Komunikaty PR

Olivia z maksymalnym wynikiem certyfikacji Well na bis

2022-08-08  |  13:40
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Al. Zwycięstwa 96/98
81-451 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Zdjęcia: Dawid Linkowski 

Olivia Centre utrzymała pierwszy na świecie, maksymalny wynik w międzynarodowej certyfikacji WELL. Po raz drugi została uznana za całkowicie bezpieczne, przyjazne i odpowiedzialne miejsce do pracy uzyskując potwierdzenie International Well Building Institute (IWBI) z Nowego Yorku. Po roku od pierwszej certyfikacji utrzymał maksymalną ocenę 25 punktów na 25 możliwych we wszystkich analizowanych kategoriach. Sprawdzane było bezpieczeństwo użytkowników budynków, a także rozwiązania podnoszące jakość życia na terenie centrum biznesowego. Ocenę tę zdobyła w 22 podstawowych kategoriach oraz w 3 dodatkowych, związanych z wdrożonymi na jej terenie innowacjami. 

Rok temu Olivia osiągnęła tak wysoki wynik jako pierwsze centrum biznesowe na świecie, co potwierdza, że gdańskie budynki należą do ścisłej światowej czołówki biznesowej. Olivia po raz drugi potwierdziła swoją klasę – mówi Marcin Gawroński, Dyrektor Działu Budownictwa Ekologicznego firmy SWECO, odpowiedzialnej za przeprowadzenie ponownej certyfikacji w Olivii. Bezpieczeństwo, dobrostan pracowników oraz wysoka jakość wody i powietrza wewnętrznego to znaki rozpoznawcze obiektów uzyskujących certyfikat WELL Health-Safety Rating. Centrum biznesowe Olivia Centre w zeszłym roku uzyskało maksymalny wynik we wszystkich analizowanych kategoriach i w tym roku powtórzyło to osiągnięcie. To ogromny sukces oraz potwierdzenie warunków bezpieczeństwa i odpowiedzialnego podejścia do zarządzania kompleksem budynków Olivia – dodaje Marcin Gawroński.

 

WELL Health-Safety Rating to oparta na precyzyjnych danych, zweryfikowana przez niezależną firmę ocena dla budynków, koncentrująca się na analizie zasad operacyjnych, standardach użytkowania i konserwacji, zaangażowaniu interesariuszy i planach awaryjnych, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i komfort ich użytkownikom. Certyfikacja oparta jest na spostrzeżeniach prawie 600 urzędników państwowych, naukowców, liderów biznesu, wirusologów, architektów, projektantów, naukowców zajmujących się budownictwem i specjalistów od nieruchomości, a także standardu budowlanego WELL - wiodącej na świecie platformy rozwoju zdrowych budynków i przestrzeni. W szeroką kampanię na rzecz certyfikacji pod względem bezpieczeństwa i przywrócenia zaufania do przebywania w przestrzeniach publicznych zaangażowało się wielu znanych ludzi z całego świata, wśród których znaleźli się Jennifer Lopez, Lady GaGa, Venus Williams, Robert DeNiro, Michael Jordan i wielu innych. 

 

Film promujący kampanię można wyświetlić na stronie: 

https://www.youtube.com/watch?v=TDg-kKJXQKI&ab_channel=IWBI

 

Udowodnienie działań poprzez zewnętrzną walidację potwierdza zaangażowanie i troskę o dobrostan ludzi w każdym aspekcie. Ocena pokazuje, że Olivia Centre priorytetowo traktuje zdrowie i dobre samopoczucie, wzbudzając zaufanie osób, które często odwiedzają obiekt i szerszej społeczności wokół niego – pisał w liście gratulacyjnym Rachel Gordon, CEO International Well Building Institute z Nowego Jorku.

 

Certyfikacja WELL poza dobrostanem użytkowników budynków obejmuje precyzyjną ocenę rozbudowanej infrastruktury podnoszącej bezpieczeństwo oraz jakość życia i pracy. W Olivia Centre dostrzeżony został szereg rozwiązań, które pozycjonują ją w roli lidera wdrożeń technologii chroniących zdrowie i życie pracowników w niezauważalny sposób. Olivia jako jedno z pierwszych centrów biurowych na świecie zaimplementowała w swoich budynkach technologię oczyszczania powietrza jonami, stosowaną wcześniej w najbardziej prestiżowych obiektach świata, do których należy Biały Dom, Pałac Prezydencki w Abu Dabi, a także w prywatnych odrzutowcach Gulfstream. Instalowane urządzenia nasycają wszystkie powierzchnie najmu jonami, mającymi zdolność niszczenia wirusów, bakterii i innych patogenów w powietrzu wentylowanym do pomieszczeń. Proces oczyszczania powietrza odbywa się w trybie ciągłym w czasie przebywania ludzi w pomieszczeniu, więc walka z patogenem rozpoczyna od chwili jego pojawienia się w pomieszczeniu. 

 

Ponadto podniesiony został poziom filtracji powietrza z klasy G4 na F7 w centralach wentylacyjnych, co stanowi jeden z najwyższych dostępnych obecnie poziomów filtracji. Zainstalowano czujniki zanieczyszczeń Lotnych Związków Organicznych i pyłów zawieszonych (PM). Dzięki temu możliwe jest monitorowanie czystości powietrza i w efekcie eliminowanie szkodliwych związków z zaciąganego z zewnątrz i wtłaczanego do wewnątrz budynków, świeżego powietrza. Zainstalowane zostały również systemy sterowania intensywnością wymiany powietrza na podstawie znajomości aktualnych wyników pomiaru CO2, co przyczynia się do znacznego podniesienia komfortu przebywania w miejscu pracy. 

Certyfikacja również obejmuje inicjatywy wdrożone w zakresie well beingu pracowników. Dostrzeżone zostały projekty organizowane na patio Olivii, sekcje sportowe, wystawy obrazów, fotografii czy rzeźb oraz ogólnodostępny, całoroczny egzotyczny ogród, w którym znajdują się blisko 4 tysiące roślin sięgających nawet 11 metrów wysokości.  Z wszystkich tych wydarzeń i udogodnień, rezydenci i goście Olivii mogą korzystać w sposób bezpieczny, dzięki zastosowanym rozwiązaniom. Suma przyjętych rozwiązań poskutkowała tak wysoką oceną IWBI.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Eiffage zakończył budowę pierwszych apartamentów we Wrocławiu Biuro prasowe
2022-09-28 | 14:30

Eiffage zakończył budowę pierwszych apartamentów we Wrocławiu

HB1820 to pierwsza zakończona inwestycja dewelopera Eiffage Immobilier Polska we Wrocławiu. Budynek właśnie uzyskał pozwolenie na użytkowanie, a mieszkańcy otrzymują klucze. Inwestycję na
Nieruchomości Panattoni buduje pod Warszawą blisko 29 000 m kw. fabryki dla Reynaers Aluminium
2022-09-28 | 13:00

Panattoni buduje pod Warszawą blisko 29 000 m kw. fabryki dla Reynaers Aluminium

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie realizuje fabrykę dla Reynaers Aluminium w okolicach Warszawy. Globalny lider rynku aluminium w II kw. 2023 roku skorzysta z obiektu
Nieruchomości Marvipol zrealizuje Motławę Garden z Grupą Budowlaną ALSTAL
2022-09-28 | 11:50

Marvipol zrealizuje Motławę Garden z Grupą Budowlaną ALSTAL

Marvipol Development, deweloper z ponad 25-letnim doświadczeniem, zawarł umowę z ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. o generalne wykonawstwo dla inwestycji Motława Garden w Gdańsku.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

raca w Newserii

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz większy popyt na pracowników z branży IT. Firmy technologiczne stawiają na kształcenie kadr

Fachowcy z branży IT znajdują się w czołówce rankingu najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku. Z badania ManpowerGroup wynika, że 64 proc. firm z branży cierpi na niedobór talentów w tym obszarze. Dlatego branża wysokich technologii coraz mocniej sama angażuje się w kształcenie przyszłych kadr. Firma Huawei nawiązała właśnie współpracę z Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej, w ramach której planowane są m.in. wspólne przedsięwzięcia naukowe i badawczo-rozwojowe, tworzenie programów studiów oraz szkoleń i praktyk przygotowujących do pracy w konkretnych zawodach.

Transport

Opracowywany przez Polaków kompozyt może zrewolucjonizować lotnictwo. Lekki, wytrzymały materiał będzie pracował w ekstremalnie wysokich temperaturach

Przemysł lotniczy potrzebuje materiału, który zastąpi drogi tytan i ciężki nikiel w produkcji części do silników. Kluczowe jest to, by mógł on być wykorzystywany w ekstremalnie wysokich temperaturach, przekraczających możliwości obecnie dostępnych na rynku materiałów. Nad takim kompozytem bazującym na specjalnej żywicy polimerowo-ceramicznej pracują eksperci General Electric Company Polska. Pozwoli on zredukować masę samolotów, co oznacza mniejsze zużycie paliwa, a więc także większe oszczędności, i umożliwi dostosowanie maszyn do napędzania paliwami nowej generacji.

Konsument

Kawa może odegrać ważną rolę w profilaktyce chorób cywilizacyjnych. Kilka filiżanek dziennie wpływa korzystnie na mikrobiom jelitowy

– Jednym z obiegowych mitów jest to, że kawa może nam szkodzić. Otóż nie. Kawa pita w rozsądnej ilości, czyli między trzema a czterema filiżankami dziennie, wpływa bardzo korzystnie na nasze zdrowie i zdrowie naszego mikrobiomu jelitowego – mówi prof. Ewa Stachowska z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Jak wskazuje, dzięki zawartości błonnika i polifenoli kawa pomaga utrzymać równowagę we florze bakteryjnej jelit. Szereg prowadzonych ostatnimi laty badań wykazał, że napar kawy może odegrać ważną rolę w profilaktyce wielu chorób cywilizacyjnych.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.