Ostatnie 3 domy na Osiedlu Przy Jeziorach
Poznańskie Osiedle Przy Jeziorach cieszy się od dawna niesłabnącą popularnością. Przy ulicy Golęczewskiej deweloper More Place wybudował już 44 lokale bliźniacze i wszystkie znalazły swoich nabywców. W aktualnie realizowanym etapie inwestycji zostały tylko trzy domy, więc warto się decydować, zwłaszcza, że po wakacjach zwykle klientów na rynku nieruchomości przybywa.
Od premiery w 2019 roku Osiedle Przy Jeziorach stało się bardzo ciekawym punktem na inwestycyjnej mapie w Poznaniu, ale i w Wielkopolsce. Klienci poszukujący własnego domu chętnie wybrali propozycję dewelopera More Place, by zamieszkać w okolicy poznańskich jezior, tj. Strzeszyńskiego, Kierskiego, Kierskiego Małego oraz Rusałki. – Cieszymy się, że nasza oferta przypadła do gustu klientom. Nasze biuro sprzedaży do dziś spotyka się z wieloma pozytywnymi opiniami. Nasze portfolio jako dewelopera tworzą 44 wybudowane lokale na Osiedlu Przy Jeziorach oraz udane inwestycje w podpoznańskich Złotnikach – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
O sporym sukcesie sprzedażowym inwestycji zlokalizowanej w zachodniej części Poznania zdecydowało z pewnością kilka czynników. Większa przestrzeń mieszkalna, miejsca postojowe w cenie nieruchomości, duża działka gwarantująca aranżację ogrodu oraz lokalizacja w spokojnym, zacisznym miejscu to podstawowe atuty Osiedla Przy Jeziorach. Każdy dom ma ponad 100 mkw., z klasycznym podziałem na strefę dzienną na parterze oraz strefę nocną na piętrze. W tej pierwszej przestrzeni znajduje się salon, osobna kuchnia, toaleta oraz dwa pokoje. Z kolei na poziomie pierwszym do dyspozycji przyszłych mieszkańców są: dwa przestronne pokoje, oddzielna garderoba, toaleta oraz dodatkowe pomieszczenie np. na pralnio-suszarnię. – Ponadto nabywcy chętnie wybierają opcje dodatkowe, np. wiatę garażową z bramą segmentową, panele fotowoltaiczne, czy taras z kostki brukowej. Widać, że są to klienci doceniający klasyczną architekturę naszych domów, a jednocześnie stawiający mocno na poczucie komfortu. Jako deweloper odpowiadamy na te potrzeby – podkreśla przedstawiciel firmy More Place.
Wiele wskazuje na to, że zainteresowanie domami znów wzrasta. Pokazują to dane zgromadzone w raporcie „Szczęśliwy dom 2024”, który Otodom wydał wraz ze swoimi partnerami oraz szerokim gronem ekspertów. Z przygotowanego zestawienia możemy wywnioskować między innymi, że Polacy wstrzymują się z decyzją zakupu mieszkania, ponieważ liczą na zapowiadany nowy program dopłat do kredytów. W praktyce to oznacza, że popyt na lokale mieszkalne w II kwartale 2024 nieco zmalał. Z drugiej strony, ta tendencja nie dotyczy domów. - Z danych Otodom Analytics wynika, że od maja do czerwca na siedmiu głównych rynkach sprzedano prawie 1,7 tys. domów deweloperskich. To o 5 proc. więcej niż w pierwszym kwartale roku i o jedną trzecią więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku – czytamy na portalu forsal.pl, który na początku sierpnia mocno przeanalizował dane z Otodom Analytics oraz wspomnianego raportu.
W świetle informacji płynących z rynku, warto zdecydować się na własny dom, zwłaszcza, jeśli mamy do dyspozycji ofertę sprawdzonego, rzetelnego dewelopera. Dotychczasowe realizacje, opinie w Internecie, czy nawet wizyta na inwestycji z pewnością ułatwią podjęcie właściwej decyzji. – Nasi klienci przed zakupem chętnie odwiedzają Osiedle Przy Jeziorach. Dzięki temu mogą zauważyć, że realizujemy inwestycję kompleksowo, zapewniając drogę wewnętrzną do każdego lokalu, chodniki, miejsca postojowe, czy bramę wjazdową z kontrolą dostępu. Tak prezentuje się standard naszego osiedla od samego początku i tego konsekwentnie się trzymamy – zauważa Tomasz Pietrzyński. W aktualnie realizowanym etapie pozostały tylko trzy lokale bliźniacze, każdy o powierzchni 111,47 mkw. Działka przynależna do każdego z nich posiada około 490 mkw. Domy będą gotowe na początku przyszłego roku. - Co ważne, po okresie wakacyjnym, zawsze zainteresowanie nieruchomościami jest większe. Pokazuje to praktyka naszej pracy w branży deweloperskiej. Jedynie poprzednie wakacje były bardziej gorące pod kątem popytu, ale wynikało to z faktu, że wówczas został uruchomiony. Nie zmienia to faktu, że ta jesień będzie ciekawa, a klienci poszukujący domu już nie odkładają decyzji – podsumowuje Tomasz Pietrzyński.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.