Nowa oferta mieszkań z widokiem na panoramę Sosnowca od Grupy Murapol
Rusza komercjalizacja kolejnego, czwartego już budynku zaprojektowanego w nowoczesnej inwestycji mieszkaniowej w niezwykle atrakcyjnej lokalizacji Sosnowca. W ramach Murapol Apartamentów na Wzgórzu, deweloper stawia do dyspozycji klientów drugi etap inwestycji z 305 lokalami mieszkalnymi w dwóch budynkach przy ul. Klimontowskiej. Zielone i przyjazne sąsiedztwo, innowacyjne rozwiązania oraz dobre skomunikowanie z centrum to tylko jedne z wielu zalet sosnowieckiego projektu Grupy Murapol.
Murapol Apartamenty na Wzgórzu to projekt, któremu zdecydowanie warto bliżej się przyjrzeć. Inwestycja powstaje w dzielnicy Sielec, przy skrzyżowaniu ulic Klimontowskiej i Na Wzgórzu. To najwyższy punkt miasta, z którego rozciąga się rozległy widok na całą okolicę – przy dobrej widoczności można stąd dostrzec nawet malownicze pasmo Beskidu Śląskiego. Spokojne sąsiedztwo domów jednorodzinnych i rozległe tereny zielone wokół inwestycji sprawiają, że to doskonała propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi, seniorów, jak i singli chcących zaznać wytchnienia po ciężkim dniu. Osoby aktywne docenią fakt, że w zaledwie 5 minut rowerem można dotrzeć stąd do parków Sieleckiego oraz Środula, gdzie znajduje się Zamek Sielecki, letnia pływalnia, stok narciarski, skatepark, tor rolkarski, place zabaw czy wybiegi dla psów. Jednocześnie, inwestycja jest bardzo dobrze skomunikowana – w bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonują przystanki autobusowe, a dojazd samochodem do centrum Sosnowca zajmuje tylko 5 minut. Tam można już korzystać z wielu atrakcji kulturalnych i rozrywkowych oraz oferty handlowo-usługowej. Z kolei dobre połączenie z trasami S1, DK94 oraz A4 gwarantuje szybki, kilkunastominutowy dojazd do sąsiednich miejscowości, takich jak Katowice, Dąbrowa Górnicza czy Mysłowice.
W ramach wprowadzanego do oferty kolejnego etapu, klienci mogą wybierać lokale o zróżnicowanych układach i metrażach. Do wszystkich mieszkań na piętrach przynależą przestronne balkony, a do lokali na parterze dodatkowa przestrzeń w postaci zielonych ogródków oraz tarasów wybrukowanych kostką o powierzchni nawet 70 mkw. Warto podkreślić też wysoki standard wykończenia części wspólnych w budynkach z wykorzystaniem trwałych i stonowanych materiałów, estetycznych skrzynek pocztowych, dużych luster i energooszczędnej oprawy liniowej LED. Dlaczego jeszcze warto tu zamieszkać? Grupa Murapol zadbała o wdrożenie w inwestycji proekologicznych i nowoczesnych technologii. Home Management System w budynkach pozwoli lokatorom korzystać z urządzeń typu smart home i sterować ogrzewaniem, oświetleniem czy zaworami wody. Z kolei pakiet antysmogowy w standardzie mieszkań zapewni czyste, wolne od alergenów i zanieczyszczeń powietrze we wnętrzach. Dla osób ekologicznie zmotoryzowanych deweloper zaplanował stację ładowania pojazdów elektrycznych oraz stojaki rowerowe dla miłośników jednośladów.
- Murapol Apartamenty na Wzgórzu, nasz pierwszy projekt w Sosnowcu, cieszy się dużą popularnością i uznaniem wśród tutejszych klientów. Warto przypomnieć, że w 2022 roku oddaliśmy tu do użytkowania dwa pierwsze budynki, w których powstało 240 lokali mieszkalnych, obecnie w realizacji znajduje się kolejny budynek. Wprowadzając do oferty kolejne nowe mieszkania w Sosnowcu odpowiadamy na niegasnące zapotrzebowanie na tutejszym rynku nieruchomości. Robimy to jak zawsze w swoim stylu: w atrakcyjnej lokalizacji, z innowacyjnymi udogodnieniami i szerokim wyborem metraży oraz układów – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.
Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA – pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol.
Zgodnie z obecnym harmonogramem realizacji, prace budowlane na terenie wprowadzonego do oferty nowego etapu inwestycji rozpoczną się w drugim kwartale 2024 r.
W ramach inwestycji deweloper zaprojektował łącznie 665 lokali w pięciu 4- i 5-piętrowych budynkach wraz z setkami miejsc parkingowych w halach garażowych i na terenie inwestycji.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.