OPAL DLA MOOD WORKS
Nowicki PR
ul. Filtrowa 68 lok. 86
02-057 Warszawa
jaroslaw.kril|nowickipr.com| |jaroslaw.kril|nowickipr.com
502 538 324
nowickipr.com
Outstandinging Property Award (OPAL) to nagroda przyznawana w Wielkiej Brytanii wyróżniająca wybitne zgłoszenia z całego świata. Na tegoroczną edycję przesłano ich kilkaset, a jury złożone z ekspertów wybiera projekty w oparciu o następujące kryteria: oryginalność, kreatywność, jakość wykonania i wpływ na otoczenie. Aby zdobyć nagrodę projekt musi wykazywać związek ze środowiskiem, użytkownikami i swoim celem. Ważna jest również funkcjonalność i zapewnienie lepszych warunków działania użytkownikom. Cenione są również innowacje i wykorzystanie nowych technologii. Jury zwraca uwagę na projekty, które w dużym stopniu uwzględniają praktyki zrównoważonego budownictwa oraz ochronę środowiska.
Nagrodzone biuro Viacom Polska to przykład przestrzeni zaprojektowanej specjalnie z myślą o młodym zespole pracowników. Liczący aż 4 500 m2 projekt powstawał etapami. Ostatni z nich zakończył się w czerwcu ubiegłego roku. Architektki Dorota Kuć & Karina Snuszka postawiły na otwarty plan przestrzeni, sprzyjający integracji. Powstały liczne sale konferencyjne oraz miejsca spotkań o mniej formalnym charakterze. Jedną z nich jest expercience room, w którym za pomocą najnowszej technologii „viar” można przeglądać pliki i dane „w powietrzu”. W części biurowej znajdziemy murale nawiązujące do komiksu i pop artu, dzieło artystów z Good Looking Studio. Na niecodzienną dekorację sufitu zdecydowano się w recepcji. Kształt oświetlenia i zmieniające się pastelowe barwy są bezpośrednim odwołaniem do znajdującej się jeszcze niedawno przy pobliskim Placu Zbawiciela instalacji „Tęcza”. Innym elementem witającym wchodzących jest videowall, na którym komunikowane są grafiki prezentujące marki z portfolio Viacom – kanały telewizyjne (m.in. MTV, Comedy Central) oraz aplikacje mobilne. A trochę futurystyczny klimat wprowadza robot recepcyjny. Po wpisaniu przez gościa odpowiednich danych, robot prowadzi do windy, a następnie wskazuje drogę do właściwej osoby
Mood Works – Karina Snuszka i Dorota Kuć
Dorota Kuć i Karina Snuszka ukończyły Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej, studiowały także na Politecnico di Milano i Universita di Perugia, a od ponad 15 lat prowadzą w Warszawie autorskie studio architektoniczne. MoodWorks ma jasno zdefiniowany styl. Estetyka, w której projektują Karina i Dorota zasadza się nie tylko na eklektycznym połączeniu wysokiej klasy materiałów i wyposażenia. Wyróżnia ją przede wszystkim autorska paleta kolorystyczna oraz rzadka umiejętność wplatania oryginalnej sztuki w tkankę każdego projektu. W portfolio MoodWorks znajdują się projekty wnętrz w najbardziej prestiżowych lokalizacjach rezydencjalnych w Polsce i zagranicą, biura największych polskich i międzynarodowych korporacji. Realizacje studia były wielokrotnie publikowane w mediach polskich i zagranicznych. MoodWorks jest również laureatem wielu nagród w prestiżowych międzynarodowych konkursach projektowych: A' Design Awards w latach 2015-2017, CBRE Office Superstar Central & Eastern Europe oraz International Property Awards – „Best Office Interior Europe” za projekt warszawskiego biura kancelarii prawnej Linklaters. Odpowiadały również za projekt wnętrz siedziby kancelarii prawnej White&Case oraz biura potentata medialnego VIACOM w Warszawie oraz Budapeszcie. www.moodworks.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.