Komunikaty PR

Olivia Home realizuje nową, prestiżową inwestycję w Sopocie

2024-10-02  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Wizualizacje: https://we.tl/t-GunhFFpg8y 

 

 
Olivia Home realizuje nową, prestiżową inwestycję w Sopocie

 

Inwestor Olivia Home, powiązany z Olivia Centre rozpoczął budowę oraz przedsprzedaż kameralnej inwestycji apartamentowej w Sopocie. Leśna Sopot to apartamenty segmentu premium, tworzące zespół dwóch willowych budynków, położony w zacisznej części kurortu.

 

Leśna oferuje ekskluzywne apartamenty umiejscowione w malowniczej, zielonej części Sopotu, oddalonej od plaży o 15 minut spacerem. Doskonała lokalizacja inwestycji gwarantuje przyszłym mieszkańcom szeroki wachlarz możliwości aktywnego wypoczynku – zarówno w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, jak i nad morzem. Świetne skomunikowanie apartamentów umożliwia sprawny dostęp do atrakcji całego Trójmiasta. Otoczone okazałą zielenią budynki Leśnej Sopot powstaną w ustronnej lokalizacji, oferującej mieszkańcom przytulną atmosferę willowej dzielnicy. Łatwy i szybki dojazd do Alei Niepodległości, głównej arterii kurortu, zapewnia prostą i szybką komunikację z centrum miasta, Gdynią i Gdańskiem. 

 

 

W ramach inwestycji zaplanowano jedynie 18 apartamentów, rozmieszczonych w dwóch czterokondygnacyjnych budynkach. W ofercie znajdują się przestronne, czteropokojowe apartamenty o powierzchni do 107 m² oraz mieszkania dwu- i trzypokojowe, z możliwością łączenia w większe, pięciopokojowe lokale. Wnętrza posiadają rozległe przeszklenia, przepuszczające dużą ilość naturalnego światła. Starannie przemyślany układ pomieszczeń gwarantuje optymalny komfort mieszkania. Dodatkowo, każdy lokal wyposażony zostanie w przestronny ogródek lub balkon z malowniczym widokiem na bogatą zieleń Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Część apartamentów na najwyższym piętrze zapewni również widoki na Zatokę Gdańską. 

 

 

Architektura budynków Leśna Sopot, zaprojektowana z użyciem szlachetnych materiałów, harmonijnie łączy estetykę, funkcjonalność i wygodę. – podkreśla Marcin Karczewski, architekt z pracowni K&M Design odpowiedzialnej za projekt budynków. To miejsce, którego mieszkańcy będą mogli cieszyć́ się̨ pięknem przyrody i elegancją sopockiej architektury w nowoczesnym wydaniu. Sopot Leśna to projekt splatający nowoczesność́ i tradycję poprzez wykorzystanie elementów takich, jak mansardowe dachy czy przeszklone wykusze z widokami na zieleń sopockich lasów i willową okolicę.
 

 

Przestronne, dzienne pokoje połączone z aneksami kuchennymi mogą osiągnąć powierzchnię nawet 42 m², a panoramiczne przeszklenia zapewnią harmonijną relację z naturą. Inwestycja powstaje z pełnym poszanowaniem otaczającego starodrzewu, co pozwoli mieszkańcom od pierwszych chwil cieszyć się bliskością natury. Apartamenty wyróżniać będą narożne, pozbawione słupków okna ze stepowanym szkłem, które dodatkowo podkreślą niepowtarzalny klimat wnętrz. Wszystkie balkony zostaną wyposażone w przeszklone balustrady, a w okresie jesienno-wiosennym przedłużone użytkowanie części z nich umożliwią systemy szklanych zabudów, tworzące zimowe ogrody o powierzchni nawet 13 m².
 
Projekty ogródków, przynależnych do apartamentów położonych na parterze, charakteryzują się ponadstandardową powierzchnią od 108 do ponad 172 m². Zielone patio, które znajdzie się pomiędzy budynkami, wzbogacą gęste nasadzenia krzewów i drzew, a także oryginalne elementy małej architektury. Całość dopełnią artystyczne detale – lustra, rzeźby oraz elementy wodne, które stworzą niepowtarzalną przestrzeń wspólną, przywodzącą na myśl zaczarowany ogród. 

 

 

Lustrzane tafle przy niecce wodnej optycznie zwiększą objętość zieleni, wprowadzając iluzję wizualną, a tym samym tworząc prawdziwie magiczny zakątek. – mówi Małgorzata Sobótka, architektka i właścicielka Studia Krajobraz, odpowiedzialna za koncepcję architektury krajobrazu.

 

 

Architektura budynków oraz standard wykończenia części wspólnych stanowią spójne połączenie komfortu i subtelnej elegancji. Na dachach zastosowane zostaną ceramiczne dachówki. Na elewacji znajdą się naturalne elementy wykończeniowe – deski drewniane o zróżnicowanych wymiarach i żłobieniach, zmodyfikowane termicznie, doskonale wpasowujące się w leśne otoczenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. 
 
Sopot zobowiązuje, dlatego realizując ten projekt, skupiliśmy się na harmonijnym połączeniu nowoczesnej architektury z elementami klasycznymi, zachowując szacunek dla tradycji – mówi Ewa Nowicka, dyrektor sprzedaży, członek zarządu Olivia Home. Subtelnie nawiązując do charakterystycznej sopockiej architektury, zastosowaliśmy mansardowe dachy oraz przestronne, panoramiczne przeszklone wykusze, które podkreślają wyjątkowy charakter budynku. Starannie wyselekcjonowane, szlachetne materiały elewacyjne, wkomponowanie bryły w bujną zieleń, harmonijne połączenie estetyki z funkcjonalnością, a także dbałość o detal, sprawiły, że możemy zaproponować klientom produkt ponadczasowy.

 

 

Części wspólne, takie jak strefy wejściowe, korytarze czy klatki schodowe, zostaną wykończone wysokiej klasy naturalnymi materiałami, gwarantującymi trwałość i komfort użytkowania. Drewniane panele w ciemnym brązie, przełamane stalowymi akcentami, designerskie oświetlenie, miejsca wypoczynkowe oraz rzemieślnicze detale, takie jak metalowe balustrady i drewniane pochwyty, tworzą elegancką i nowoczesną przestrzeń.
Ideą przyświecającą nam przy projektowaniu stref wspólnych, było nawiązanie do detali wnętrz sopockich kamienic oraz ich implementacja poprzez środki współczesnego designu – podkreśla Anna Branicka, lead architect zespołu projektowego Design Anatomy, odpowiedzialnego za projekt wnętrz apartamentów Leśna Sopot. Połączyliśmy klasykę z nowoczesnością, koncentrując się na detalu. Kluczowym motywem stał się drewniany totem w centralnej części klatki schodowej, stanowiący współczesną interpretację historycznych form. Ceramiczne akcenty w balustradach i pochwytach subtelnie komponują się z okładzinami portali drzwiowych wykonanymi z płytek szkliwionych. Zdecydowaliśmy się na posadzki hybrydowe z warstwą drewna, które są trwałe, eleganckie i przyjemne w odbiorze. Zatopione w drewnianych okładzinach delikatne listewki oraz stalowe wykończenia portali windowych zaprojektowane zostały indywidualnie w unikalnej kolorystyce i formie. Podobnie jak oświetlenie z ledonowych węży świetlnych, inspirowane klasycznymi żyrandolami. Ten projekt to opowieść o poszukiwaniu relacji z wyjątkowym kontekstem miejsca – dodaje Anna Branicka.

 

 

Leśna Sopot to drugi projekt mieszkaniowy dewelopera Olivia Home. Pierwsza inwestycja o nazwie Platynowa Park, zlokalizowana na południu Gdańska, została ukończona pod koniec 2023 roku. Kolejna inwestycja w Gdańsku wejdzie do sprzedaży jeszcze w tym roku. Projekty Olivia Home realizowane są przez zespół profesjonalistów rynku mieszkaniowego i komercyjnego oraz PRS, których kompetencje i wiedza zbudowane zostały również przy realizacji najbardziej zaawansowanych konstrukcyjnie i technologicznie obiektów komercyjnych - Olivia Centre w Gdańsku, największego centrum biznesowo-usługowego w Polsce. To tutaj swoje siedziby mają m.in. Amazon, Bayer, Deloitte, Nike oraz PwC.

 

W przestrzeni Olivia Centre znajduje się całoroczny ogród Olivia Garden, wypełniony 4 tysiącami roślin, z których najwyższe sięgają kilkunastu metrów wysokości. Oprócz tego działają tu liczne restauracje i punkty usługowe. W najwyższym budynku – Olivii Star, na 32. piętrze, znajduje się kondygnacja z tarasem widokowym, skąd można podziwiać panoramę całego Trójmiasta. Na 33. piętrze mieszczą się dwie prestiżowe restauracje: Arco i Treinta y Tres, prowadzone przez Paco Péreza, jednego z najwybitniejszych szefów kuchni na świecie. W tegorocznym przewodniku Michelin restauracja Arco zdobyła pierwszą na Pomorzu gwiazdkę, a Treinta y Tres otrzymała wyróżnienie Bib Gourmand. 
 
 
Wizualizacje: 
Link wetransfer: https://we.tl/t-GunhFFpg8y 
 
 
Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.