Panattoni rozpoczyna działalność w Indiach
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
· Centrala Panattoni w Indiach mieści się w Bengaluru, stolicy i największym mieście południowo-zachodniego stanu Karnataka, a kieruje nią Sandeep Chanda - Dyrektor Zarządzający Panattoni w Indiach.
· W ciągu najbliższych lat, firma będzie skupiać się na rozwoju w ośmiu największych miastach Indii; w kolejnej fazie nastąpi wejście na rynki regionalne
· Dzięki dynamicznemu i elastycznemu modelowi rozwoju "open-book" oraz dobrze zdywersyfikowanej bazie globalnych inwestorów instytucjonalnych, Panattoni India zamierza uruchomić 2-3 projekty do końca 2023 r., angażując w nie początkowo 200 mln dolarów (193 mln euro)
Panattoni, jeden z największych deweloperów nieruchomości przemysłowych na świecie, zadebiutował na rynkach azjatyckich, otwierając swoją centralę operacyjną w indyjskim Bengaluru, stolicy i największym mieście południowo-zachodniego stanu Karnataka. Panattoni India kieruje Dyrektor Zarządzający, Sandeep Chanda, wcześniej szef działu strategii i przejęć w Embassy Industrial Parks.
Firma planuje wprowadzić swój przejrzysty model biznesowy "open book", polegający na współpracy z globalnymi inwestorami instytucjonalnymi, by ułatwić lokowanie kapitału w bezpośrednie inwestycje na szybko rozwijającym się indyjskim rynku przemysłowym i magazynowym. Początkowo, Panattoni skoncentruje się na ośmiu największych indyjskich miastach i zamierza uruchomić pierwsze dwa do trzech projektów do końca 2023 r., co wiąże się z inwestycją początkową w wysokości 200 mln dolarów (193 mln euro). W kolejnej fazie nastąpi ekspansja na rynkach regionalnych. Otwarcie centrali w Bengaluru poprzedziło uruchomienie pierwszego indyjskiego biura w Bombaju. W planach jest również utworzenie placówki w Delhi, by wzmocnić obecność Panattoni w głównych ośrodkach metropolitalnych.
Robert Dobrzycki, CEO & Współwłaściciel, Panattoni Europe and India, powiedział: "W ciągu zaledwie 20 lat Panattoni ugruntował swoją pozycję największego dewelopera nieruchomości przemysłowych i logistycznych w Europie, a także największego podmiotu lokującego globalny kapitał instytucjonalny bezpośrednio w szybko rozwijający się sektor nieruchomości inwestycyjnych. Nie widzę powodu, dla którego instytucjonalizacja i gwałtowny wzrost rynków przemysłowych i logistycznych w Ameryce Północnej i Europie, nie mógłby zostać w nadchodzących latach powtórzony na szybszą i większą skalę w indyjskim oddziale Panattoni i w innych krajach azjatyckich. Ułatwimy inwestorom dostęp do tych aktywów i jednocześnie będziemy wspierać zrównoważony wzrost gospodarki i zatrudnienia w Indiach, tak jak robiliśmy to w USA i w całej Europie."
Indie chcą stać się globalnym centrum produkcyjnym na fali rosnącego zainteresowania międzynarodowych korporacji strategiami "Plus-One", których celem jest zdywersyfikowanie ich zależności od Chin i ich łańcuchów dostaw. Będzie to kluczowy czynnik przyspieszający rozwój krajowego sektora logistycznego, wraz ze wzrostem e-commerce, rozwojem infrastruktury i reformami regulacyjnymi. To już generuje rosnące zainteresowanie inwestorów indyjską gospodarką i inwestycjami w nieruchomości.
Sandeep Chanda, Managing Director India, Panattoni, powiedział: "Wejście Panattoni na rynek indyjski niesie ze sobą najnowocześniejsze technologie projektowe i budowlane Grupy. Nasz dostęp do globalnego kapitału instytucjonalnego oraz rozbudowanej międzynarodowej sieć najemców wzmocni silny popyt na nowoczesne, zrównoważone nieruchomości przemysłowe i logistyczne, który już obserwujemy wśród krajowych firm indyjskich. Większa efektywność łańcucha dostaw, szybki rozwój handlu elektronicznego oraz konsolidacja zewnętrznych dostawców usług logistycznych to podstawowe czynniki rynkowe, które Indie w coraz większym stopniu dzielą ze swoimi odpowiednikami w USA i Europie."
Aktywność w zakresie wynajmu powierzchni przemysłowych i logistycznych w Indiach wzrosła o około 39 proc. rok do roku do ponad 2,6 mln m kw. w 2021 r. z 1,8 mln m kw. w 2020 r., wynika z badań międzynarodowej firmy pośredniczącej w obrocie nieruchomościami CBRE. Popyt na nowe i nowoczesne powierzchnie logistyczne jest napędzany przez silny wzrost sprzedaży detalicznej online, przy czym detaliści i gracze e-commerce dążą do zwiększenia powierzchni magazynowej. Dzięki zwiększonej aktywności w takich sektorach jak e-commerce i 3PL/logistyka, zasoby magazynowe w kraju mają osiągnąć ponad 35,3 mln m kw. do 2024 roku, według raportu agentów JLL.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.