Panattoni dla Orbico Supply - 25 000 m kw. BTS w Teresinie
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, wybuduje dedykowany obiekt dla firmy Orbico Supply należącej do grupy Orbico - dystrybutora znanych globalnie marek sektora FMCG, małego AGD czy HoReCa. Magazyn o powierzchni 25 000 m kw. powstanie w Teresinie a najemca wprowadzi się do niego w lutym 2021 roku. W podpisaniu transakcji pośredniczyła agencja JLL.
Panattoni uszyje 25 000 m kw. dla Orbico Supply w Teresinie z możliwością ekspansji o kolejne 13 000 m kw. Z podwarszawskiego magazynu firma będzie zaopatrywała sieci handlowe i punkty sprzedaży w produkty z kategorii pielęgnacji ciała, kosmetyków, chemii gospodarczej, produktów spożywczych, małego AGD, butów, ubrań czy zabawek takich światowych liderów rynku FMCG, jak Procter&Gamble czy Kelloggs.
„Nowe centrum pozwoli zoptymalizować i zwiększyć efektywność działań dystrybucyjnych prowadzonych przez naszą firmę. Powierzchnia magazynu jest większa, aniżeli dzisiejsze zapotrzebowanie, ze względu na plany rozszerzenia obecnej działalności dystrybucyjnej o dodatkowe usługi logistyczne dla partnerów zewnętrznych. Tam skonsolidujemy dotychczasowe operacje w Sochaczewie i Błoniu, zapewniając pracownikom lokalizację zbliżoną do obecnej.
Obiekt ten stanowi przełom w logistyce grupy Orbico, ponieważ część magazynu zostanie w pełni zautomatyzowana. Dla Orbico jest to projekt pilotażowy i pierwszy krok do świata automatyzacji. Wierzymy, że tutaj w Teresinie tworzymy wspaniałą nową podróż we współpracy z Panattoni i przy wsparciu JLL ”- Igor Šprajcar, Vice-President of Orbico Group wyjaśnia wybór miejsca z Orbico Supply..
Magazyn na miarę. Budowany w formule BTS (built-to-suit) obiekt będzie miał blisko 25 000 m kw. powierzchni z czego nieco ponad 1 000 m kw. przeznaczono na biuro. Ze względu na przechowywane produkty, budynek będzie miał podwyższoną odporność ogniową powyżej 4000 MJ/m kw. Aby sprostać oczekiwaniom inwestora, wysokość hali zostanie podniesiona do 12 metrów netto, co zapewni dodatkowy poziom składowania. Jej część zostanie także przygotowana do wprowadzenia w przyszłości automatyki. Obiekt będzie certyfikowany w systemie BREAAM na poziomie GOOD. Najemca wprowadzi się do niego w lutym 2021 roku.
Panattoni specjalizuje się w realizacji obiektów przemysłowych szytych na miarę. Jak tłumaczy Karolina Bartuś Senior Leasing Manager z Panattoni: „Projekty te zawsze wymagają ścisłej współpracy pomiędzy deweloperem a klientem. Podobnie było i w tym przypadku. By wprowadzić rozwiązania dedykowane firmie, inwestycja wymagała pełnego zaangażowania obu stron już na samym jej początku. Na etapie projektowania udało się przygotować halę pod automatykę, co w przyszłości znacznie usprawni procesy w magazynie. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz rzeczowości klienta cały proces zamknęliśmy w pół roku”.
„Współpraca z Orbico była dla nas wyjątkowym wyzwaniem, za projektem stoją doświadczeni ludzie z konkretnymi potrzebami i wymaganiami. Pozwoliło to w relatywnie krótkim czasie z sukcesem sfinalizować transakcję. Orbico potrzebowało rozwiązania szytego na miarę, a kluczowym elementem okazał się harmonogram oraz związane z tym przygotowanie hali do instalacji systemu automatycznego. Panattoni jest firmą znaną z realizacji tego typu zaawansowanych projektów i zaproponowało najbardziej elastyczne rozwiązanie. Bardzo się cieszymy i gratulujemy sukcesu obu stronom.” – podsumowuje Norbert Kowalczyk, Konsultant, JLL.
BTS Orbico powstanie na terenie gminy Teresin, trzeciej strefy regionu Warszawskiego. Inwestycja znajdować się będzie niedaleko DK92 w odległości ok. 26 km od istniejącego węzła Wiskitki na Autostradzie A2.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.