Najemcy stawiają na Konstruktorska Business Center!
Kanał Sportowy, najdynamiczniej rozwijająca się platforma sportowa w Polsce, dołączyła do grona najemców Konstruktorska Business Center w Warszawie. Firma zajmuje 512 mkw. nowoczesnej przestrzeni, zlokalizowanej na parterze budynku należącego do Golden Star Group. Ponadto, jeden z największych najemców Konstruktorska Business Center zdecydował się przedłużyć umowę najmu i pozostać w budynku na kolejne lata. Biura tej globalnej firmy zajmują łącznie 11 347 mkw. powierzchni na kilku piętrach warszawskiego kompleksu.
Kanał Sportowy jest najpopularniejszym kanałem internetowym o tematyce sportowej w Polsce. Obecnie emituje tygodniowo kilkadziesiąt programów, w większości realizowanych na żywo. Kanał działa od marca 2020 roku. Jego właścicielami i głównymi autorami są Michał Pol, Krzysztof Stanowski, Mateusz Borek i Tomasz Smokowski, a od września 2021 roku prezesem firmy jest Maciej Sawicki. Kanał Sportowy ma obecnie 879 tys. subskrybentów i opublikowano na nim dotychczas ponad 2,5 tys. materiałów, które zanotowały ponad 400 mln odtworzeń. Ponadto, działa także Kanał Sportowy Extra, z relacjami zza kulis, najciekawszymi fragmentami programów i dodatkowymi treściami. Subskrybuje go 206 tys. internautów, a nieco ponad 300 opublikowanych materiałów zanotowało łącznie 43 mln wyświetleń.
Przeprowadzka Kanału Sportowego odbyła się w lipcu 2022 roku. Na 512 mkw. na parterze Konstruktorska Business Center zostały zaaranżowane biura i studio nagraniowe. W procesie negocjacji najemcę reprezentowała firma CBRE.
Ponadto na przedłużenie umowy najmu zdecydowała się globalna firma, będąca liderem sektora FMCG, której siedziba znajduje się w Konstruktorska Business Center od 2013 r. Biura jednego z największych najemców kompleksu zajmują łącznie 11 347 mkw. i są zlokalizowane na 1., 4. i 5. piętrze budynku. W procesie negocjacji najemcy doradzała firma JLL.
– Bardzo się cieszę z nawiązania współpracy z Kanałem Sportowym. Obecność tak dynamicznie rozwijającej się firmy, która jest znana przez miliony fanów sportu w Polsce, stanowi wyróżnienie dla naszego budynku. To również doskonałe potwierdzenie jakości Konstruktorska Business Center, oferty budynku i jego dogodnej lokalizacji. Wierzę, że nowoczesna przestrzeń w Konstruktorska Business Center przyczyni się do dalszego rozwoju Kanału Sportowego i poszerzenia skali działalności zgodnie z przyjętą strategią firmy.
Cieszymy się również, że spełniamy oczekiwania naszych obecnych kontrahentów. tym bardziej, że z jednym z nich będziemy mieli przyjemność kontynuować współpracę także w kolejnych latach. Konstruktorska Business Center to nie tylko najwyższej jakości przestrzenie biurowe. To również zielone środowisko pracy z dużą ilością naturalnej roślinności oraz nowoczesnej technologii. Jestem przekonany, że stworzone przez nas warunki pozwolą naszym najemcom skutecznie realizować wszystkie cele biznesowe – powiedział Antonio Pomes, Head of Asset Management w Golden Star Group.
Konstruktorska Business Center to nowoczesny biurowiec klasy A o łącznej powierzchni najmu 49 500 mkw., zlokalizowany w samym sercu biznesowej części Mokotowa. Siedmiokondygnacyjny budynek wyróżnia się jedną z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej powierzchni typowego piętra – 7000 mkw., zapewniającą najemcom pełną elastyczność w aranżowaniu przestrzeni pracy, idealnie dostosowując się do ich wymagań w zakresie wielkości danej powierzchni. Budynek cechuje także wysoka efektywność energetyczna potwierdzona certyfikatem BREEAM
na poziomie „Very Good”.
Konstruktorska Business Center to również cztery niezależne wejścia, dwa wewnętrzne dziedzińce rekreacyjne o powierzchni 3 200 mkw. – wyjątkowo lubiane przez pracowników zielone miejsca odpoczynku i spotkań oraz 1050 miejsc parkingowych w garażu podziemnym, rowerowania i szatnie dla cyklistów. Bardzo dobra lokalizacja umożliwia szybki dojazd zarówno transportem miejskim (autobusami i tramwajami), jak i własnym środkiem transportu. Obiekt położony jest ok. 15 minut drogi samochodem od centrum Warszawy i ok. 10 minut od międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina.
Liczne atuty Konstruktorska Business Center doceniły renomowane polskie i międzynarodowe firmy, które na co dzień korzystają z doskonałej jakości oferowanej przez nieruchomość. Wśród najemców budynku, oprócz Kanału Sportowego, znajdują się m.in. Procter&Gamble, Emerson Process Management, Sunday Polska i MoneyGram.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.