Nowe świetliki modułowe VELUX Commercial wykorzystane w budynku CM
CM Byg, renomowana duńska firma z branży stolarskiej, ogłosiła zakończenie realizacji swojego najnowszego projektu - imponującego budynku, który nie tylko spełnia cele firmy i zapewnia jej niezbędną przestrzeń, ale poprzez zastosowane rozwiązania podkreśla jej zaangażowanie w zrównoważony rozwój. W projekcie wykorzystano świetliki modułowe od VELUX Commercial.
Wizja firmy obejmowała stworzenie przestrzeni, która będzie przyjazna i zrównoważona - jednym z elementów była także poprawa jakości powietrza wewnątrz budynku, co sprzyja dobremu samopoczuciu, koncentracji i produktywności pracowników. Aby osiągnąć te cele, zastosowano innowacyjne rozwiązania, w tym lekkie konstrukcje, panele słoneczne, pompy ciepła oraz zapewniono dostęp do naturalnego światła i wentylacji.
Modułowe świetliki dachowe VELUX Commercial stanowią kluczowy element projektu, dostarczając nie tylko obfitości światła dziennego, ale także świeżego powietrza w różnych częściach budynku, takich jak biura i recepcja. Te elementy, dostosowane do indywidualnych wymagań projektowych, zapewniają elegancki wygląd i komfortowe środowisko wewnętrzne. W tym projekcie zastosowano osiem okien do dachów płaskich Monolight w dwóch różnych rozmiarach - 2260x1115 mm i 1115x1115 mm. Zostały one wzbogacone o czujnik deszczu, który pozwala na automatyczne zamykanie świetlików w przypadku pojawianie się opadów oraz moduł sterowania io-homecontrol. Płaskie szklane moduły pozwalają nakierować światło do konkretnych obszarów - użyto je w różnych częściach budynku, w tym na recepcji i w biurach. Modułowe okna do dachów płaskich przyśpieszyły proces montażu i tym samym pozwoliły na trzymanie się rygorystycznego harmonogramu realizacji.
Użycie przy tym projekcie świetlików modułowych VELUX Commercial jest dowodem na to, że są one doskonałe do użycia w ekologicznych praktykach budowlanych, a przy ich pomocy można stworzyć przyjazne dla pracowników przestrzenie robocze.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.