Orzechowa Osada – Drugi budynek coraz bliżej.
Już w I kwartale przyszłego roku zakończy się realizacja kolejnego budynku wielorodzinnego na osiedlu Orzechowa Osada. Tym razem powstaną 64 lokale o powierzchni od 31 do 79 mkw. Prace postępują z zgodnie z harmonogramem, a pula dostępnych mieszkań się zmniejsza.
Orzechowa Osada to kameralne osiedle powstające w podpoznańskich Kobylnikach. W zakończonym I etapie powstało 45 lokali, które są już zamieszkane, a lokatorzy chwalą sobie wygodę, jakość wykonania oraz lokalizację. Obecnie realizowany jest II etap, który docelowo będzie liczył 3 czterokondygnacyjne budynki wielorodzinne. W pierwszym z nich powstaną 64 lokale o powierzchni od 31 do 79 mkw., a wśród nich kawalerki oraz mieszkania 2-, 3-, i 4- pokojowe. Każdy lokal będzie z przestronnym słonecznym tarasem lub balkonem oraz przemyślanym układem pomieszczeń. Dodatkowy komfort mieszkańcom zapewni hala garażowa, miejsca postojowe przed budynkiem oraz komórki lokatorskie. – Trwają prace przy posadzkach na parterze, murujemy ścianki działowe ostatniej kondygnacji. Trwa również montaż stolarki okiennej oraz instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania. Powoli przygotowujemy się do prac tynkarskich. Prawie połowa oferowanych mieszkań znalazła swoich właścicieli, a ostatni okres to zwiększone zainteresowanie lokalami 3 – pokojowymi - mówi Agata Michalczyk, Kierownik Biura Sprzedaży Orzechowej Osady. Warto dodać, że na osiedlu nie zabraknie elementów małej architektury. Powstaną drogi wewnętrzne, oświetlenie, czy zielone przestrzenie. Dla najmłodszych zaplanowany jest przestronny plac zabaw. Termin zakończenia realizacji drugiego budynku to początek przyszłego roku. Ceny rozpoczynają się od 7850 zł. brutto za mkw. Uzupełnieniem oferty Orzechowej Osady są lokale usługowe, a cena najmniejszego to 172.000 złotych netto.
Osiedle powstaje w Kobylnikach przy ulicy Kasztanowej 7 w towarzystwie niskiej, kameralnej zabudowy. Usytuowanie na malowniczym wzgórzu morenowym to w przypadku niektórych lokali widok na położone 2 km dalej Jezioro Kierskie. Zaletą lokalizacji jest bardzo dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna. Bliskość trasy S11 to bezsprzeczne udogodnienie nie tylko w kontekście dalszych podróży. Z Poznania do Kobylnik dotrzemy także komunikacją miejską linii 821. Pobliskie Sady, Tarnowo Podgórne oraz Baranowo oferują infrastrukturę z usługami niezbędnymi do komfortowego życia z rodziną. Otoczenie inwestycji to doskonałe miejsce dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Nie brakuje tutaj terenów rekreacyjnych, ścieżek i tras rowerowych oraz innych miejsc pozwalających odpocząć, czy zregenerować siły w otoczeniu przyrody.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
MŚP coraz więcej wnoszą do polskiego eksportu. Postęp technologiczny ułatwia im ekspansję
Polscy mikro-, mali i średni przedsiębiorcy coraz aktywniej uczestniczą w eksporcie. Dla nawet 100 tys. z nich sprzedaż zagraniczna jest dodatkowym obszarem działalności. Ekspansję międzynarodową ułatwia im rozwój e-commerce, dzięki któremu docierają do większej bazy klientów, dywersyfikują działalność i zwiększają jej opłacalność. Tylko na Amazon wartość eksportu polskich MŚP wyniosła w 2023 roku 4,7 mld zł. Taką działalność prowadziło 90 proc. obecnych w serwisie sprzedających.
Prawo
Waldemar Buda: Brakuje jasnej deklaracji w sprawie zajęcia się sprawą Mercosuru w tym półroczu. Nie są planowane też zmiany w Planie Migracyjnym
Europosłowie z opozycji krytykują wystąpienie Donalda Tuska przed Parlamentem Europejskim na temat planów polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. W ocenie polityków Prawa i Sprawiedliwości wśród priorytetów przedstawionych przez polski rząd brakuje akcentów istotnych dla naszego kraju. Szczególnie ważna według nich jest kwestia dotycząca planowanego porozumienia Unia Europejska – MERCOSUR i modyfikacja Paktu Migracyjnego.
Firma
Rynek danych dla sztucznej inteligencji rośnie w coraz szybszym tempie. Wyzwaniem jest ich przetwarzanie
Do 2032 roku obroty na rynku danych szkoleniowych dla sztucznej inteligencji zwiększą się ponad pięciokrotnie – wynika z prognoz Fortune Business Insights. Analitycy wskazują, że segmentami, w których dostęp do danych decyduje o przewadze konkurencyjnej, są IT i telekomunikacja, ale także handel detaliczny oraz medycyna. Źródeł i możliwości gromadzenia danych jest dziś bardzo dużo, w grę wchodzi nie tylko ich zakup, ale problemem jest wiedza, jakie konkretnie dane biznesowe są potrzebne i jak je skutecznie przetworzyć i zinterpretować.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.