PLGBC i EDG podpisały porozumienie o współpracy
Współpraca obejmuje podejmowanie wspólnych inicjatyw na rzecz promocji zrównoważonego budownictwa i architektury w Polsce. Organizacje planują także wspólną komunikację w obszarze projektów i wydarzeń, a także wymianę ekspertów.
- Widzimy potrzebę wspólnych inicjatyw. Partnerstwo z EDG to wymiana doświadczeń i wiedzy organizacji, a także szansa na zwiększanie świadomości dla standardów i doskonalenia praktyk zrównoważonego budownictwa. To może przyspieszyć procesy transformacji sektora budowlanego w kierunku większej efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju - mówi Alicja Kuczera, Dyrektorka Zarządzająca PLGBC.
- Ten strategiczny sojusz EDG i PLGBC ma na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju w budownictwie przez promocję nowoczesnego budownictwa drewnianego w oparciu o prefabrykację. Wspólne projekty, które zostaną zrealizowane w ramach tej współpracy, przyczynią się do poprawy jakości budownictwa w Polsce, jednocześnie promując energooszczędne i ekologiczne rozwiązania na rynku nieruchomości - podkreśla Marek Beśka, Prezes Stowarzyszenia EDG.
PLGBC
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
PLGBC stanowi część globalnej społeczności 80 organizacji green building councils skupionych
w ramach World Green Building Council.
EDG
Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe skupia się na propagowaniu i wdrażaniu nowoczesnej prefabrykacji w budownictwie drewnianym, oferując ekologiczne i energooszczędne rozwiązania.
Dzięki współpracy z zaufanymi producentami domów i dostawcami materiałów, znak SEDG gwarantuje wysoką jakość wykonania, dbałość o zrównoważony rozwój oraz szybką i efektywną realizację projektów.
Stowarzyszenie EDG jest odpowiedzią na potrzeby rynku, który dynamicznie rozwija się w segmencie trwałych i ekologicznych domów, zapewniając równocześnie znaczące oszczędności energetyczne i eksploatacyjne.
Porozumienie o współpracy podpisano w kwietniu br.
O Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
Organizacja wspiera tworzenie zrównoważonych budynków dla wszystkich poprzez:
- powstrzymanie zmian klimatu oraz adaptację do nowych warunków,
- stosowanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym,
- podnoszenie poziomu dobrostanu, jakości życia i zdrowia społeczeństwa,
- zwiększanie bioróżnorodności.
PLGBC stanowi część globalnej społeczności 80 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.
https://plgbc.org.pl
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.