Nowy szef TechFM w SPIE Building Solutions
- Od 1 marca 2020 roku Mariusz Kisiel obejmie stanowisko Dyrektora Operacyjnego działu TechFM w SPIE Building Solutions.
- Będzie zarządzał zespołem liczącym 460 osób, wykonujących zadania związane z techniczną obsługą Facility Management (FM) i pracami serwisowymi w całej Polsce.
- Powierzchnia nieruchomości obsługiwanych przez dział to 7 milionów m2 w 220 budynkach.
Mariusz Kisiel od sierpnia 2018r. był Dyrektorem Działu Serwisów odpowiadając przede wszystkim za integrację jednostek serwisowych po połączeniu firm SPIE Polska oraz AGIS Fire & Security Polska. Teraz w wyniku wakatu na stanowisku szefa działu TechFM zakres jego odpowiedzialności znacznie wzrośnie.
Zespół obsługujący w SPIE Building Solutions zadania Facility Management liczy ponad 460 pracowników zarządzanych przez 7 struktur regionalnych realizujących kontrakty w całej Polsce.
- Dział, który obejmuję, świadczy usługi dla portfela nieruchomości o łącznej powierzchni prawie 7 milionów m2, więc nasz FM-owy zespół jest bardzo duży. Z pewnością zarządzanie tak znaczącą grupą specjalistów to ogromne wyzwanie. Tym bardziej, że z usługami docieramy praktycznie w każdy zakątek Polski, obsługując bardzo zróżnicowane obiekty - biurowce, parki logistyczne, hale produkcyjne, kina czy galerie handlowe - mówi Mariusz Kisiel Dyrektor Operacyjny TechFM SPIE Building Solutions.
Do głównych obowiązków działu należą przeglądy, inspekcje, modernizacje, naprawy wszelkich instalacji i systemów budynkowych. Zespoły w budynkach są wspierane przez serwisy specjalistyczne: gazowy, chłodniczy, niskoprądowy, instalacji gaśniczych i mobilny.
Większość spośród ponad 220 budynków firma obsługuje dzięki dedykowanym zespołom specjalistów, a niektóre z nich, np. kina są utrzymywane dzięki serwisowi mobilnemu, odwiedzającemu obiekty wg ustalonych harmonogramów. Zapisy w umowach precyzyjnie określają też czas dojazdu serwisu w przypadku awarii. W niektórych przypadkach to tylko 2 godziny.
Mariusz Kisiel jest absolwentem Politechniki Warszawskiej z wieloletnim doświadczeniem w zakresie FM. Z tą branżą związany jest od początku 2012 roku. Doświadczenie zdobywał m.in. w Hochtief Facility Management Polska, Elektrobudowie, czy FAST Group. Jego awans to część wewnętrznego programu rozwoju kariery dla managerów SPIE. Pracę w firmie zaczynał jako Młodszy Kierownik Projektów, a swoje kompetencje rozwijał także w ramach doświadczeń międzynarodowej Grupy SPIE.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.