Komunikaty PR

PLGBC i POLSIF podpisały porozumienie o współpracy

2024-02-16  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt

Monika Kmera
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC

ul. Zabrska 39d
44-100 Gliwice
mkmera|plgbc.org.pl| |mkmera|plgbc.org.pl
600025968
www.plgbc.org.pl

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC i Stowarzyszenie Sustainable Investment Forum Poland POLSIF podpisały porozumienie o współpracy.

Organizacje będą współpracować w obszarze promowania zrównoważonego budownictwa oraz standardów i dobrych praktyk w budownictwie. Partnerstwo to kolejny, ważny krok na drodze zapobiegania zmianie klimatu poprzez propagowanie zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu wartości branży budowlanej.

Współpraca będzie polegała na wymianie wiedzy i doświadczeń dotyczących wypracowania stosowanych przez banki wytycznych związanych z wymogami taksonomii dla budynków, a także w ramach opracowywanego przez PLGBC certyfikatu zgodności z taksonomią dla budynków.

- Współpraca PLGBC i POLSIF przynosi szereg korzyści zarówno dla samych organizacji, jak i dla sektora budownictwa i nieruchomości jako całości. Umożliwi osiągnięcie wspólnych celów, zwiększenie konkurencyjności oraz wpływu na otoczenie biznesowe i społeczne. Dlatego też inicjowanie takich porozumień stanowi istotny krok w kierunku rozwoju czy wypracowania nowych standardów dla branży – podkreśla Alicja Kuczera, Dyrektorka Zarządzająca w PLGBC.

- Wraz z wejściem w życie Taksonomii UE sektor bankowy stanął w obliczu nowych wyzwań związanych z jej implementacją w wybranych obszarach gospodarki. Jednym z nich, jednocześnie bardzo istotnym z punktu widzenia zrównoważonej transformacji, jest budownictwo. Mając to na uwadze, nawiązaliśmy partnerstwo z Polskim Stowarzyszeniem Budownictwa Ekologicznego, z którym planujemy pracować nad ujednoliceniem wymagań wynikających z Taksonomii UE, stosowanych przez branżę bankową finansującą przedsięwzięcia budowlane – mówi Joanna Ałasa, Członkini Zarządu POLSIF.


PLGBC

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
PLGBC stanowi część globalnej społeczności 80 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.

POLSIF

Stowarzyszenie Sustainable Investment Forum Poland POLSIF jest organizacją pozarządową (NGO), której głównym celem jest wspieranie podmiotów z rynku inwestycyjnego i finansowego w rozwoju zrównoważonych inwestycji i finansów.
Misją POLSIF jest promowanie i rozwój polskiego rynku zrównoważonych inwestycji i finansów poprzez tworzenie i promowanie najlepszych praktyk zrównoważonego rozwoju w instytucjach finansowych, tj. bankach, towarzystwach ubezpieczeń, towarzystwach funduszy inwestycyjnych, funduszach private equity i domach maklerskich. Stowarzyszenie tworzy platformę wymiany poglądów i konsultacji oraz współpracy inwestorów i podmiotów z rynku finansowego, zarówno krajowego, jak i międzynarodowego. Wspiera wzrost i transformację polskiej gospodarki i polskiego rynku finansowego, a także popularyzuje wiedzę oraz przygotowuje badania i analizy (również prawne) z zakresu ESG.

Porozumienie o współpracy podpisano z końcem stycznia br.

https://plgbc.org.pl/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność

Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.

Polityka

Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.

Transport

Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.