Nowe Bielawy zazieleniły się. Pomogli toruńscy uczniowie
Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Centra handlowe coraz świadomiej podchodzą do rozwoju swojego otoczenia. Najlepszym tego przykładem są toruńskie Nowe Bielawy, które przy dwóch niedawno otwartych parkach handlowych, posadziły właśnie nowe drzewa.
We wkopaniu sześciu sadzonek klonu pospolitego pomogło 70 uczniów z klas 2-3 ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Błękitnej Armii i Szkoły Podstawowej nr 18 oraz z Zespołu Szkół nr 19 w Toruniu.
Sama akcja sadzenia drzew, która odbyła się pod czujnym okiem ogrodników, stała się dla dzieci okazją do praktycznej lekcji ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Tym bardziej, że wydarzenie było częścią większego eko-projektu.
Jego celem, oprócz edukacji dzieci i młodzieży, było wzbogacenie drzewostanu w okolicy kompleksu handlowego oraz stworzenie ekosystemu przyjaznego owadom i ptakom. Z myślą o tych ostatnich wśród roślin pojawiło się też sześć specjalnych poidełek na wodę.
Dzięki nim ptaki przez cały rok, a zwłaszcza latem, będą miały dostęp do wody. Całości towarzyszyły
też warsztaty dla dzieci, jakie przygotowano ze Stowarzyszeniem Tilia z Torunia. W ich trakcie, poprzez zabawę, dzieci dowiedziały się więcej m.in. o roli jaką pełnią drzewa w ekosystemie.
– Edukacja ekologiczna lokalnej społeczności, w tym najmłodszych pokoleń, jest dziś jednym z naszych społecznych priorytetów. Już od blisko 3 lat za sprawą projektu „Eco Smart” przypominamy o tym, że każdy z nas może mieć pozytywny wpływ na środowisko. Co więcej, uczymy, jak w praktyce i za sprawą codziennych działań może to wyglądać – mówi Kinga Ginter z CH Nowe Bielawy w Toruniu.
– Najlepszym tego przykładem jest właśnie zrealizowana akcja. Za jej sprawą dzieci nie tylko dowiedziały się o tym, jak ważne dla środowiska są drzewa oraz jak w praktyce wygląda ich sadzenie, ale mogły też uczestniczyć razem z ogrodnikami w pracach, których celem jest stworzenie terenów zielonych przy Nowych Bielawach – dodaje.
Drzewa i krzewy przy parkach handlowych to jednak nie jedyny ekoakcent, który się tu ostatnio pojawił. Przy budynkach ustawiono też nową wiatę z miejscami postojowymi dla rowerów. Ma to być zachęta do tego, aby na codzienne zakupy wybierać się jednośladem.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.