Ponad 5 tys. mkw. dla Libris Polska w MLP Pruszków II
Firma specjalizująca się w zarządzaniu dokumentacją oraz nowoczesną obsługą archiwizacyjną wynajęła ponad 5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Pruszków II. Przekazanie powierzchni najemcy planowane jest w czerwcu bieżącego roku. AXI IMMO doradzało w transakcji firmie Libris Polska.
MLP Group zawarło nową długoterminową umowę najmu w centrum logistycznym MLP Pruszków II. Firma archiwizacyjna zamówiła ponad 5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Dodatkowe blisko 200 m kw. przeznaczone będzie na przestrzenie socjalne i biurowe. Zgodnie z zawartym porozumieniem najemca uzyska dostęp do nowego obiektu w czerwcu 2024 r.
Libris Polska jest częścią grupy Libris Global Holdings Limited prowadzącej działalność w krajach Unii Europejskiej. Specjalizuje się w zarządzaniu dokumentacją papierową i elektroniczną oraz nowoczesną obsługą archiwów. Libris bazuje na wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowników. Posiada od wielu lat wdrożone certyfikaty bezpieczeństwa informacji ISO 27001 oraz jakości ISO 9001. Archiwa Libris zlokalizowane są na terenie nowoczesnych parków logistycznych oraz wyposażone w wielopoziomowy system zabezpieczeń i infrastrukturę IT.
„Wybraliśmy MLP z uwagi na fakt, że ich działania proekologiczne dobrze pasują do naszej strategii zrównoważonego i ekologicznego rozwoju. Jako jedyny park logistyczny MLP planuje rozwiązania zero-emisyjne. Libris pomaga klientom w elektronicznej transformacji, mającej na celu zintegrowanie procesów biznesowych papierowych i elektronicznych a następnie przechowuje dokumenty w swoich nowoczesnych archiwach” - podkreśla Paweł Gąsior, Członek Zarządu Libris Polska Sp. z o.o.
„Jesteśmy w fazie dynamicznego rozwoju naszego największego kompleksu logistyczno- magazynowego. Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z kolejnym najemcą. Park MLP Pruszków II położony w pobliżu aglomeracji warszawskiej jest doskonałym miejscem dla prowadzenia biznesu dla firm z wielu branż. Dodatkowymi atutami jest wysoki standard oferowanych powierzchni, rozbudowana funkcjonalność, a także zastosowanie nowoczesnych rozwiązań chroniących środowisko. Zgodnie z naszą strategią obiekty spełniają najwyższe standardy i są poddawane procesowi certyfikacji BREEAM” - powiedział Tomasz Pietrzak, Leasing Director Poland w MLP Group S.A.
Wojciech Waryś, Associate Partner, Dział Powierzchni Magazynowych i Logistycznych, AXI IMMO, komentuje: „Klient zgłosił potrzebę wynajmu specjalistycznej powierzchni magazynowej, przeznaczonej do przechowywania dokumentów zgodnie z wysokimi standardami bezpieczeństwa i organizacji. Równie ważnym czynnikiem pozostawała chęć rozpoczęcia operacji biznesowych niemal od zaraz. Dzięki precyzyjnym wymaganiom mogliśmy efektywnie zawęzić poszukiwania do parków logistycznych oferujących wolne moduły od ręki w preferowanych lokalizacjach. Wśród przedstawionych opcji najbliżej przedstawionej specyfikacji klienta znalazła się oferta przygotowana przez MLP Group”.
MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 420 tys. mkw. Budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne.
MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej. Na terenie parku znajduje się przystanek autobusowy oraz działa samoobsługowa stacja wynajmu rowerów Nextbike.
Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia również bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.