Nowy szef TechFM w SPIE Building Solutions
- Od 1 marca 2020 roku Mariusz Kisiel obejmie stanowisko Dyrektora Operacyjnego działu TechFM w SPIE Building Solutions.
- Będzie zarządzał zespołem liczącym 460 osób, wykonujących zadania związane z techniczną obsługą Facility Management (FM) i pracami serwisowymi w całej Polsce.
- Powierzchnia nieruchomości obsługiwanych przez dział to 7 milionów m2 w 220 budynkach.
Mariusz Kisiel od sierpnia 2018r. był Dyrektorem Działu Serwisów odpowiadając przede wszystkim za integrację jednostek serwisowych po połączeniu firm SPIE Polska oraz AGIS Fire & Security Polska. Teraz w wyniku wakatu na stanowisku szefa działu TechFM zakres jego odpowiedzialności znacznie wzrośnie.
Zespół obsługujący w SPIE Building Solutions zadania Facility Management liczy ponad 460 pracowników zarządzanych przez 7 struktur regionalnych realizujących kontrakty w całej Polsce.
- Dział, który obejmuję, świadczy usługi dla portfela nieruchomości o łącznej powierzchni prawie 7 milionów m2, więc nasz FM-owy zespół jest bardzo duży. Z pewnością zarządzanie tak znaczącą grupą specjalistów to ogromne wyzwanie. Tym bardziej, że z usługami docieramy praktycznie w każdy zakątek Polski, obsługując bardzo zróżnicowane obiekty - biurowce, parki logistyczne, hale produkcyjne, kina czy galerie handlowe - mówi Mariusz Kisiel Dyrektor Operacyjny TechFM SPIE Building Solutions.
Do głównych obowiązków działu należą przeglądy, inspekcje, modernizacje, naprawy wszelkich instalacji i systemów budynkowych. Zespoły w budynkach są wspierane przez serwisy specjalistyczne: gazowy, chłodniczy, niskoprądowy, instalacji gaśniczych i mobilny.
Większość spośród ponad 220 budynków firma obsługuje dzięki dedykowanym zespołom specjalistów, a niektóre z nich, np. kina są utrzymywane dzięki serwisowi mobilnemu, odwiedzającemu obiekty wg ustalonych harmonogramów. Zapisy w umowach precyzyjnie określają też czas dojazdu serwisu w przypadku awarii. W niektórych przypadkach to tylko 2 godziny.
Mariusz Kisiel jest absolwentem Politechniki Warszawskiej z wieloletnim doświadczeniem w zakresie FM. Z tą branżą związany jest od początku 2012 roku. Doświadczenie zdobywał m.in. w Hochtief Facility Management Polska, Elektrobudowie, czy FAST Group. Jego awans to część wewnętrznego programu rozwoju kariery dla managerów SPIE. Pracę w firmie zaczynał jako Młodszy Kierownik Projektów, a swoje kompetencje rozwijał także w ramach doświadczeń międzynarodowej Grupy SPIE.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.