Komunikaty PR

Olivia Centre już cała jest WELL

2024-08-26  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Olivia Centre już cała jest WELL

 

Po raz pierwszy Olivia Centre uzyskała certyfikaty WELL Health-Safety Rating dla wszystkich swoich budynków. Co więcej, 7 budynków największego gdańskiego centrum biznesowego zachowało pierwszą na świecie maksymalną notę, uzyskując 25 na 25 możliwych do uzyskania punktów w 22 podstawowych i 3 dodatkowych kategoriach, związanych z innowacjami.

 

Certyfikacja przyznawana przez International Well Building Insitute z Nowego Jorku wydawana jest w oparciu o kryteria stworzone przez 600 naukowców, liderów biznesu, medyków, architektów, projektantów, urzędników państwowych, specjalistów od nieruchomości, a także standardów w budownictwie. Jej głównym celem jest weryfikacja przyjazności obiektów dla użytkowników, troski o ich dobrostan w oparciu o najnowsze technologiczne rozwiązania, ale również bierze pod uwagę tzw. "miękkie kryteria”, jak podnoszenie jakości życia i pracy, promocja zdrowych praktyk i inicjatywy na rzecz budowania aktywnej i współpracującej społeczności rezydentów. Kryteria skupione są w następujących kategoriach: czystość i bezpieczeństwo przestrzeni pracy i części wspólnych, bezpieczeństwo użytkowników i standardy gotowości w sytuacjach kryzysowych, dostępność opieki zdrowotnej, zapewniona wysoka klasa jakości powietrza i wody, komunikacja (wewnętrzna – skierowana do pracowników i zewnętrzna – adresowana do wszelkiego rodzaju zewnętrznych interesariuszy) oraz innowacje.

 

Certyfikacja WELL HSR dla całego naszego centrum biznesowego to bardzo czytelny komunikat dla wszystkich jej obecnych i przyszłych rezydentów: jeśli pracujesz w Olivii możesz być pewny, że środowisko, w którym się znajdujesz spełnia najbardziej restrykcyjne światowe standardy – mówi Konrad Danecki z nadzoru inwestorskiego Olivia Centre. Mówiąc bardziej konkretnie: jeśli stawiasz sobie za cel istnienie w środowisku, które dba o Twoich pracowników, promuje aktywność, zdrowie i współpracę, a poza tym w tle, w sposób nieinwazyjny dla użytkowników zapewnia bezpieczeństwo, stabilność funkcjonowania i rozwoju, a także wspiera rezydentów w ich inicjatywach na rzecz dobrostanu, promocji i kooperacji to Olivia jest miejscem, w którym znajduje się wszystko, czego szukasz.

 

Wśród czynników, które świadczą o najwyższej trosce o komfort, zadowolenie, zdrowie i bezpieczeństwo przebywających w Olivii Centre osób znalazły się inicjatywy wdrożone w zakresie well-beingu pracowników, do których zaliczają się liczne kluby zainteresowań i rozwoju pasji, sezonowe projekty organizowane na patio Olivii, sekcje sportowe, wystawy obrazów, fotografii czy rzeźb wykonywanych przez pracowników rezydentów oraz ogólnodostępny, całoroczny egzotyczny ogród, w którym znajdują się 4 tysiące roślin sięgających nawet 11 metrów wysokości.  Doceniane są inicjatywy, z jakich mogą korzystać pracownicy, a które należą do unikalnych możliwości w skali całego świata. Z pewnością zalicza się do nich Chór Olivia Centre, który nagrał swoją pierwszą płytę i rozpoczął już koncerty w licznych salach koncertowych. Do wartościowych inicjatyw zaliczono także kluby biegowe, rowerowe czy kursy fotografii, filmowe, a nawet pielęgnacji roślin. Z rozwiązań technicznych uwzględniono m.in. zaimplentowaną w Olivii technologię oczyszczania powietrza jonami, dzięki której w trybie ciągłym wszystkie powierzchnie centrum wolne są od wirusów, bakterii i innych patogenów w powietrzu wentylowanym do pomieszczeń. Jest to technologia, która wcześniej stosowana była w najbardziej prestiżowych obiektach świata, do których należy Biały Dom, Pałac Prezydencki w Abu Dabi, a także w prywatnych odrzutowcach Gulfstream. Odbywa się to równolegle z podniesieniem poziomu filtracji powietrza do najwyższych dostępnych obecnie poziomów oraz z instalacją czujników zanieczyszczeń Lotnych Związków Organicznych i pyłów zawieszonych (PM). 

 

Po raz kolejny przekonujemy się, że zaangażowanie na rzecz dobrostanu pracowników naszego centrum przynosi wymierne efekty – mówi Bogusław Wieczorek, pełnomocnik zarządu Olivia Centre. Uzyskany wynik to sygnał dla szerokiego grona interesariuszy: pracowników firm, że mogą czuć się bezpiecznie w Olivii, ponieważ dbamy o ich dobrostan, a dla potencjalnych klientów oznacza, że wybierając Olivię mogą liczyć na szereg wartości dodanych, które realizowane są z myślą o rozwoju ich biznesu, wsparcia ich atrakcyjności w oczach kontrahentów i przyszłych pracowników. Uzyskany certyfikat WELL HSR na tak wysokim poziomie to dla nas zarówno docenienie naszych starań, ale także czytelny sygnał dla biznesu, że Olivia to najlepsze centrum biznesowe, w którym warto prowadzić biznes.

Wdrożenie odpowiednich procedur i podjęcie związanych z nimi działań pozwoliły nam na uzyskanie odznaki WELL Health-Safety Rating, jednak warto zauważyć, że jest to odznaka, którą można uzyskać po osiągnieciu 15 punktów, czyli spełniając 15 wybranych z listy wymagań.  Nasz wynik – 25 punktów dla każdego budynku - to doskonały dowód, że zespół Olivii dokłada wszelkich starań, aby nasze budynki i przestrzenie w najlepszy możliwy sposób sprzyjały komfortowi, dobrostanowi, zdrowiu i bezpieczeństwu użytkowników.   – Agata Kwapisiewicz, ESG Officer.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.