Nowe osiedle w Chorzowie powstanie za niespełna rok
Drawbridge Media
ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl
Kompleks sześciu kameralnych budynków, pod nazwą Osiedle Kościuszki, w centrum Chorzowa, zaledwie kilkaset metrów od głównej arterii miasta, ul. Chorzowskiej, w sąsiedztwie Parku Śląskiego, dystansuje inne inwestycje mieszkaniowe w Chorzowie pod względem lokalizacji, nowoczesności i designu.
Osiedle Kościuszki, przy ul. Tadeusza Kościuszki, to wyjątkowa architektura, ciekawy układ budynków, przyjazna i wygodna przestrzeń dla mieszkańców, sporo wolnej przestrzeni i starannie wytyczone alejki z wszechobecną zielenią i oświetleniem oraz osiedlowy plac zabaw. I przede wszystkim duży wybór funkcjonalnych, jasnych, z dużymi przeszkleniami i balkonami bądź tarasami mieszkań. W pobliżu znajdują się żłobki, przedszkola, szkoły i liczne sklepy: Żabka, Carrefour, Tesco, Auchan, Lidl, Hipermarket Aldi, Rossman, Kaufland, Dom Towarowy Junior, apteka, salony usługowe, kawiarnie i restauracje. Niedaleko jest do miejsc, w których można odpocząć lub spędzić aktywnie czas, Parku Śląskiego, Skateboard Parku, Stadionu Śląskiego, Parku Redena i Parku Hutników.
- Osiedle Kościuszki to dobry wybór dla rodzin z dziećmi. Znajduje się w centrum miasta, a zarazem w spokojnej okolicy. Atutem, poza lokalizacją, jest wysoki standard mieszkań. Takie lokale drożeją najbardziej i są szczególnie odporne na rynkowe wahania - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.
W Osiedlu Kościuszki powstanie 256 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach: jednopokojowych - od 26 do 32 m kw., dwupokojowych - od 35 do 48 m kw., trzypokojowych - od 50 do 54 m kw. i czteropokojowych - od 65 do 82 m kw. Wszystkie z dużymi balkonami o pow. od 4 do 8 m kw., niektóre z tarasami od 10 do 15 m kw. lub ogródkami do nawet 60 m kw. Mieszkańcy będą mieli komórki lokatorskie i, co ważne z uwagi na brak dostępnej przestrzeni do parkowania w ciasnej zabudowie miejskiej, wystarczającą liczbę miejsc dla samochodów: w garażach - 316 miejsc postojowych i dodatkowe 70 na parkingu naziemnym.
Tutaj będzie San Francisco…
Budowa rośnie w szybkim tempie. Gdy znikną z najbliższego otoczenia, przeznaczone do rozbiórki nieliczne stare budynki, Osiedle Kościuszki będzie jednym z atrakcyjniejszych miejsc do mieszkania na mapie Chorzowa. Prace realizowane są przez PORR S.A., generalnego wykonawcę z wieloletnim doświadczeniem i o wysokich kompetencjach. Termin zakończenia to maj 2023.
Osiedle Kościuszki to kolejna, po Osiedlu Nowe Tysiąclecie, inwestycja ogólnopolskiego dewelopera J.W. Construction w Metropolii Silesia. Deweloper ma na swoim koncie prawie 34,4 tys. lokali wybudowanych w całym kraju, a ponad 630 w Katowicach. Realizację projektu deweloperskiego w Chorzowie J.W. Construction rozpoczął w czerwcu tego roku.
Oferta mieszkań kurczy się
Chorzów jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast aglomeracji śląskiej, a potrzeby mieszkaniowe ciągle nie są zaspokojone. Przed pandemią, gdy ceny mieszkań sięgnęły historycznych wyżyn, eksperci spodziewali się korekty w dół. Nic takiego nie nastąpiło ani wtedy, ani nawet w czasach koronawirusa. Według danych udostępnionych przez serwis Otodom.pl ceny mieszkań w kwietniu br. były, w porównaniu z rokiem ubiegłym, wyższe o blisko 60 proc.
- Zakup nieruchomości to zawsze najlepszy sposób na ochronę naszego kapitału. Kredyt, zaciągnięty dziś spłacać zaczniemy de facto za rok, bo tyle jeszcze potrwa budowa osiedla. Wtedy takich ofert już nie będzie. Obniżki cen są mało prawdopodobne, bo wielu deweloperów nie rozpoczyna nowych inwestycji z racji niepewnej sytuacji na rynku. Średnia cena mieszkań w Chorzowie, w ofercie portalu nieruchomości Rynekpierwotny.pl, wynosi obecnie 7.936 zł za m. kw. W Osiedlu Kościuszki trzypokojowe mieszkanie z balkonem kosztuje od 7.650 zł za m kw. - podsumowuje Małgorzata Ostrowska.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.