Komunikaty PR

Pierwszy etap rozbudowy Nowych Bielaw zakończony. W Toruniu otwarto retail park

2022-11-24  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Do pobrania doc ( 0.08 MB )

 

W Toruniu otwarto właśnie nowy retail park. To część zakrojonej na szeroką skalę rozbudowy centrum handlowego Nowe Bielawy. Inwestor nie zwalnia tempa i już planuje podobną inwestycję, tym razem w Łodzi.

Dobiegł końca pierwszy etap rozbudowy centrum handlowego Nowe Bielawy. Efektem jest otwarty dziś park handlowy, który powstał w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu. Jest to jedna z dwóch bliźniaczych inwestycji przy ul. Olsztyńskiej w Toruniu. Zakończenie drugiej planowane jest na wiosnę 2023 r. – Rozbudowa Nowych Bielaw to ważne wydarzenie w rozwoju centrum handlowego. Dzięki tej inwestycji nie tylko wzmacniamy pozycję centrum, ale także mamy możliwość wprowadzenia świeżych konceptów i marek, a co za tym idzie, stworzenia nowych, atrakcyjnych destynacji, które wypełniają lukę zakupową na lokalnym rynku – mówi Barbara Wojdełko z Newbridge.

– Co więcej, dzięki nowo otwartemu retail parkowi, ale także drugiej, zaawansowanej już inwestycji, tworzymy w Toruniu nowoczesny, oparty na modelu convenience, największy w mieście hub handlowy, którego oferta zaspokajać będzie różne potrzeby zakupowe lokalnej społeczności, w tym zwłaszcza rodzin. Docelowo składać będzie się na niego centrum handlowe Nowe Bielawy oraz 2 retail parki – mówi.

Od dziś klienci mogą zrobić zakupy w pierwszym z parków. W jego ofercie znajdują 3 sklepy wielkopowierzchniowe. Dzięki otwarciu nowego parku na toruńskim rynku zadebiutował pierwszy w mieście sklep sieci NEONET. Drugim najemcą obiektu jest sklep popularnej sieci TEDi. Całość tenant-mix’u dopełni Komfort, który planuje otwarcie sklepu 9 grudnia. – Tenant-mix został tak skomponowany, aby z jednej strony wyróżniał się na lokalnym rynku, z drugiej, pełnił rolę dopełniającą w stosunku do oferty Nowych Bielaw. Celowo postawiliśmy na doskonale znane marki, których mieszkańcy Torunia oczekiwali po obiekcie tego typu. Dodatkowo, dobraliśmy brandy w taki sposób, aby reprezentowały one atrakcyjne konsumencko segmenty elektroniki, home czy DIY. To gwarantuje nam udany launch – dodaje Barbara Wojdełko.

Sam jednokondygnacyjny retail park zapewniać ma także komfort zakupów. Do każdego z lokali prowadzi osobne wejście z ulicy. Wokół inwestycji powstało 100 miejsc postojowych, dzięki którym można zaparkować pod drzwiami obiektu. – Park handlowy powstał z myślą o osobach, które chcą się wybrać na zakupy w konkretnym, jednym sklepie, ale także połączyć wizytę w nim z shoppingiem w Nowych Bielawach i na odwrót. Mamy także na uwadze, że to nie koniec nowości przy ulicy Olsztyńskiej. Kolejny retail park rośnie – mówi.

Inwestycja, analogiczna do tej właśnie otwartej, jest zarazem drugim etapem rozbudowy Nowych Bielaw. Tu również klienci niebawem znajdą 3 sklepy wielkoformatowe - Sinsay, Maxi Zoo, a także sklep popularnej sieci wielobranżowej non-food.

Eko podejście do inwestycji
Centrum Nowe Bielawy za sprawą licznych inwestycji zostało dostosowane do aktualnych eko-standardów, co potwierdza ocena „excellent” w certyfikacji BREEAM-In-Use. Nowe parki handlowe również w swoim rozwoju mają stawiać na troskę o środowisko. – Na dachu oddanego dziś do użytku parku handlowego powstały panele fotowoltaiczne, dzięki którym zasilimy oświetlenie w częściach wspólnych. Takie rozwiązanie oparte na odnawialnych źródłach energii zapewni nam pewną niezależność energetyczną, a także zmniejszy ślad węglowy, co jest kluczowe w dobie wyzwań klimatycznych – zapowiada Barbara Wojdełko.

Po Toruniu pora na inwestycje w Łodzi
Na tym jednak nie koniec inwestycji. W planach jest również rozbudowa centrum handlowego Nowa Górna w Łodzi, które w tym roku przeszło gruntowną modernizację, m.in. elewacji i strefy food court. W sąsiedztwie obiektu niebawem wyrosnąć ma park handlowy, który pomieści 4 sklepy wielkopowierzchniowe. – Nowa Górna to centrum doskonale osadzone na lokalnym rynku z silną pozycją, które dziś jest w 100% skomercjalizowane, dlatego naturalnym dla nas krokiem jest myślenie o dalszym jego rozwoju. Ten zapewnić ma zaplanowana rozbudowa, która podobnie jak w przypadku Nowych Bielaw w Toruniu, stworzy nowoczesny hub handlowy – mówi Barbara Wojdełko.

– Realizacji retail parku sprzyja dziś kilka czynników. Przede wszystkim rośnie nasze sąsiedztwo, w którym pojawiają się nowe inwestycje mieszkaniowe oraz umacnia się w Polsce trend lokalności. Do tego, marki bardzo interesują się Nową Górną, dostrzegając w obiekcie solidnego partnera biznesowego. Nowa inwestycja ma stworzyć im atrakcyjną przestrzeń do rozwoju w Łodzi – dodaje. Póki co inwestor nie zdradza szczegółów dotyczących oferty. Wiadomo jedynie, że nowy obiekt będzie miał ok. 3000 m kw. powierzchni i ulokowany zostanie w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego Nowa Górna.


***
Centrum Nowe Bielawy zlokalizowane jest we wschodniej części Torunia w pobliżu DK 15 i 80 oraz autostrady A1, niecałe 15 minut od Starego Miasta. Otwarty w 2002 roku obiekt ma powierzchnię 25 tys. m kw. GLA i liczy sobie 70 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Wśród kluczowych najemców znaleźć można m.in. Carrefour, Jysk, RTV Euro AGD, Douglas, home&you, Big Star, Carry, Rossmann, Pepco i CCC. W 2022 roku rozpoczęto rozbudowę obiektu. Już powstał pierwszy park handlowy, w którym znaleźć można 3 sklepy wielkopowierzchniowe – NEONET, Komfort i Jysk. W trakcie realizacji jest druga, bliźniacza inwestycja, którą również wypełnią 3 marki. Oba obiekty są już w pełni skomercjalizowane / www.nowe-bielawy.pl

Newbridge Poland to spółka skupiająca się na inwestowaniu w centra handlowe typu convenience oraz parki handlowe. Obecnie w portfolio Newbridge Poland znajduje się 6 obiektów handlowych w Polsce: Centrum Nowe Czyżyny w Krakowie, Centrum Nowe Bielawy w Toruniu, Centrum Nowa Górna w Łodzi oraz Parki Handlowe Newbridge, zlokalizowane w Grodzisku Mazowieckim, Włocławku i Namysłowie. Więcej informacji: newbridge.com.pl

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dzień Otwarty w biurach sprzedaży Grupy Murapol już 26 listopada! Biuro prasowe
2022-11-25 | 13:00

Dzień Otwarty w biurach sprzedaży Grupy Murapol już 26 listopada!

Grupa Murapol oferuje listopadowe promocje na swoje inwestycje niemal przez cały miesiąc w ramach akcji Mieszkaniowe Black Weeks. Dodatkowo, 26 listopada w biurach sprzedaży dewelopera w całej
Nieruchomości Jak obniżyć koszty wynajmu biur
2022-11-25 | 01:00

Jak obniżyć koszty wynajmu biur

Rosnące koszty utrzymania nieruchomości oznaczają dla najemców biur podwyżki opłat eksploatacyjnych i wyższe stawki bazowe czynszu. Nowa podaż biurowa utrzymuje się na najniższym
Nieruchomości Powraca Akademia Najemcy Walter Herz ze szkoleniami stacjonarnymi
2022-11-25 | 01:00

Powraca Akademia Najemcy Walter Herz ze szkoleniami stacjonarnymi

Firma Walter Herz, lider rynku nieruchomości komercyjnych organizuje kolejne wydarzenie w ramach autorskiego projektu - Akademia Najemcy To już 6. edycja Akademii Najemcy Walter Herz, w

Więcej ważnych informacji

Gala Złote Spinacze

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Rak prostaty dzięki nowoczesnemu leczeniu stał się chorobą przewlekłą, a nie śmiertelną. W Polsce wciąż nie wszystkie terapie są refundowane

Dzięki innowacyjnym terapiom, które pojawiły się w ostatnich latach, wcześnie wykryty i poddany właściwemu leczeniu rak prostaty może być już dziś chorobą przewlekłą, a nie śmiertelną. Jednak w Polsce sytuacja chorych z tym typem nowotworu wciąż jest daleka od stanu w rozwiniętych krajach Europy czy w USA. Dotyczy to zwłaszcza chorych z przerzutowym rakiem prostaty wrażliwym na hormonoterapię, dla których nowoczesne leczenie wciąż nie jest refundowane. Polska ma w tym czteroletnie opóźnienie względem innych krajów. Eksperci wskazują, że rozszerzenie programu lekowego na tę grupę chorych zwiększy możliwość skutecznej terapii nowotworu prostaty. Włączenie jej na wczesnym etapie choroby pozwoli pacjentom na normalne życie społeczne i zawodowe.

Prawo

60 proc. Polaków uważa się za przygotowanych do prowadzenia własnego biznesu. Szukają jednak możliwości zwiększania swoich kompetencji

Chociaż blisko dwie trzecie Polaków uważa, że założenie firmy w naszym kraju jest proste, nie przekłada się to na intencje przedsiębiorcze, które z roku na rok słabną – wynika z raportu PARP „Global Entrepreneurship Monitor”. Dla wielu barierą jest strach przed porażką i niewiara we własne umiejętności, ale też obawa przed biurokracją i zmieniającymi się przepisami, które stanowią duże wyzwanie dla firm, szczególnie z sektora MŚP. Dlatego tak duże jest ich zainteresowanie wszelkiego rodzaju inicjatywami edukacyjnymi. Aby wesprzeć przedsiębiorców PARP oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii, już po raz kolejny zorganizowali cykl wideokonferencji zatytułowanych „Idea rozwoju Twojego biznesu”. Ich celem jest przybliżenie przedsiębiorcom najbardziej aktualnych tematów związanych z prowadzeniem firmy, w tym nowych rozwiązań i regulacji prawnych.

Transport

Wysokie ceny energii zagrażają transportowi kolejowemu. Przewoźnicy apelują o wsparcie rządu

– Będziemy przekonywać, że należy znowelizować ustawę o zamrożeniu cen energii i objąć nią kolej – jako krwiobieg gospodarki i środek transportu, który wozi m.in. węgiel. On też ma wpływ na ceny energii elektrycznej. Jeśli będziemy podnosić ceny transportu węgla – a jak mamy nie podnosić, skoro mamy wyższe koszty – to ceny prądu będą dalej rosły. Potem my znów będziemy musieli podnosić ceny etc. To jest błędne koło i trzeba je przerwać – mówi Michał Litwin, dyrektor generalny Związku Niezależnych Przewoźników Kolejowych. Jak podkreśla, cała branża boryka się w tej chwili ze wzrostem cen energii i ogólnym wzrostem kosztów. W trudnej sytuacji są zwłaszcza ci przewoźnicy, którzy muszą kontraktować nowe dostawy energii na 2023 rok, oraz mali operatorzy. Wielu z nich będzie zmuszonych wprowadzać gwałtowne podwyżki cen frachtu kolejowego i ograniczać działalność.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.