Komunikaty PR

Panattoni rozpoczyna działalność w Indiach

2022-07-25  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

· Centrala Panattoni w Indiach mieści się w Bengaluru, stolicy i największym mieście południowo-zachodniego stanu Karnataka, a kieruje nią Sandeep Chanda - Dyrektor Zarządzający Panattoni w Indiach.

· W ciągu najbliższych lat, firma będzie skupiać się na rozwoju w ośmiu największych miastach Indii; w kolejnej fazie nastąpi wejście na rynki regionalne

· Dzięki dynamicznemu i elastycznemu modelowi rozwoju "open-book" oraz dobrze zdywersyfikowanej bazie globalnych inwestorów instytucjonalnych, Panattoni India zamierza uruchomić 2-3 projekty do końca 2023 r., angażując w nie początkowo 200 mln dolarów (193 mln euro)

Panattoni, jeden z największych deweloperów nieruchomości przemysłowych na świecie, zadebiutował na rynkach azjatyckich, otwierając swoją centralę operacyjną w indyjskim Bengaluru, stolicy i największym mieście południowo-zachodniego stanu Karnataka. Panattoni India kieruje Dyrektor Zarządzający, Sandeep Chanda, wcześniej szef działu strategii i przejęć w Embassy Industrial Parks. 

Firma planuje wprowadzić swój przejrzysty model biznesowy "open book", polegający na współpracy z globalnymi inwestorami instytucjonalnymi, by ułatwić lokowanie kapitału w bezpośrednie inwestycje na szybko rozwijającym się indyjskim rynku przemysłowym i magazynowym. Początkowo, Panattoni skoncentruje się na ośmiu największych indyjskich miastach i zamierza uruchomić pierwsze dwa do trzech projektów do końca 2023 r., co wiąże się z inwestycją początkową w wysokości 200 mln dolarów (193 mln euro). W kolejnej fazie nastąpi ekspansja na rynkach regionalnych. Otwarcie centrali w Bengaluru poprzedziło uruchomienie pierwszego indyjskiego biura w Bombaju. W planach jest również utworzenie placówki w Delhi, by wzmocnić obecność Panattoni w głównych ośrodkach metropolitalnych.

Robert Dobrzycki, CEO & Współwłaściciel, Panattoni Europe and India, powiedział: "W ciągu zaledwie 20 lat Panattoni ugruntował swoją pozycję największego dewelopera nieruchomości przemysłowych i logistycznych w Europie, a także największego podmiotu lokującego globalny kapitał instytucjonalny bezpośrednio w szybko rozwijający się sektor nieruchomości inwestycyjnych. Nie widzę powodu, dla którego instytucjonalizacja i gwałtowny wzrost rynków przemysłowych i logistycznych w Ameryce Północnej i Europie, nie mógłby zostać w nadchodzących latach powtórzony na szybszą i większą skalę w indyjskim oddziale Panattoni i w innych krajach azjatyckich. Ułatwimy inwestorom dostęp do tych aktywów i jednocześnie będziemy wspierać zrównoważony wzrost gospodarki i zatrudnienia w Indiach, tak jak robiliśmy to w USA i w całej Europie."

Indie chcą stać się globalnym centrum produkcyjnym na fali rosnącego zainteresowania międzynarodowych korporacji strategiami "Plus-One", których celem jest zdywersyfikowanie ich zależności od Chin i ich łańcuchów dostaw. Będzie to kluczowy czynnik przyspieszający rozwój krajowego sektora logistycznego, wraz ze wzrostem e-commerce, rozwojem infrastruktury i reformami regulacyjnymi. To już generuje rosnące zainteresowanie inwestorów indyjską gospodarką i inwestycjami w nieruchomości.

Sandeep Chanda, Managing Director India, Panattoni, powiedział: "Wejście Panattoni na rynek indyjski niesie ze sobą najnowocześniejsze technologie projektowe i budowlane Grupy. Nasz dostęp do globalnego kapitału instytucjonalnego oraz rozbudowanej międzynarodowej sieć najemców wzmocni silny popyt na nowoczesne, zrównoważone nieruchomości przemysłowe i logistyczne, który już obserwujemy wśród krajowych firm indyjskich. Większa efektywność łańcucha dostaw, szybki rozwój handlu elektronicznego oraz konsolidacja zewnętrznych dostawców usług logistycznych to podstawowe czynniki rynkowe, które Indie w coraz większym stopniu dzielą ze swoimi odpowiednikami w USA i Europie."

Aktywność w zakresie wynajmu powierzchni przemysłowych i logistycznych w Indiach wzrosła o około 39 proc. rok do roku do ponad 2,6 mln m kw. w 2021 r. z 1,8 mln m kw. w 2020 r., wynika z badań międzynarodowej firmy pośredniczącej w obrocie nieruchomościami CBRE. Popyt na nowe i nowoczesne powierzchnie logistyczne jest napędzany przez silny wzrost sprzedaży detalicznej online, przy czym detaliści i gracze e-commerce dążą do zwiększenia powierzchni magazynowej. Dzięki zwiększonej aktywności w takich sektorach jak e-commerce i 3PL/logistyka, zasoby magazynowe w kraju mają osiągnąć ponad 35,3 mln m kw. do 2024 roku, według raportu agentów JLL.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Przemysł

Koszty instalacji robotów wciąż zbyt wysokie dla firm. Są one jednak świadome konieczności takich inwestycji

Koszty pracy ludzkiej są nadal niskie, a korzyść z instalacji robota na linii produkcyjnej nie jest jeszcze tak duża. To – według raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego – jedna z głównych barier w procesie robotyzacji w Polsce. Jednak dynamicznie rosnące średnie i minimalne wynagrodzenie, a także pogłębiający się niedobór pracowników mogą powoli tę tendencję zmieniać na korzyść robotów. Poza kwestią kosztową wadami, które widzą przedstawiciele firm przemysłowych, są m.in. zależność od stabilnych dostaw energii i technologii zagranicznych dostawców. Problemem nie są jednak kwestie obaw co do wpływu robotów na rynek pracy.

Zdrowie

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ćwiczą techniki zabiegowe ratujące życie pacjentów. W centrum szkoleniowym odwzorowywane są najcięższe przypadki

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca. – Szkolenia to podstawa naszego funkcjonowania – podkreśla prof. dr hab. n. med. Robert Gałązkowski, koordynator Mobilnej grupy zabezpieczenia medycznego i wieloletni dyrektor LPR. Lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarze rozpoczęli szkolenia w warszawskim Centrum Edukacji Medycznej – specjalistycznym ośrodku Grupy LUX MED, gdzie mogą ćwiczyć najtrudniejsze techniki zabiegowe, ratujące życie pacjentów, w warunkach jak najbardziej odwzorowujących realia.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.