Komunikaty PR

Nowa oferta mieszkań z widokiem na panoramę Sosnowca od Grupy Murapol

2024-03-29  |  17:00
Biuro prasowe

Rusza komercjalizacja kolejnego, czwartego już budynku zaprojektowanego w nowoczesnej inwestycji mieszkaniowej w niezwykle atrakcyjnej lokalizacji Sosnowca. W ramach Murapol Apartamentów na Wzgórzu, deweloper stawia do dyspozycji klientów drugi etap inwestycji z 305 lokalami mieszkalnymi w dwóch budynkach przy ul. Klimontowskiej. Zielone i przyjazne sąsiedztwo, innowacyjne rozwiązania oraz dobre skomunikowanie z centrum to tylko jedne z wielu zalet sosnowieckiego projektu Grupy Murapol.

Murapol Apartamenty na Wzgórzu to projekt, któremu zdecydowanie warto bliżej się przyjrzeć. Inwestycja powstaje w dzielnicy Sielec, przy skrzyżowaniu ulic Klimontowskiej i Na Wzgórzu. To najwyższy punkt miasta, z którego rozciąga się rozległy widok na całą okolicę – przy dobrej widoczności można stąd dostrzec nawet malownicze pasmo Beskidu Śląskiego. Spokojne sąsiedztwo domów jednorodzinnych i rozległe tereny zielone wokół inwestycji sprawiają, że to doskonała propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi, seniorów, jak i singli chcących zaznać wytchnienia po ciężkim dniu. Osoby aktywne docenią fakt, że w zaledwie 5 minut rowerem można dotrzeć stąd do parków Sieleckiego oraz Środula, gdzie znajduje się Zamek Sielecki, letnia pływalnia, stok narciarski, skatepark, tor rolkarski, place zabaw czy wybiegi dla psów. Jednocześnie, inwestycja jest bardzo dobrze skomunikowana – w bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonują przystanki autobusowe, a dojazd samochodem do centrum Sosnowca zajmuje tylko 5 minut. Tam można już korzystać z wielu atrakcji kulturalnych i rozrywkowych oraz oferty handlowo-usługowej. Z kolei dobre połączenie z trasami S1, DK94 oraz A4 gwarantuje szybki, kilkunastominutowy dojazd do sąsiednich miejscowości, takich jak Katowice, Dąbrowa Górnicza czy Mysłowice.

W ramach wprowadzanego do oferty kolejnego etapu, klienci mogą wybierać lokale o zróżnicowanych układach i metrażach. Do wszystkich mieszkań na piętrach przynależą przestronne balkony, a do lokali na parterze dodatkowa przestrzeń w postaci zielonych ogródków oraz tarasów wybrukowanych kostką o powierzchni nawet 70 mkw. Warto podkreślić też wysoki standard wykończenia części wspólnych w budynkach z wykorzystaniem trwałych i stonowanych materiałów, estetycznych skrzynek pocztowych, dużych luster i energooszczędnej oprawy liniowej LED. Dlaczego jeszcze warto tu zamieszkać? Grupa Murapol zadbała o wdrożenie w inwestycji proekologicznych i nowoczesnych technologii. Home Management System w budynkach pozwoli lokatorom korzystać z urządzeń typu smart home i sterować ogrzewaniem, oświetleniem czy zaworami wody. Z kolei pakiet antysmogowy w standardzie mieszkań zapewni czyste, wolne od alergenów i zanieczyszczeń powietrze we wnętrzach. Dla osób ekologicznie zmotoryzowanych deweloper zaplanował stację ładowania pojazdów elektrycznych oraz stojaki rowerowe dla miłośników jednośladów.

- Murapol Apartamenty na Wzgórzu, nasz pierwszy projekt w Sosnowcu, cieszy się dużą popularnością i uznaniem wśród tutejszych klientów. Warto przypomnieć, że w 2022 roku oddaliśmy tu do użytkowania dwa pierwsze budynki, w których powstało 240 lokali mieszkalnych, obecnie w realizacji znajduje się kolejny budynek. Wprowadzając do oferty kolejne nowe mieszkania w Sosnowcu odpowiadamy na niegasnące zapotrzebowanie na tutejszym rynku nieruchomości. Robimy to jak zawsze w swoim stylu: w atrakcyjnej lokalizacji, z innowacyjnymi udogodnieniami i szerokim wyborem metraży oraz układów – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive SA – pracownia projektowa należąca do Grupy Murapol.

Zgodnie z obecnym harmonogramem realizacji, prace budowlane na terenie wprowadzonego do oferty nowego etapu inwestycji rozpoczną się w drugim kwartale 2024 r.

W ramach inwestycji deweloper zaprojektował łącznie 665 lokali w pięciu 4- i 5-piętrowych budynkach wraz z setkami miejsc parkingowych w halach garażowych i na terenie inwestycji.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy Biuro prasowe
2024-07-22 | 15:00

Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy

Z okazji 20-lecia, przypadającego na 2024 rok, OKAM zorganizował sportowe wyzwanie, połączone z działaniami CSR. Przez cztery letnie miesiące pracownicy OKAM dążą do zdobycia 20 tys.
Nieruchomości Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?
2024-07-22 | 01:00

Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?

Katastrofy budowlane i nieszczęśliwe wypadki, takie jak pożary, wybuch gazu czy te wynikające z błędów ludzkich, stanowią poważne wyzwania dla bezpieczeństwa
Nieruchomości Warszawa okiem dewelopera – dlaczego warto tam kupić mieszkanie
2024-07-22 | 01:00

Warszawa okiem dewelopera – dlaczego warto tam kupić mieszkanie

Ludność Warszawy sukcesywnie wzrasta. Według danych GUS w 2015 r. w stolicy mieszkało ok. 1,63 mln osób, w 2020 r. było ich już ok. 1,79 mln, a w 2023 r. –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.