Panattoni zakupiło grunt na Śląsku – powstanie Panattoni Park Czeladź V
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zwiększa swoją obecność na Górnym Śląsku. Deweloper właśnie nabył grunt w Czeladzi, gdzie już usytuował wiele swoich inwestycji. Budowa kolejnego centrum dystrybucyjnego - Panattoni Park Czeladź V, o powierzchni 36 500 m kw. rozpocznie się w bieżącym kwartale tego roku.
Panattoni powiększa inwestycje na Śląsku. Deweloper właśnie nabył grunt i rusza z budową kolejnego, piątego już parku logistycznego w Czeladzi, o powierzchni 36 500 m kw. Panattoni Park Czeladź V powstanie we wschodniej części miasta, gdzie deweloper ulokował już wiele swoich wcześniejszych inwestycji, w tym ogłoszoną w marcu tego roku budowę obiektu BTS o powierzchni 67 000 m kw. dla znanego producenta odzieży i akcesoriów sportowych na sąsiednim terenie.
„Śląsk jest najbardziej zaludnionym (4,7 mln mieszkańców) i zurbanizowanych obszarem w Polsce (380 mieszkańców/km kw.) oraz jednym z największych ośrodków przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Stał się przez to jednym z kluczowych centrów logistycznych obsługujących klientów zarówno w samym regionie, jak i poza nim, w tym na terenie Krakowa (ok. 3,3 mln osób). Dzięki łatwemu dostępowi do kluczowych arterii komunikacyjnych, Śląsk zyskuje też na nowych trendach w logistyce jak rozwój e-commerce, czy konsolidacja i relokacja łańcucha dostaw i lekkich procesów przemysłowych z różnych lokalizacji w całym kraju” – wyjaśnia Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.
Panattoni Park Czeladź V będzie nowoczesnym obiektem klasy A o powierzchni 36 500 m kw., w tym blisko 2 700 m kw. przestrzeni biurowej. Obiekt zostanie też wyposażony w 107 doków. Jego budowa ruszy lada moment, a najemcy będą mogli się wprowadzić już pod koniec tego roku.
Park zlokalizowany będzie w strategicznej, wschodniej część Czeladzi, w sąsiedztwie węzła dróg krajowych nr 94 (Wrocław-Kraków) i nr 86 (Katowice-Łódź). Autostrada A4 położona jest od inwestycji ok. 12 km na południe a autostrada A1 - 15 km na zachód od parku. Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach znajduje się w odległości zaledwie 20 km, lotnisko w Krakowie – 75 km, a w czeskiej Ostrawie – 120 km. Do parku możliwy jest dojazd komunikacją publiczną (tramwaj, autobus), co będzie sporym ułatwieniem dla przyszłych pracowników.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.