkw. i są zlokalizowane na 1., 4. i 5. piętrze budynku. W procesie negocjacji najemcy doradzała firma JLL.
– Bardzo się cieszę z nawiązania współpracy z Kanałem Sportowym. Obecność tak dynamicznie rozwijającej się firmy, która jest znana przez miliony fanów sportu w Polsce, stanowi wyróżnienie dla naszego budynku. To również doskonałe potwierdzenie jakości Konstruktorska Business Center, oferty budynku i jego dogodnej lokalizacji. Wierzę, że nowoczesna przestrzeń w Konstruktorska Business Center przyczyni się do dalszego rozwoju Kanału Sportowego i poszerzenia skali działalności zgodnie z przyjętą strategią firmy.
Cieszymy się również, że spełniamy oczekiwania naszych obecnych kontrahentów. tym bardziej, że z jednym z nich będziemy mieli przyjemność kontynuować współpracę także w kolejnych latach. Konstruktorska Business Center to nie tylko najwyższej jakości przestrzenie biurowe. To również zielone środowisko pracy z dużą ilością naturalnej roślinności oraz nowoczesnej technologii. Jestem przekonany, że stworzone przez nas warunki pozwolą naszym najemcom skutecznie realizować wszystkie cele biznesowe – powiedział Antonio Pomes, Head of Asset Management w Golden Star Group.
Konstruktorska Business Center to nowoczesny biurowiec klasy A o łącznej powierzchni najmu 49 500 mkw., zlokalizowany w samym sercu biznesowej części Mokotowa. Siedmiokondygnacyjny budynek wyróżnia się jedną z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej powierzchni typowego piętra – 7000 mkw., zapewniającą najemcom pełną elastyczność w aranżowaniu przestrzeni pracy, idealnie dostosowując się do ich wymagań w zakresie wielkości danej powierzchni. Budynek cechuje także wysoka efektywność energetyczna potwierdzona certyfikatem BREEAM
na poziomie „Very Good”.
Konstruktorska Business Center to również cztery niezależne wejścia, dwa wewnętrzne dziedzińce rekreacyjne o powierzchni 3 200 mkw. – wyjątkowo lubiane przez pracowników zielone miejsca odpoczynku i spotkań oraz 1050 miejsc parkingowych w garażu podziemnym, rowerowania i szatnie dla cyklistów. Bardzo dobra lokalizacja umożliwia szybki dojazd zarówno transportem miejskim (autobusami i tramwajami), jak i własnym środkiem transportu. Obiekt położony jest ok. 15 minut drogi samochodem od centrum Warszawy i ok. 10 minut od międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina.
Liczne atuty Konstruktorska Business Center doceniły renomowane polskie i międzynarodowe firmy, które na co dzień korzystają z doskonałej jakości oferowanej przez nieruchomość. Wśród najemców budynku, oprócz Kanału Sportowego, znajdują się m.in. Procter&Gamble, Emerson Process Management, Sunday Polska i MoneyGram.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.