Komunikaty PR

Panattoni dla Orbico Supply - 25 000 m kw. BTS w Teresinie

2020-03-03  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, wybuduje dedykowany obiekt dla firmy Orbico Supply należącej do grupy Orbico - dystrybutora znanych globalnie marek sektora FMCG, małego AGD czy HoReCa. Magazyn o powierzchni 25 000 m kw. powstanie w Teresinie a najemca wprowadzi się do niego w lutym 2021 roku. W podpisaniu transakcji pośredniczyła agencja JLL.

Panattoni uszyje 25 000 m kw. dla Orbico Supply w Teresinie z możliwością ekspansji o kolejne 13 000 m kw. Z podwarszawskiego magazynu firma będzie zaopatrywała sieci handlowe i punkty sprzedaży w produkty z kategorii pielęgnacji ciała, kosmetyków, chemii gospodarczej, produktów spożywczych, małego AGD, butów, ubrań czy zabawek takich światowych liderów rynku FMCG, jak Procter&Gamble czy Kelloggs.
„Nowe centrum pozwoli zoptymalizować i zwiększyć efektywność działań dystrybucyjnych prowadzonych przez naszą firmę. Powierzchnia magazynu jest większa, aniżeli dzisiejsze zapotrzebowanie, ze względu na plany rozszerzenia obecnej działalności dystrybucyjnej o dodatkowe usługi logistyczne dla partnerów zewnętrznych. Tam skonsolidujemy dotychczasowe operacje w Sochaczewie i Błoniu, zapewniając pracownikom lokalizację zbliżoną do obecnej.
Obiekt ten stanowi przełom w logistyce grupy Orbico, ponieważ część magazynu zostanie w pełni zautomatyzowana. Dla Orbico jest to projekt pilotażowy i pierwszy krok do świata automatyzacji. Wierzymy, że tutaj w Teresinie tworzymy wspaniałą nową podróż we współpracy z Panattoni i przy wsparciu JLL ”- Igor Šprajcar, Vice-President of Orbico Group wyjaśnia wybór miejsca z Orbico Supply..

Magazyn na miarę. Budowany w formule BTS (built-to-suit) obiekt będzie miał blisko 25 000 m kw. powierzchni z czego nieco ponad 1 000 m kw. przeznaczono na biuro. Ze względu na przechowywane produkty, budynek będzie miał podwyższoną odporność ogniową powyżej 4000 MJ/m kw. Aby sprostać oczekiwaniom inwestora, wysokość hali zostanie podniesiona do 12 metrów netto, co zapewni dodatkowy poziom składowania. Jej część zostanie także przygotowana do wprowadzenia w przyszłości automatyki. Obiekt będzie certyfikowany w systemie BREAAM na poziomie GOOD. Najemca wprowadzi się do niego w lutym 2021 roku.

Panattoni specjalizuje się w realizacji obiektów przemysłowych szytych na miarę. Jak tłumaczy Karolina Bartuś Senior Leasing Manager z Panattoni: „Projekty te zawsze wymagają ścisłej współpracy pomiędzy deweloperem a klientem. Podobnie było i w tym przypadku. By wprowadzić rozwiązania dedykowane firmie, inwestycja wymagała pełnego zaangażowania obu stron już na samym jej początku. Na etapie projektowania udało się przygotować halę pod automatykę, co w przyszłości znacznie usprawni procesy w magazynie. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz rzeczowości klienta cały proces zamknęliśmy w pół roku”.

„Współpraca z Orbico była dla nas wyjątkowym wyzwaniem, za projektem stoją doświadczeni ludzie z konkretnymi potrzebami i wymaganiami. Pozwoliło to w relatywnie krótkim czasie z sukcesem sfinalizować transakcję. Orbico potrzebowało rozwiązania szytego na miarę, a kluczowym elementem okazał się harmonogram oraz związane z tym przygotowanie hali do instalacji systemu automatycznego. Panattoni jest firmą znaną z realizacji tego typu zaawansowanych projektów i zaproponowało najbardziej elastyczne rozwiązanie. Bardzo się cieszymy i gratulujemy sukcesu obu stronom.” – podsumowuje Norbert Kowalczyk, Konsultant, JLL.

BTS Orbico powstanie na terenie gminy Teresin, trzeciej strefy regionu Warszawskiego. Inwestycja znajdować się będzie niedaleko DK92 w odległości ok. 26 km od istniejącego węzła Wiskitki na Autostradzie A2.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.