Pięciu nowych najemców w OFF Piotrkowska Center
Pięciu nowych najemców w OFF Piotrkowska Center
Świetna kuchnia oparta na wysokiej jakości wołowinie od restauracji Steakownia, moda cyrkularna sygnowana przez LDT Collective, oryginalne Nalewki ze Lwowa i popularny muzyczny klub na lato – oferta łódzkiego OFFa poszerza się o cztery kolejne marki. Zarządzany przez OPG Property Professionals kompleks zyskał też nowego najemcę przestrzeni biurowej w budynku Teal, gdzie swoje łódzkie biuro przeniosła Grupa Pracuj.
Jako pierwsza, jeszcze w kwietniu otworzy się pracownia LDT collective, czyli atelier kolektywu projektantów: Ulki Łęgowskiej, Michała „Kuby” Kubasiewicza i Macieja Redo, których połączyła wizja mody cyrkularnej i chęć wypełnienia świata kolorem. Każde z nich działa też pod własną marką, ale od 2021 pracują wspólnie, tworząc modę upcyclingową i realizując zamówienia indywidualne, a także projekty teledysków, tras koncertowych czy pokazów podczas gali Miss Polski. Działają odważnie i spontanicznie, tak jak wtedy, gdy postanowili zaistnieć za oceanem. – Pomysł pojawił się, gdy Kuba, który odwiedzał rodzinę w Nowym Jorku wyszedł na ulice miasta w płaszczu, który po chwili ktoś od niego kupił, a Kuba wracał do domu w samej bluzie. Taka sytuacja powtórzyła się kilkukrotnie. To pokazało nam jak bardzo nowojorczykom podobają się nasze ubrania – opowiadają przedstawiciele kolektywu. Kilka miesięcy później ich barwne, wygodne a zarazem efektowne płaszcze, spodnie, czy bluzy pojawiły się w pierwszych nowojorskich butikach. Teraz kolektyw postanowił stworzyć dla siebie stałe miejsce w OFF Piotrkowska Center w otoczeniu innych pracowni, mieszczących się w budynku dawnej przędzalni w tzw. przestrzeni za różowymi drzwiami. LDT collective zajmie 28 m2, a oficjalne otwarcie pracowni zaplanowano na 14 kwietnia.
W maju miłośników dobrej kuchni w swoje progi zaprosi Steakownia, czyli kolejna mocna pozycja w gastronomicznej ofercie OFFa. Format już doskonale znany smakoszom z Gdańska, Warszawy czy Wrocławia oparty jest na stekach wołowych i burgerach. Restauracja zajmie nieco ponad 119m2 powierzchni. Ma to być miejsce dla tych, którzy cenią sobie wysokiej jakości wołowinę i doceniają wysiłek wkładany w przygotowanie najwyższej klasy steków z sezonowanej wołowiny szlachetnych ras mięsnych.
Również w maju w otwartej przestrzeni kompleksu zagości projekt OFFxSopot. Na 339m2 metrach placu od strony ulicy Piotrkowskiej powstaje atrakcyjnie zaaranżowana dwukondygnacyjna konstrukcja z kontenerów w ramach wspólnego projektu OFF Piotrkowska Center i popularnego klubu Do Sopotu. Będzie to przestrzeń do spędzania czasu przy muzyce na wolnym powietrzu, żyjąca cały dzień – od rana będzie kawiarnią, a wieczorami klubem. Uruchomiona zostanie w połowie maja i pozostanie do końca sezonu ogródkowego, a więc do końca września.
W lipcu natomiast, ofertę gastronomiczną OFFa uzupełnią też Nalewki z Lwowa. Lokal firmowy producenta nalewek (112,3 m2) proponować będzie też gościom ukraińskie gotowe przystawki oraz przestrzeń do spędzenia wolnego czasu – w ciągu dnia przy kawie i herbacie, a wieczorem w bardziej klubowej atmosferze.
– Propozycje nowych najemców znakomicie wpisują się w filozofię OFFa i atrakcyjnie dopełniają jego ofertę – podkreśla Julia Olczyk z zespołu OPG Property Professionals, zarządzającego OFF Piotrkowska Center. – Mamy znakomitą pofabryczną przestrzeń, współgrającą z kreatywnością twórców, ale też stanowiącą idealną oprawę czasu wolnego: przy stole z przyjaciółmi w jednej z wielu restauracji, na różnego typu warsztatach, w poszukiwaniu dobrego designu i autorskiej mody albo w klubie – dodaje.
Również przestrzenie biurowe OFF Piotrkowska Center zyskały nowego najemcę. Swoje łódzkie biuro przeniosła tu Grupa Pracuj. Ta wiodąca europejska platforma technologiczna w branży HR, łącząca pracodawców z najlepiej dopasowanymi kandydatami wspiera przedsiębiorstwa w rekrutacji, utrzymaniu i rozwoju pracowników, a kandydatom ułatwia znalezienie najlepszego dla nich miejsca pracy, które w pełni wykorzysta ich potencjał.
– Wybraliśmy OFF Piotrkowska Center na naszą łódzką siedzibę, z uwagi na to, że OFF Piotrkowska Center w swojej działalności bierze pod uwagę czynniki ESG. Decyzja ta podkreśla zaangażowanie Grupy Pracuj S.A. w kwestie zrównoważonego rozwoju, ekologii oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Budynek został dostosowany pod kątem efektywności energetycznej, minimalizacji wpływu na środowisko i stworzenia przyjaznej przestrzeni pracy dla pracowników – mówi Anna Kostruska, Młodszy Menedżer ds. Zarządzania Biurem w Grupie Pracuj. Biuro Grupy pracuj zajmuje 131 m2 w budynku Teal – jednym z dwóch nowoczesnych biurowców, które powstały w OFF Piotrkowska Center w ramach rewitalizacji dawnej fabryki. Oferują one komfortowe biura wyposażone w nowoczesne i ekologiczne rozwiązania przygotowane z myślą o biznesach z sektora kreatywnego i nowych technologii. Ich najemcami są dziś między innymi BeNeering, BinarApps, SR International Services czy AppYourself.
OFF Piotrkowska Center to wyjątkowy w skali ogólnopolskiej projekt mixed-use, a zarazem przykład udanej rewitalizacji z powodzeniem łączącej zabytkową przestrzeń pofabryczną z nowoczesnymi obiektami komercyjnymi. Popularność jego niebanalnej oferty usługowej, gastronomicznej i kulturalnej pozwoliły na organiczny rozwój spójnej całości, tworzącej kreatywny ekosystem. Całość kompleksu od strony ul. Piotrkowskiej już wkrótce domknie wielofunkcyjny budynek FERN z unikatową ofertą handlowo-usługową i zielonym dachem.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.