Orzechowa Osada – Drugi budynek coraz bliżej.
Już w I kwartale przyszłego roku zakończy się realizacja kolejnego budynku wielorodzinnego na osiedlu Orzechowa Osada. Tym razem powstaną 64 lokale o powierzchni od 31 do 79 mkw. Prace postępują z zgodnie z harmonogramem, a pula dostępnych mieszkań się zmniejsza.
Orzechowa Osada to kameralne osiedle powstające w podpoznańskich Kobylnikach. W zakończonym I etapie powstało 45 lokali, które są już zamieszkane, a lokatorzy chwalą sobie wygodę, jakość wykonania oraz lokalizację. Obecnie realizowany jest II etap, który docelowo będzie liczył 3 czterokondygnacyjne budynki wielorodzinne. W pierwszym z nich powstaną 64 lokale o powierzchni od 31 do 79 mkw., a wśród nich kawalerki oraz mieszkania 2-, 3-, i 4- pokojowe. Każdy lokal będzie z przestronnym słonecznym tarasem lub balkonem oraz przemyślanym układem pomieszczeń. Dodatkowy komfort mieszkańcom zapewni hala garażowa, miejsca postojowe przed budynkiem oraz komórki lokatorskie. – Trwają prace przy posadzkach na parterze, murujemy ścianki działowe ostatniej kondygnacji. Trwa również montaż stolarki okiennej oraz instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania. Powoli przygotowujemy się do prac tynkarskich. Prawie połowa oferowanych mieszkań znalazła swoich właścicieli, a ostatni okres to zwiększone zainteresowanie lokalami 3 – pokojowymi - mówi Agata Michalczyk, Kierownik Biura Sprzedaży Orzechowej Osady. Warto dodać, że na osiedlu nie zabraknie elementów małej architektury. Powstaną drogi wewnętrzne, oświetlenie, czy zielone przestrzenie. Dla najmłodszych zaplanowany jest przestronny plac zabaw. Termin zakończenia realizacji drugiego budynku to początek przyszłego roku. Ceny rozpoczynają się od 7850 zł. brutto za mkw. Uzupełnieniem oferty Orzechowej Osady są lokale usługowe, a cena najmniejszego to 172.000 złotych netto.
Osiedle powstaje w Kobylnikach przy ulicy Kasztanowej 7 w towarzystwie niskiej, kameralnej zabudowy. Usytuowanie na malowniczym wzgórzu morenowym to w przypadku niektórych lokali widok na położone 2 km dalej Jezioro Kierskie. Zaletą lokalizacji jest bardzo dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna. Bliskość trasy S11 to bezsprzeczne udogodnienie nie tylko w kontekście dalszych podróży. Z Poznania do Kobylnik dotrzemy także komunikacją miejską linii 821. Pobliskie Sady, Tarnowo Podgórne oraz Baranowo oferują infrastrukturę z usługami niezbędnymi do komfortowego życia z rodziną. Otoczenie inwestycji to doskonałe miejsce dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Nie brakuje tutaj terenów rekreacyjnych, ścieżek i tras rowerowych oraz innych miejsc pozwalających odpocząć, czy zregenerować siły w otoczeniu przyrody.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.