Osiedle Przy Jeziorach. Nowe domy w budowie
Popularne na rynku pierwotnym Osiedle Przy Jeziorach w Poznaniu regularnie się powiększa. Deweloper More Place wprowadził niedawno do sprzedaży kolejne nowe domy. Pierwsze lokale są już w budowie i w przyszłym roku będą gotowe.
Osiedle Przy Jeziorach powstaje przy ulicy Golęczewskiej, w północno-zachodniej części Poznania. W zakończonych do tej pory etapach zrealizowano 44 lokale w ramach 22 domów w zabudowie bliźniaczej. Większość z nich znalazła już swoich właścicieli, a w sprzedaży został ostatni lokal o powierzchni około 112,84 mkw. W ostatnim czasie deweloper More Place wprowadził do sprzedaży osiem kolejnych domów. Ich powierzchnia wynosi 110,44 lub 111,74 mkw. - W jednym z dwulokalowych budynków mamy gotowe fundamenty, a w kolejnym trwają już prace murarskie. Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem naszej inwestycji i pierwsze odbiory planujemy na początku przyszłego roku – informuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
Większość domów na rozbudowywanym Osiedlu Przy Jeziorach w Poznaniu ma klasyczny układ pomieszczeń. Na parterze każdego lokalu bliźniaczego znajduje się strefa dzienna, a w niej salon, osobna kuchnia, toaleta oraz jeden lub dwa pokoje, w zależności od wariantu projektu. Natomiast na piętrze są dostępne dwa przestronne pokoje, oddzielna garderoba, toaleta oraz dodatkowe pomieszczenie np. na pralnio-suszarnię. – Nasz projekt stanowi gwarancję wygody dla całej rodziny. Dzięki większej przestrzeni, niż w budynkach wielorodzinnych, z pewnością będzie to idealne miejsce, by zostać na dłużej. Wybierając przestronny dom, położony na działce z zielonym ogrodem, nasi klienci czują, że to będzie ich miejsce docelowe – opisuje Tomasz Pietrzyński z firmy More Place. Deweloper podkreśla, że istnieje możliwość realizacji opcji dodatkowych. Najpopularniejsza jest wiata garażowa, choć inne możliwości, np. panele fotowoltaiczne, trawa z rolki, taras z deski tarasowej drewnianej, a także instalacja inteligentnego domu, alarm z pełnym osprzętem oraz rolety zewnętrzne.
Elementem wyróżniającym Osiedle Przy Jeziorach na rynku poznańskim, jest zaangażowanie w tworzenie części wspólnych. Przyjeżdżając na inwestycję, można dostrzec bramę wjazdową z kontrolą dostępu, drogę wewnętrzną, miejsca postojowe i chodniki. – Z pewnością nie każda inwestycja ma charakter kompleksowy. Jako More Place, tworzymy miejsca komfortowe, które podobają się naszym klientom. Na Osiedlu Przy Jeziorach sprzedaliśmy już ponad 40 lokali bliźniaczych, z czego większość została przekazana nabywcom. Dodatkowym atutem jest położenie inwestycji, którą rozwijamy. Jesteśmy nadal w Poznaniu, a jednocześnie pośród trzech jezior. Bez względu na to, czy jedziemy z centrum Poznania przez Złotniki, czy przez Strzeszyn, otacza nas przyroda – podsumowuje Tomasz Pietrzyński. Ponadto osoby na co dzień korzystające z transportu publicznego mogą wybrać kolej metropolitalną, której stacja znajduje się w pobliskich Złotnikach. Dostępne jest tam centrum przesiadkowe w stylu „Park & ride”, gdzie można bezpiecznie zostawić auto, motor lub rower i wsiąść do pociągu jadącego do centrum Poznania.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.