Portfolio budynków Hillwood z certyfikatami BREEAM na poziomie Excellent
Zdjęcia: https://wetransfer.com/downloads/32a037c56474b1a8e64e3fa2c53e18d820240325094124/194759d1a3f70cc390d99858f7ae34a120240325094309/6a79c9
15 budynków należących do spółki Hillwood Polska uzyskało certyfikat BREEAM In Use na poziomie Excellent, uzupełniając certyfikację dla całego portfolio firmy. Uzyskanie certyfikatów było efektem współpracy z firmą doradczą JWA, specjalizującą się w zielonych rozwiązaniach dla nieruchomości komercyjnych.
Hillwood jest czołowym deweloperem i inwestorem w branży nieruchomości, specjalizującym się dostarczaniu obiektów logistycznych, magazynowych, przemysłowych i dedykowanych e-commerce. Na świecie firma wybudowała ponad 24 mln mkw. powierzchni magazynowej, z czego ponad 2,8 mln w Polsce. W ostatnim czasie 15 obiektów należących do spółki (14 hal magazynowych i budynek biurowy), zlokalizowanych m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi czy Szczecinie, otrzymało certyfikaty BREEAM In Use na poziomie Excellent. Uzyskanie certyfikacji dla tych obiektów dopełniło strategię firmy, zakładającą pozyskanie certyfikacji BREEAM Excellent dla całego portfolio budynków wybudowanych w Polsce przez Hillwood.
„Jesteśmy niezmiernie dumni z certyfikacji wszystkich naszych projektów w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Potwierdza to nasze dążenie do najwyższych standardów jakości i dbałości o środowisko Ta akredytacja obejmująca całe portfolio Hillwood zapewnia klientom pewność, że nasze inwestycje przynoszą korzyści dla środowiska i generują oszczędności ekonomiczne, co stanowi kolejny krok w kierunku tworzenia zrównoważonej przyszłości.” - mówi Renata Michalczyk, Head of Asset and Property Management Poland, Hillwood.
Współpraca z firmą JWA polegała na wdrożeniu rekomendowanych rozwiązań – głównie związanych z optymalizacją zużycia wody i magazynowania wody deszczowej oraz montażu specjalistycznych urządzeń pomiarowych Ponadto, wdrożono zalecenia ekologa, które przełożyły się na wzrost bioróżnorodności oraz utworzono specjalne obszary przeznaczone dla usług car-sharingu.
„Największym wyzwaniem było uzyskanie certyfikacji dla tak wielu budynków jednocześnie w bardzo krótkim czasie – mówi Sylwia Bieda, Sustainability Specialist & Junior Coordinator w JWA. W ciągu zaledwie sześciu miesięcy z powodzeniem przeprowadziliśmy szereg audytów w obiektach zlokalizowanych w różnych częściach kraju, zleciliśmy wiele dodatkowych opracowań oraz koordynowaliśmy komunikację z klientem, która obejmowała wielu interesariuszy. Dzięki temu przebieg uzyskania wszystkich certyfikacji przebiegł bardzo sprawnie i co najważniejsze – efektywnie.”

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.