Nowa inwestycja mieszkaniowa blisko Śródki
W Poznaniu, u zbiegu ulic Smolna i Główna trwa realizacja projektu Rynek Wschodni. Inwestor, Quadro Development proponuje 47 mieszkań o zróżnicowanym metrażu, a w tym duże lokale z możliwością podziału na mniejsze.
Rynek Wschodni to najnowszy projekt dewelopera Quadro Development na terenie Poznania. U zbiegu ulic Smolna i Główna powstaje kameralny pięciokondygnacyjny budynek wielorodzinny z 47 mieszkaniami o powierzchni od 29 do 89 m kw. Wśród nich są kawalerki oraz mieszkania 2- i 3-pokojowe. W przypadku tych ostatnich istnieje możliwość podziału lokalu na mniejsze, każdy z osobnym węzłem sanitarnym, co stanowi ciekawą propozycję dla klientów inwestycyjnych. Ofertę uzupełniają większe lokale z tarasami na ostatniej kondygnacji oraz lokal o powierzchni mieszkalnej 89 mkw. z dwoma balkonami.
- Lokalizacja, charakter oraz zróżnicowane powierzchnie pozycjonują nasz projekt jako doskonałą formę lokowania kapitału i źródło dodatkowych dochodów, a także świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Co znamienne, wśród klientów pojawiają się także obcokrajowcy, w tym oczywiście obywatele Ukrainy – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Do mieszkań na parterze przynależą ogródki, natomiast na wyższych kondygnacjach do dyspozycji są balkony lub tarasy na ostatniej kondygnacji. Rynek Wschodni to także podziemna hala garażowa na 31 samochodów, winda oraz dodatkowe udogodnienia jak videodomofony i rolety zewnętrzne. Teren inwestycji zostanie w pełni zagospodarowany w zakresie wybrukowanych dróg dojazdowych i chodników. Pojawią się również elementy małej architektury. Planowanie zakończenie to druga połowa 2023 roku. Ceny rozpoczynają się od 8800 złotych brutto za mkw. Ponadto istnieje możliwość rezerwacji mieszkania w programie „Mieszkanie Bez Wkładu”, który zaczął obowiązywać od 27 maja. Nowa propozycja pozwala zakupić lokal mieszkalny na kredyt nawet w sytuacji, kiedy nabywca nie dysponuje wymaganym wcześniej wkładem własnym. Założenia programu mieszkaniowego są takie, że Państwo za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego będzie gwarantować wkład własny nawet do 20 proc., a jednocześnie do kwoty 100 tys. zł. Co ważne, ze wsparcia przy zakupie swojego pierwszego M mogą skorzystać: rodziny z dziećmi, małżeństwa, pary oraz single.
Lokalizacja inwestycji gwarantuje komfort zamieszkiwania. Rondo Śródka to jedynie kilka minut jazdy samochodem. Sprawnie funkcjonuje także komunikacja miejska, a przystanek autobusowy znajduje się tuż przy realizowanym budynku. Obok inwestycji jest przedszkole oraz Szkoła Podstawowa nr 45. Ponadto, w najbliższej okolicy są do dyspozycji liczne punkty handlowo – usługowe. Miłośnicy aktywności fizycznej mogą liczyć na nadwarciańskie tereny zielone, a tam liczne ścieżki pieszo-rowerowe, w tym popularna Wartostrada. Położenie inwestycji pozwala na swobodny dostęp do wszelkich wydarzeń kulturalno – rozrywkowych na terenie pobliskiej Śródki i Ostrowa Tumskiego. Niedaleko znajduję się także urokliwy Stary Rynek oraz popularny kompleks rekreacyjny Malta.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.