Komunikaty PR

Nowe świetliki modułowe VELUX Commercial wykorzystane w budynku CM

2024-02-23  |  12:00
Biuro prasowe

CM Byg, renomowana duńska firma z branży stolarskiej, ogłosiła zakończenie realizacji swojego najnowszego projektu - imponującego budynku, który nie tylko spełnia cele firmy i zapewnia jej niezbędną przestrzeń, ale poprzez zastosowane rozwiązania podkreśla jej zaangażowanie w zrównoważony rozwój. W projekcie wykorzystano świetliki modułowe od VELUX Commercial. 

 

Wizja firmy obejmowała stworzenie przestrzeni, która będzie przyjazna i zrównoważona - jednym z elementów była także poprawa jakości powietrza wewnątrz budynku, co sprzyja dobremu samopoczuciu, koncentracji i produktywności pracowników. Aby osiągnąć te cele, zastosowano  innowacyjne rozwiązania, w tym lekkie konstrukcje, panele słoneczne, pompy ciepła oraz zapewniono dostęp do naturalnego światła i wentylacji. 

 

Modułowe świetliki dachowe VELUX Commercial stanowią kluczowy element projektu, dostarczając nie tylko obfitości światła dziennego, ale także świeżego powietrza w różnych częściach budynku, takich jak biura i recepcja. Te elementy, dostosowane do indywidualnych wymagań projektowych, zapewniają elegancki wygląd i komfortowe środowisko wewnętrzne. W tym projekcie zastosowano osiem okien do dachów płaskich Monolight w dwóch różnych rozmiarach - 2260x1115 mm i 1115x1115 mm. Zostały one wzbogacone o czujnik deszczu, który pozwala na automatyczne zamykanie świetlików w przypadku pojawianie się opadów oraz moduł sterowania io-homecontrol. Płaskie szklane moduły pozwalają nakierować światło do konkretnych obszarów - użyto je w różnych częściach budynku, w tym na recepcji i w biurach. Modułowe okna do dachów płaskich przyśpieszyły proces montażu i tym samym pozwoliły na trzymanie się rygorystycznego harmonogramu realizacji. 

 

Użycie przy tym projekcie świetlików modułowych VELUX Commercial jest dowodem na to, że są one doskonałe do użycia w ekologicznych praktykach budowlanych, a przy ich pomocy można stworzyć przyjazne dla pracowników przestrzenie robocze. 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:20

Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof

Do 16 sierpnia internauci mogą oddawać głosy na najciekawsze budynki architektoniczne Polski i świata, w plebiscycie „Obiekt Roku w systemach Aluprof”. Nowa siedziba firmy
Nieruchomości Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego
2024-07-23 | 08:10

Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego

Najnowsza informacja Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), prezentująca statystyki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz I poł. 2024 roku, zakomunikowała ich dość optymistyczne
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-23 | 08:00

Niski wkład własny - program BK 2% go przywrócił?

Polscy kredytobiorcy mogli już przywyknąć do tego, że bez wkładu własnego wynoszącego co najmniej 10% kosztów zakupu lokum lub budowy domu nie ma co wybierać się do banku. Taki wymóg dotyczący wkładu (10%)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.