Osiedle Rodzinne Podolany coraz bliżej zakończenia
- Realizacja inwestycji Rodzinne Podolany wchodzi w końcową fazę. 71 mieszkań i domów zostało już wybudowanych oraz oddanych w ręce nabywców. W ramach IV etapu budujemy szeregi H i I w których znajdzie się łącznie 28 lokali dwupoziomowych o powierzchni od 73 do 78 mkw. W szeregu oznaczonym literą H gotowe są: elewacja budynku, pokrycie dachowe. Ponadto została wstawiona stolarka okienna, w ostatnim czasie pracownicy wykonali posadzki wewnątrz lokali, instalacje elektryczne, a także wodno-kanalizacyjne. Natomiast w szeregu I trwają ostatnie prace elewacyjne – mówi Katarzyna Wyszyńska z biura Sky Investments.
Każde z mieszkań ma bardzo podobny, klasyczny układ. Na parterze zaprojektowano znajdzie się salon z kuchnią, toaletę i pomieszczenie gospodarcze. Z kolei na piętrze znajdą się aż trzy pokoje oraz łazienka. Na kolejnym poziomie będzie poddasze o powierzchni 11,47 mkw. Taka przestrzeń na pewno będzie przydatna przyszłym mieszkańcom, ponieważ może posłużyć jako garderoba lub komórka lokatorska, gdzie znajdą się różne akcesoria i przedmioty. Dodatkowym atutem każdego mieszkania jest taras na dachu o powierzchni blisko 19 mkw. – To jeden z wyróżników naszej oferty, dzięki któremu przyszli mieszkańcy będą mogli cieszyć się odpoczynkiem na świeżym powietrzu, a jednocześnie w prywatnej strefie – podkreśla Katarzyna Wyszyńska, przedstawicielka Sky Investments. Osiedle Rodzinne Podolany wyróżnia się tym, że powstaje kompleksowo. Do każdego budynku mieszkalnego prowadzą drogi wewnątrz osiedla, a także chodniki. Mieszkańcy przed posesjami mają do dyspozycji miejsca postojowe na auta. Docelowo, wraz z końcem inwestycji zostanie przygotowany plac zabaw, natomiast oba wjazdy zostaną wyposażone w szlaban z kontrolą dostępu. W sprzedaży pozostają ostatnie mieszkania – będą gotowe w I kwartale 2023.
Oprócz inwestycji Rodzinne Podolany, Sky Investments realizuje premierowy projekt Nowy Gruszczyn, zlokalizowany przy ulicy Katarzyńskiej w niewielkiej miejscowości Gruszczyn, w gminie Swarzędz. Pod Poznaniem powstają dwupoziomowe domy w zabudowie bliźniaczej, z ogrodami. W pierwszym etapie w czerwcu 2023 będzie gotowych 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych, o powierzchni 135 i 141 mkw. Osiedle cieszy się sporym zainteresowaniem, zostały jedynie cztery wolne lokalne.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.