Nowi najemcy wzmacniają funkcje mixed-use biurowców Adgar BIT i Adgar Plaza
Adgar Poland / Berry Kolektyw Kreatywny
Stępińska 22/30
00-739 Warszawa
michal.mystkowski|kolektywkreatywny.pl| |michal.mystkowski|kolektywkreatywny.pl
515080000
www.adgar.pl
Adgar Poland, izraelski inwestor działający na warszawskim rynku powierzchni biurowej, poinformował o zakończeniu prowadzonych negocjacji z nowymi najemcami. Do grona firm, które prowadzą działalność biznesową w biurowcu Adgar BIT, dołączyła klinika medycyny estetycznej Self Esteem Aesthetic Clinic. Po wakacjach zaś, w Adgar Plaza A, otwarte zostanie centrum rehabilitacyjne Centrum Medycznego Damiana (Medicover Group). Wyżej wymienione kontrakty obejmują wynajęcie powierzchni ponad 1000 mkw.
Adgar Poland intensywnie pracuje nad pozyskiwaniem nowych najemców do swoich warszawskich obiektów biurowych. Jeszcze przed wakacjami dopięte zostały kontrakty z dwoma najemcami z branży medycznej i kosmetycznej. Klinika estetyczna Self Esteem Asethetic Clinic zajęła 265 mkw powierzchni na parterowej kondygnacji biurowca Adgar BIT na Służewcu. We wrześniu, w Adgar Plaza A, swoje usługi uruchomi Centrum Damiana, jeden z największych w Polsce podmiotów prywatnej służby zdrowia. Spółka, w biurowcu usytuowanym przy ul. Postępu 17, wynajęła niemal 800 mkw. powierzchni użytkowej, również na parterowej kondygnacji, umożliwiającej bezproblemowe korzystanie pacjentom wymagającym pomocy rehabilitacyjnej.
Przypomnijmy, że w 2021 r. Adgar Poland zwiększył – do 11 - liczbę budynków biurowych, z których mogą korzystać warszawscy najemcy, wskutek czego całkowity metraż powierzchni biurowej wzrósł o 7 proc. Spółka aktywnie rozwija również kompleksowość swojej oferty, w tym o tzw. najem elastyczny. To efekt oczekiwań tej części najemców, którzy po zakończeniu pandemii wprowadzili hybrydowe systemy pracy, a także firm poszukujących optymalizacji w mniej tradycyjnych formach korzystania z przestrzeni do pracy.
Koncept Flexi Lease, bo o nim mowa, łączy zalety rozwiązań charakterystycznych dla powierzchni coworkingowych z potrzebą użytkowania własnej, wydzielonej przestrzeni na elastycznych warunkach najmu. Oznacza to możliwość wynajęcia gotowego, w pełni funkcjonalnego i umeblowanego biura lub przestrzeni, którą najemca może samodzielnie zaaranżować. W ramach Flexi Lease, firmy mają również do dyspozycji części wspólne – przestronne kuchnie, strefy relaksu oraz sale konferencyjne Z tego typu rozwiązań chętnie korzystają także ci najemcy, którzy oczekują na zakończenie modernizacji lub aranżacji docelowych powierzchni biurowych.
Obecność kliniki medycyny estetycznej czy centrum rehabilitacyjnego w budynku biurowym nie jest niczym zaskakującym. W ostatnich miesiącach rośnie bowiem popularność trendu mixed-use, który łączy dominującą funkcję biurową z funkcjami handlowymi i usługowymi. „W ostatnim czasie zintensyfikowaliśmy działania związane z wynajęciem parterowych powierzchni – idealnych do prowadzenia tego typu działalności biznesowej. Pula dostępnych lokali skurczyła się do dwóch i wierzę, że wkrótce zajmą je najemcy z atrakcyjną ofertą. Naszym zadaniem jest bowiem nie tylko tworzenie przyjaznych przestrzeni do pracy, sprzyjających kreatywności
i budowaniu pozytywnych relacji w zespołach. Mamy na uwadze również to, aby wielofunkcyjność budynków Adgar Poland ułatwiała codzienne życie pracownikom biur, wpisywała się w bardzo bliską nam ideę zachowania work-lige balance i zachęcała personel naszych najemców do powrotów do pracy stacjonarnej” – mówi Monika Szelenberger, Head of Leasing & Asset Management w Adgar Poland.
Wdrażanie projektów typu mixed-use przez Adgar Poland, koresponduje z urbanistycznym trendem tzw. 15-minutowych miast. Możliwość skorzystania z usług przedszkolnych, klubów fitness, kawiarni i restauracji, czy sklepów i salonów w drodze do lub z pracy niesie same korzyści. Skracając czas dojazdu i transportu
oszczędzamy nie tylko cenne minuty i pieniądze, ale również redukujemy oddziaływania na środowisko naturalne i zanieczyszczenie powietrza. O tych aspektach powinny pamiętać firmy, które obecnie rozważają wybór lub zmianę lokalizacji dla swoich biur. Tym bardziej, że według ekspertów, w wielu organizacjach toczy się ożywiona dyskusja na temat przyszłości pracy zdalnej. Jak wynika z raportu „EMEA Office Occupier Sentiment Survey” firmy CBRE, 68 proc. organizacji chce powrotu pracowników do biur i to najlepiej jeszcze w tym roku.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.