Komunikaty PR

PLGBC i POLSIF podpisały porozumienie o współpracy

2024-02-16  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt

Monika Kmera
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC

ul. Konarskiego 18c/2-11A
44-100 Gliwice
mkmera|plgbc.org.pl| |mkmera|plgbc.org.pl
600025968
www.plgbc.org.pl

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC i Stowarzyszenie Sustainable Investment Forum Poland POLSIF podpisały porozumienie o współpracy.

Organizacje będą współpracować w obszarze promowania zrównoważonego budownictwa oraz standardów i dobrych praktyk w budownictwie. Partnerstwo to kolejny, ważny krok na drodze zapobiegania zmianie klimatu poprzez propagowanie zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu wartości branży budowlanej.

Współpraca będzie polegała na wymianie wiedzy i doświadczeń dotyczących wypracowania stosowanych przez banki wytycznych związanych z wymogami taksonomii dla budynków, a także w ramach opracowywanego przez PLGBC certyfikatu zgodności z taksonomią dla budynków.

- Współpraca PLGBC i POLSIF przynosi szereg korzyści zarówno dla samych organizacji, jak i dla sektora budownictwa i nieruchomości jako całości. Umożliwi osiągnięcie wspólnych celów, zwiększenie konkurencyjności oraz wpływu na otoczenie biznesowe i społeczne. Dlatego też inicjowanie takich porozumień stanowi istotny krok w kierunku rozwoju czy wypracowania nowych standardów dla branży – podkreśla Alicja Kuczera, Dyrektorka Zarządzająca w PLGBC.

- Wraz z wejściem w życie Taksonomii UE sektor bankowy stanął w obliczu nowych wyzwań związanych z jej implementacją w wybranych obszarach gospodarki. Jednym z nich, jednocześnie bardzo istotnym z punktu widzenia zrównoważonej transformacji, jest budownictwo. Mając to na uwadze, nawiązaliśmy partnerstwo z Polskim Stowarzyszeniem Budownictwa Ekologicznego, z którym planujemy pracować nad ujednoliceniem wymagań wynikających z Taksonomii UE, stosowanych przez branżę bankową finansującą przedsięwzięcia budowlane – mówi Joanna Ałasa, Członkini Zarządu POLSIF.


PLGBC

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
PLGBC stanowi część globalnej społeczności 80 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.

POLSIF

Stowarzyszenie Sustainable Investment Forum Poland POLSIF jest organizacją pozarządową (NGO), której głównym celem jest wspieranie podmiotów z rynku inwestycyjnego i finansowego w rozwoju zrównoważonych inwestycji i finansów.
Misją POLSIF jest promowanie i rozwój polskiego rynku zrównoważonych inwestycji i finansów poprzez tworzenie i promowanie najlepszych praktyk zrównoważonego rozwoju w instytucjach finansowych, tj. bankach, towarzystwach ubezpieczeń, towarzystwach funduszy inwestycyjnych, funduszach private equity i domach maklerskich. Stowarzyszenie tworzy platformę wymiany poglądów i konsultacji oraz współpracy inwestorów i podmiotów z rynku finansowego, zarówno krajowego, jak i międzynarodowego. Wspiera wzrost i transformację polskiej gospodarki i polskiego rynku finansowego, a także popularyzuje wiedzę oraz przygotowuje badania i analizy (również prawne) z zakresu ESG.

Porozumienie o współpracy podpisano z końcem stycznia br.

https://plgbc.org.pl/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:20

Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof

Do 16 sierpnia internauci mogą oddawać głosy na najciekawsze budynki architektoniczne Polski i świata, w plebiscycie „Obiekt Roku w systemach Aluprof”. Nowa siedziba firmy
Nieruchomości Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego
2024-07-23 | 08:10

Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego

Najnowsza informacja Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), prezentująca statystyki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz I poł. 2024 roku, zakomunikowała ich dość optymistyczne
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-23 | 08:00

Niski wkład własny - program BK 2% go przywrócił?

Polscy kredytobiorcy mogli już przywyknąć do tego, że bez wkładu własnego wynoszącego co najmniej 10% kosztów zakupu lokum lub budowy domu nie ma co wybierać się do banku. Taki wymóg dotyczący wkładu (10%)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.