Ponad 100 mln euro! Adgar Poland otrzymał przedłużenie finansowania kredytowego
Adgar Poland / Berry Kolektyw Kreatywny
Stępińska 22/30
00-739 Warszawa
michal.mystkowski|kolektywkreatywny.pl| |michal.mystkowski|kolektywkreatywny.pl
515080000
www.adgar.pl
Adgar Poland od 25 lat intensywnie rozwija się na warszawskim rynku nieruchomości biurowych, ale plany wciąż ma bardzo ambitne. W ich realizacji ma pomóc podpisane porozumienie z Santander Bank Polska, na mocy którego udzielono spółce przedłużenia finansowania na kwotę ponad 100 mln euro.
Adgar Poland dysponuje obecnie 14 nieruchomościami biurowymi w Warszawie, których łączna powierzchnia najmu wynosi ponad 140 tys. mkw. Z autorskich, przyjaznych konceptów biurowych wspierających rozwój biznesu można korzystać w budynkach usytuowanych w centrach biznesowych - na Mokotowie, Woli i Ochocie. Adgar stale inwestuje w swoje nieruchomości i sukcesywnie wdraża rozwiązania mające na celu zwiększenie efektywności energetycznej oraz realizację założeń ESG, zgodnie z przyjętą strategią.
„Przedłużenie finansowania, którego udzielił nam Santander Bank Polska, pozwoli konsekwentnie realizować ambitne plany spółki, jeszcze efektywniej wpisywać się w oczekiwania najemców, rozwijać produkty i usługi, promować rozwiązania biurowe, które wzmacniają funkcjonalność tkanki miejskiej i pozwalają na harmonijny rozwój całej aglomeracji. Z Santander Bank Polska współpracujemy od 2013 roku, co dodatkowo potwierdza, że w Adgar Poland stawiamy na długoterminowe relacje biznesowe” – mówi Cezary Waszkiewicz, CFO, Adgar Poland.
Obsługę prawną transakcji zapewniła kancelaria Eversheds Sutherland.
Wśród szczególnie znaczących inwestycji spółki w ostatnich latach należy wymienić zakup budynku biurowego Adgar Renaissance Tower na warszawskiej Woli, a także zakup i zmianę dotychczasowych funkcji na biurowe historycznego budynku Adgar PDT Wola. Spółka, wspólnie z trzema inwestorami prywatnymi finansuje w tym roku również przebudowę infrastruktury drogowej w biznesowej części Służewca – łącznika ulicy Suwak i Cybernetyki.
TEAL Z NOWYM NAJEMCĄ. DO OFF PIOTRKOWSKA CENTER WPROWADZA SIĘ NEST LEASING S.A
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.