Orzechowa Osada – Drugi budynek coraz bliżej.
Już w I kwartale przyszłego roku zakończy się realizacja kolejnego budynku wielorodzinnego na osiedlu Orzechowa Osada. Tym razem powstaną 64 lokale o powierzchni od 31 do 79 mkw. Prace postępują z zgodnie z harmonogramem, a pula dostępnych mieszkań się zmniejsza.
Orzechowa Osada to kameralne osiedle powstające w podpoznańskich Kobylnikach. W zakończonym I etapie powstało 45 lokali, które są już zamieszkane, a lokatorzy chwalą sobie wygodę, jakość wykonania oraz lokalizację. Obecnie realizowany jest II etap, który docelowo będzie liczył 3 czterokondygnacyjne budynki wielorodzinne. W pierwszym z nich powstaną 64 lokale o powierzchni od 31 do 79 mkw., a wśród nich kawalerki oraz mieszkania 2-, 3-, i 4- pokojowe. Każdy lokal będzie z przestronnym słonecznym tarasem lub balkonem oraz przemyślanym układem pomieszczeń. Dodatkowy komfort mieszkańcom zapewni hala garażowa, miejsca postojowe przed budynkiem oraz komórki lokatorskie. – Trwają prace przy posadzkach na parterze, murujemy ścianki działowe ostatniej kondygnacji. Trwa również montaż stolarki okiennej oraz instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania. Powoli przygotowujemy się do prac tynkarskich. Prawie połowa oferowanych mieszkań znalazła swoich właścicieli, a ostatni okres to zwiększone zainteresowanie lokalami 3 – pokojowymi - mówi Agata Michalczyk, Kierownik Biura Sprzedaży Orzechowej Osady. Warto dodać, że na osiedlu nie zabraknie elementów małej architektury. Powstaną drogi wewnętrzne, oświetlenie, czy zielone przestrzenie. Dla najmłodszych zaplanowany jest przestronny plac zabaw. Termin zakończenia realizacji drugiego budynku to początek przyszłego roku. Ceny rozpoczynają się od 7850 zł. brutto za mkw. Uzupełnieniem oferty Orzechowej Osady są lokale usługowe, a cena najmniejszego to 172.000 złotych netto.
Osiedle powstaje w Kobylnikach przy ulicy Kasztanowej 7 w towarzystwie niskiej, kameralnej zabudowy. Usytuowanie na malowniczym wzgórzu morenowym to w przypadku niektórych lokali widok na położone 2 km dalej Jezioro Kierskie. Zaletą lokalizacji jest bardzo dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna. Bliskość trasy S11 to bezsprzeczne udogodnienie nie tylko w kontekście dalszych podróży. Z Poznania do Kobylnik dotrzemy także komunikacją miejską linii 821. Pobliskie Sady, Tarnowo Podgórne oraz Baranowo oferują infrastrukturę z usługami niezbędnymi do komfortowego życia z rodziną. Otoczenie inwestycji to doskonałe miejsce dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Nie brakuje tutaj terenów rekreacyjnych, ścieżek i tras rowerowych oraz innych miejsc pozwalających odpocząć, czy zregenerować siły w otoczeniu przyrody.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.