Komunikaty PR

OKAM wyemitował obligacje o wartości 50 mln zł

2024-03-18  |  13:00
Biuro prasowe

OKAM Capital, deweloper z 20-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, na początku marca 2024 r. zrealizował emisję niezabezpieczonych obligacji serii A. Wartość emisji opiewała na kwotę 50 mln złotych. Emitent zakłada wprowadzenie papierów wartościowych do obrotu na rynku ASO Catalyst. W lipcu 2023 r. Grupa OKAM pozyskała z emisji obligacji 27 mln zł.  

Oferta skierowana była zarówno do inwestorów prywatnych, jak i instytucjonalnych, przy czym większość popytu pochodziła od drugiej grupy inwestorów. Na ponad 65 proc. wartości emisji obligacji zapisy złożyły fundusze.

Powtórzyliśmy sukces ubiegłorocznej emisji, przeprowadzonej w kwocie 27 mln przez OKAM Incity – spółkę z Grupy OKAM. Wówczas popyt przewyższył podaż o blisko 30 proc. Tegoroczna emisja, realizowana w jubileuszowym, 20. roku istnienia OKAM pozwoliła na pozyskanie niemalże dwukrotnie wyższej kwoty. Duże zainteresowanie obligacjami niezabezpieczonymi ze strony nabywców indywidualnych i inwestorów instytucjonalnych, potwierdza zaufanie do nas jako wiarygodnego i solidnego partnera biznesowego oraz dewelopera – zaznacza Joanna Szafranek, CFO Grupy OKAM.  

Środki z emisji przeznaczone zostaną na realizację planów inwestycyjnych OKAM, w tym przede wszystkim na dalszy rozwój banku ziemi. W styczniu 2024 r. firma zawarła umowę przedwstępną, zabezpieczającą grunt w aglomeracji warszawskiej, na którym powstać może nawet 1000 mieszkań. Deweloper podpisał również dwa listy intencyjne na zakup działek w Łodzi z potencjałem realizacji kilkuset lokali. W najbliższych planach OKAM ma ponadto rozpoczęcie kolejnego etapu inwestycji mieszkaniowej CITYFLOW w Warszawie oraz Strefy PROGRESS w Łodzi. Przed firmą także wieloetapowy projekt F.S.O. PARK na 62-hektarowej działce na stołecznej Pradze-Północ, który realizowany będzie na przestrzeni ok. 25 lat. 

Obligacje OKAM notowane będą na rynku Catalyst po ich rejestracji. Domem maklerskim, obsługującym Grupę OKAM jest Dom Maklerski Michael / Ström. 

Jako organizator emisji obligacji OKAM Capital jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu wspólnej pracy. W naszej ocenie wprowadzanie na szeroki rynek obligacji korporacyjnych emitentów o takim potencjale jak OKAM sprzyja rozwojowi sektora nieruchomości mieszkaniowych i stwarza inwestorom możliwość bardziej skutecznej dywersyfikacji swoich inwestycji – podkreśla Paweł Gosz, Partner w Domu Maklerskim Michael / Ström.  

W 2023 r. OKAM Incity, spółka należąca do Grupy OKAM, zrealizowała emisję 2-letnich, zabezpieczonych obligacji o wartości 27 mln złotych, na które zapisali się inwestorzy korporacyjni oraz indywidualni. Spółka jest w trakcie procesu wprowadzania obligacji do obrotu na rynku ASO Catalyst. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.