Nowe Ogrody. Ostatnie mieszkania w 7 etapie.
To już 10 lat od kiedy rozpoczęto realizację projektu Nowe Ogrody na poznańskich Jeżycach. W tym okresie sprzedano 671 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Obecnie ukończony jest VI etap, gdzie trwa przekazywanie kluczy nabywcom. Natomiast w siódmej części osiedla trwa sprzedaż. Zostały dosłownie ostatnie lokale mieszkalne.
Nowe Ogrody „na szóstkę”
Projekt Nowe Ogrody już na stałe wpisał się w krajobraz poznańskich Jeżyc. Jego budowa rozpoczęła się w 2012 roku i od tego czasu przekazano mieszkańcom lokale z sześciu etapów. Od samego początku projekt stał się popularny wśród osób szukających własnego M. Powodem jest z pewnością jakość wykonania, elegancka architektura, rzadko spotykane spore odstępy między budynkami, a także przemyślane zagospodarowanie terenu, jak choćby wewnętrzny dziedziniec zamknięty dla ruchu kołowego, czy liczne zielone skwery. Etap VI, gdzie znajdują 62 mieszkania jest gotowy. – Z radością przekazujemy klucze nabywcom – mówi Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin.
Szczęśliwa siódemka
Z kolei niecały rok temu do sprzedaży trafił etap VII. Powstanie 130 mieszkań, a wybrane lokale będą posiadać duże tarasy o powierzchni nawet do 36 mkw. Budowa tej części osiedla jest mocno zaawansowana. Generalny wykonawca kończy stan surowy całego budynku. W niemal wszystkich klatkach w lokalach mieszkalnych budowlańcy wykonują ścianki działowe. W większości mieszkań w klatkach od 6a do 6d gotowe są instalacje elektryczne podtynkowe. Na klatkach schodowych oznaczonymi tymi samymi numerami (6a-6d) wykonywane są tynki oraz wstawiana stolarka okienna. Powyżej trwa montaż pokrycia dachowego (w tym papa i styropian). Ponadto trwają prace elewacyjne zewnętrzne na budynku od strony północnej i zachodniej. W przyszłym tygodniu rozpocznie się wylewanie posadzek w mieszkaniach. – Realizacja postępuje zgodnie z założonym wcześniej harmonogramem – podkreśla Piotr Łopatka z firmy Proxin, jednocześnie informując, że dostępnych jest w sprzedaży 11 mieszkań, w tym 2- i 3-pokojowe.
Warto podkreślić, że na tarasach, balkonach oraz w ogródkach będzie dodatkowe oświetlenie, a montaż narożnikowych okien da większe naświetlenie. Komfort użytkowania zapewni także hala garażowa z dwiema rowerowaniami dla wszystkich mieszkańców. Deweloper duży nacisk położył również na bezpieczeństwo. Inwestycja jest strzeżona 24 h na dobę. Dla najmłodszych powstanie kolejny już na osiedlu plac zabaw.
Ceny rozpoczynają się od 8300 zł brutto za mkw., a planowany termin zakończenia VII etapu to I kwartał 2023 roku. Istotne jest, że w zrealizowanych już wcześniej etapach osiedla Nowe Ogrody funkcjonują lokale usługowe, sklepy, przychodnie oraz piekarnia. Pojawiły się również liczne nasadzenia oraz przemyślana mała architektura.
Inwestycja Nowe Ogrody powstaje przy ul. Janusza Meissnera, pomiędzy Os. Lotnictwa Polskiego a Fortem VII. Ta lokalizacja zapewnia dostęp do przystanków autobusowych (na terenie inwestycji) i tramwajowych (pętla Ogrody), a to gwarantuje sprawną komunikację z centrum Poznania i innymi dzielnicami miasta. Nowe Ogrody to także bliskość Rusałki, Ogrodu Botanicznego czy Lasku Marcelińskiego. Nieopodal jest także basenu, klub fitness, korty tenisowe i ścieżki rowerowe.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.