Panattoni dostarczy zaplecze magazynowe dla fabryki Solaris w Bolechowie
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, rozpoczął budowę inwestycji BTS dla Solaris Bus & Coach. Jest nią obiekt magazynowy o powierzchni ponad 10 000 m kw., zlokalizowany w Bolechowie k. Poznania - zaledwie 150 m. od istniejącej fabryki firmy. Nowa realizacja będzie pełnić kluczową rolę w łańcuchu dostaw części i podzespołów do produkcji pojazdów. Budynki zostaną połączone zarówno w zakresie infrastruktury drogowej, jak i mediów. Obiekt BTS dla Solaris zostanie ukończony na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2022.
Istotne wsparcie dla produkcji. Panattoni po raz kolejny wesprze rozwój klienta w ramach jednej lokalizacji, dostarczając magazyn zlokalizowany przy hali produkcyjnej. Tym razem deweloper zrealizuje obiekt BTS o powierzchni 10 000 m kw. dla firmy Solaris Bus & Coach - jednego z europejskich liderów produkcji autobusów i trolejbusów – będącej częścią hiszpańskiej grupy CAF. Inwestycja powstanie w Bolechowie k. Poznania, 150 m. od istniejącego zakładu. Na potrzeby realizacji Panattoni zakupiło od firmy Solaris wydzieloną wcześniej nieruchomość, którą przygotuje do prowadzonych operacji do połowy 2022 r.W obiekcie magazynowane będą części wykorzystywane do produkcji pojazdów w sąsiadującej hali, a sama inwestycja spełni kluczową rolę w łańcuchu dostaw części i podzespołów do produkcji autobusów i trolejbusów. Deweloper zadba o odpowiednie połączenie budynków – zarówno pod kątem infrastruktury drogowej, jak i mediów.
–„Realizacja dla firmy Solaris to doskonały przykład, że owocna współpraca zaczyna się na długo przed startem budowy. Wsparcie na etapie wczesnych rozmów, czy przygotowania harmonogramu prac, nasze know-how, a także doświadczenie i elastyczność okazały się kluczowe dla naszego klienta. Możemy zapewnić, że dowieziemy tę realizację tak sprawnie, jak autobusy Solaris miliony pasażerów w całej Europie” – mówi Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS, Panattoni.
W ramach całkowitej powierzchni 10 100 m kw. aż 2250 m kw. zajmą nowoczesne pomieszczenia zarównosocjalne (m.in. szatnie, pomieszczenia dla kierowców, sala jadalniana) jak i biurowe, odpowiednio zbadane pod kątem akustyki, przepływu powietrza, czy dostępu światła dziennego. Ponadto zarówno w tej części, jak i na powierzchni magazynowej deweloper zaimplementuje zaawansowane rozwiązania służące detekcji dymu. W obszarze wielopoziomowych podestów magazynowych m.in. rozbuduje wentylację bytową, system oddymiania, czy dodatkowe poziomy instalacji tryskaczowej. Ponadto Panattoni przewiduje dostosowanie rozmieszczenia oświetlenia oraz liczby i układu hydrantów wewnętrznych do układu regałów. Deweloper planuje również wzmocnienie konstrukcji dachu pod montaż instalacji fotowoltaicznej. Rozkład paneli zostanie dopasowany do rozmieszczenia klap oddymiających i świetlików. Wykorzystanie energii słońca w zasilaniu budynku to jedno ze zrównoważonych rozwiązań, które znajdą się w obiekcie, a sama inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM.
Zarówno przygotowywany przez Panattoni obiekt BTS, jak i istniejący już zakład, położone są w strategicznej lokalizacji, ok. 8 km. od granic Poznania i 20 od jego centrum. Ponadto 25 km od budynków przebiega autostrada A2 łącząca m.in. Berlin, Łódź i Warszawę, a nieco ponad 20 km droga ekspresowa S11, która docelowo połączy Katowice na południu, z Koszalinem na wybrzeżu Bałtyku.
Produkcja i magazynowanie – naczynia połączone. Obiekt w Bolechowie, to kolejny przykład realizacji Panattoni, która pozwala stworzyć sprawnie działający system magazynowo-produkcyjny. W 2019 r. firma ukończyła największą fabrykę AGD w Europie – zakład BSH w Łodzi. Obiekt o powierzchni 57 000 m kw. sprawnie udało się połączyć z sąsiadującym centrum logistycznym, za pomocą dwóch zadaszonych i obudowanych łączników, o długości 58 m. każdy. Podobne rozwiązanie deweloper zastosował również w realizacjach dla Internsack Poland w Nysie oraz Sanden Manufacturing Poland w Polkowicach. W pierwszym przypadku obiekt magazynowy został połączony z zakładem produkcyjnym na wysokości 4,5 metra, a w drugim przypadku między budynkami znalazł się łącznik częściowo napowietrzny. Takie rozwiązania pozwoliły na elastyczne i sprawne zarządzanie obrotem gotowych produktów.
Poznań pożądany. Rozwój w ramach bolechowskiej lokalizacji potwierdza ogromny potencjał Poznania i okolicy. To właśnie ten rynek cieszył się największym popytem w sektorze magazynowym w I poł. 2021 r., z wynikiem 650 000 m kw., o blisko 100 tys. wyprzedzając konkurencję. Panattoni w regionie przekroczyło już 1 mln m kw. dostarczonej powierzchni i nie zwalnia tempa.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.