Komunikaty PR

Nowe osiedle w Chorzowie powstanie za niespełna rok

2022-08-03  |  18:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Żarska
Drawbridge Media

ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl

Kompleks sześciu kameralnych budynków, pod nazwą Osiedle Kościuszki, w centrum Chorzowa, zaledwie kilkaset metrów od głównej arterii miasta, ul. Chorzowskiej, w sąsiedztwie Parku Śląskiego, dystansuje inne inwestycje mieszkaniowe w Chorzowie pod względem lokalizacji, nowoczesności i designu.

 

Osiedle Kościuszki, przy ul. Tadeusza Kościuszki, to wyjątkowa architektura, ciekawy układ budynków, przyjazna i wygodna przestrzeń dla mieszkańców, sporo wolnej przestrzeni i starannie wytyczone alejki z wszechobecną zielenią i oświetleniem oraz osiedlowy plac zabaw. I przede wszystkim duży wybór funkcjonalnych, jasnych, z dużymi przeszkleniami i balkonami bądź tarasami mieszkań. W pobliżu znajdują się żłobki, przedszkola, szkoły i liczne sklepy: Żabka, Carrefour, Tesco, Auchan, Lidl, Hipermarket Aldi, Rossman, Kaufland, Dom Towarowy Junior, apteka, salony usługowe, kawiarnie i restauracje. Niedaleko jest do miejsc, w których można odpocząć lub spędzić aktywnie czas, Parku Śląskiego, Skateboard Parku, Stadionu Śląskiego, Parku Redena i Parku Hutników.

 

- Osiedle Kościuszki to dobry wybór dla rodzin z dziećmi. Znajduje się w centrum miasta, a zarazem w spokojnej okolicy. Atutem, poza lokalizacją, jest wysoki standard mieszkań. Takie lokale drożeją najbardziej i są szczególnie odporne na rynkowe wahania - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

 

W Osiedlu Kościuszki powstanie 256 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach: jednopokojowych - od 26 do 32 m kw., dwupokojowych - od 35 do 48 m kw., trzypokojowych - od 50 do 54 m kw. i czteropokojowych - od 65 do 82 m kw. Wszystkie z dużymi balkonami o pow. od 4 do 8 m kw., niektóre z tarasami od 10 do 15 m kw. lub ogródkami do nawet 60 m kw. Mieszkańcy będą mieli komórki lokatorskie i, co ważne z uwagi na brak dostępnej przestrzeni do parkowania w ciasnej zabudowie miejskiej, wystarczającą liczbę miejsc dla samochodów: w garażach - 316 miejsc postojowych i dodatkowe 70 na parkingu naziemnym.

 

Tutaj będzie San Francisco…

 

Budowa rośnie w szybkim tempie. Gdy znikną z najbliższego otoczenia, przeznaczone do rozbiórki nieliczne stare budynki, Osiedle Kościuszki będzie jednym z atrakcyjniejszych miejsc do mieszkania na mapie Chorzowa. Prace realizowane są przez PORR S.A., generalnego wykonawcę z wieloletnim doświadczeniem i o wysokich kompetencjach. Termin zakończenia to maj 2023.

 

Osiedle Kościuszki to kolejna, po Osiedlu Nowe Tysiąclecie, inwestycja ogólnopolskiego dewelopera J.W. Construction w Metropolii Silesia. Deweloper ma na swoim koncie prawie 34,4 tys. lokali wybudowanych w całym kraju, a ponad 630 w Katowicach. Realizację projektu deweloperskiego w Chorzowie J.W. Construction rozpoczął w czerwcu tego roku.

 

Oferta mieszkań kurczy się

 

Chorzów jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast aglomeracji śląskiej, a potrzeby mieszkaniowe ciągle nie są zaspokojone. Przed pandemią, gdy ceny mieszkań sięgnęły historycznych wyżyn, eksperci spodziewali się korekty w dół. Nic takiego nie nastąpiło ani wtedy, ani nawet w czasach koronawirusa. Według danych udostępnionych przez serwis Otodom.pl ceny mieszkań w kwietniu br. były, w porównaniu z rokiem ubiegłym, wyższe o blisko 60 proc.

 

- Zakup nieruchomości to zawsze najlepszy sposób na ochronę naszego kapitału. Kredyt, zaciągnięty dziś spłacać zaczniemy de facto za rok, bo tyle jeszcze potrwa budowa osiedla. Wtedy takich ofert już nie będzie. Obniżki cen są mało prawdopodobne, bo wielu deweloperów nie rozpoczyna nowych inwestycji z racji niepewnej sytuacji na rynku. Średnia cena mieszkań w Chorzowie, w ofercie portalu nieruchomości Rynekpierwotny.pl, wynosi obecnie 7.936 zł za m. kw. W Osiedlu Kościuszki trzypokojowe mieszkanie z balkonem kosztuje od 7.650 zł za m kw. - podsumowuje Małgorzata Ostrowska.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Drawbridge Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Przemysł

Koszty instalacji robotów wciąż zbyt wysokie dla firm. Są one jednak świadome konieczności takich inwestycji

Koszty pracy ludzkiej są nadal niskie, a korzyść z instalacji robota na linii produkcyjnej nie jest jeszcze tak duża. To – według raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego – jedna z głównych barier w procesie robotyzacji w Polsce. Jednak dynamicznie rosnące średnie i minimalne wynagrodzenie, a także pogłębiający się niedobór pracowników mogą powoli tę tendencję zmieniać na korzyść robotów. Poza kwestią kosztową wadami, które widzą przedstawiciele firm przemysłowych, są m.in. zależność od stabilnych dostaw energii i technologii zagranicznych dostawców. Problemem nie są jednak kwestie obaw co do wpływu robotów na rynek pracy.

Zdrowie

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ćwiczą techniki zabiegowe ratujące życie pacjentów. W centrum szkoleniowym odwzorowywane są najcięższe przypadki

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca. – Szkolenia to podstawa naszego funkcjonowania – podkreśla prof. dr hab. n. med. Robert Gałązkowski, koordynator Mobilnej grupy zabezpieczenia medycznego i wieloletni dyrektor LPR. Lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarze rozpoczęli szkolenia w warszawskim Centrum Edukacji Medycznej – specjalistycznym ośrodku Grupy LUX MED, gdzie mogą ćwiczyć najtrudniejsze techniki zabiegowe, ratujące życie pacjentów, w warunkach jak najbardziej odwzorowujących realia.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.