Nowy plac miejski na Białołęce – konkurs na rzeźbę
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Ruszył konkurs dla studentów kierunków artystycznych uczelni wyższych w Warszawie na projekt formy przestrzennej do Ogrodu Łopianowa, czyli na nowy plac miejski w Warszawie. Zwycięska praca ozdobi skwer, a autorzy trzech najlepszych projektów dostaną nagrodę pieniężną.
Nowy skwer powstaje u zbiegu ulic Łopianowej i Morelowej na warszawskiej Białołęce. Ma być zielony, wręcz leśny – zaplanowano różnorodną zieleń, liczne młode drzewa i ścieżki, do tego rośliny ozdobne, enklawy dla ptaków i owadów zapylających, a także drewniane detale pasujące do okolicy. Nie zabraknie elementów wypoczynkowych i rekreacyjnych o naturalnej formie.
Za powstający plac odpowiada francuski deweloper Bouygues Immobilier Polska, obecny w tej okolicy ze swoimi inwestycjami. – Sztuka to jeden z tych elementów, które chętnie wprowadzamy do naszych projektów. Tym razem stawiamy na sztukę stworzoną przez warszawskich młodych artystów. Liczymy, że studenci wykażą się kreatywnością i nadeślą nam wspaniałe projekty. Niech dodatkową zachętą będzie fakt, że rzeźba, która wygra konkurs, ozdobi centralną część skweru – mówi Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.
Jak wziąć udział w konkursie? Wystarczy stworzyć projekt formy przestrzennej wpisującej się w koncepcję powstającego Ogrodu Łopianowa. Praca powinna nawiązywać do hasła przewodniego „Zieleń i forma” i może być wykonana samodzielnie lub w zespole dwuosobowym. Co ważne, liczy się nie tylko wymiar artystyczny i nawiązania do natury i roślinności, ale także aspekt praktyczny – rzeźba może służyć np. jako ławka. Nie może mieć więcej niż 1,5 m x 1,5 m w podstawie i 2,5 m wysokości, a na jej realizację powinien wystarczyć budżet wynoszący 120 tys. zł.
Propozycje konkursowe należy nadsyłać do 28 czerwca. Zwycięzca zostanie wyłoniony do 30 sierpnia. Szczegółowe wymagania i wytyczne są dostępne w regulaminie konkursu na stronie internetowej organizatora: https://www.bi-polska.pl/poznaj-nas/aktualnosci/konkurs-zielen-i-forma. Autorzy trzech najlepszych projektów otrzymają nagrody pieniężne ufundowane przez Bouygues Immobilier Polska. Pierwsze miejsce to nagroda w wysokości 12 tysięcy złotych, drugie i trzecie to kolejno 7 i 3 tysiące złotych.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.