Komunikaty PR

Powroty do pracy biurowej coraz powszechniejszym trendem

2022-08-17  |  09:30
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Powroty do pracy biurowej coraz powszechniejszym trendem

Zdjęcia 

Twarde dane dobitnie pokazują, że aktywnych gości biur w Olivii jest dokładnie 10 314. Analizy prowadzone dzięki aplikacji oferującej szereg udogodnień potwierdzają trend rosnącej popularności pracy z biura. 

 

Aplikacja MyOlivia służy pracownikom firm z Olivia Centre do komfortowego korzystania z udogodnień wszystkich obiektów. Z początkiem sierpnia liczba aktywnych użytkowników przekroczyła 10 tyś, co obrazuje, że znaczna część pracowników korzysta z biur. Analiza ruchu pokazuje, że często korzystają oni z darmowych biletów na taras widokowy, do ogrodu egzotycznego czy też, aby zarezerwować miejsce parkingowe lub sprawdzić menu działających w Olivii restauracji. Są to zatem aktywni pracownicy na co dzień przebywający w Olivii.

 

Pomimo powszechnych w pierwszych miesiącach pandemii opinii, że czas biur się skończył, widzimy po dwóch latach, że były one chybione. Oczywiście, zmieniła się formuła pracy, popularna stała się praca hybrydowa, ale najczęściej jako jedna z opcji – w wybrane dni miesiąca czy tygodnia. Biuro nadal pozostaje centrum pracy usługowej i podstawowym instrumentem budowania zespołu. Także jeśli chodzi o pracę kreatywną – nic nie zastąpi bezpośredniego spotkania z drugim człowiekiem. – mówi Bogusław Wieczorek, pełnomocnik zarządu Olivia Centre. Obserwowaliśmy to bardzo dokładnie w ostatnich miesiącach, a teraz możemy zaprezentować twarde dane oparte o statystyki naszej aplikacji przeznaczonej dla Rezydentów Olivii. 

 

Doskonałą frekwencję potwierdzają również dane napływające z Coworkingu O4, który oferuje współdzielone przestrzenie w aż 4 budynkach Olivii. Ich obłożenie wyniosło ponad 100%, gdyż w ostatnich tygodniach ich operator zmuszony został do opuszczenia własnych biur i udostępnienia ich nowym najemcom. Takiej sytuacji nie było dotychczas nigdy w sześcioletniej historii projektu.

 

Popularność biur doskonale potwierdza tezę, że ludzie nie potrzebują biura, bo miejsce do pracy można sobie ułożyć na różne sposoby i prawie wszędzie – mówi Marta Moksa, dyrektor Coworkingu O4. Ludzie potrzebują ludzi. Innowacje potrzebują interakcji. Motywacja potrzebuje relacji z drugim człowiekiem. Potwierdza to się w trendzie, który widać na całym świecie. Praca wraca do wspólnych przestrzeni. Coworkingi odradzają się nawet szybciej, niż tradycyjne rozwiązania, ale to po prostu wynika z modelu naszego działania – u nas zwyczajnie procedury są prostsze. W świecie biur flex dzieje się teraz bardzo dużo – np. średnia zajętości takich powierzchni w Wielkiej Brytanii to prawie 90 %! Pojawiło się mnóstwo rozwiązań technologicznych, które jeszcze bardziej ułatwiają korzystanie z tych przestrzeni (np. co najmniej 10 platform umożliwiających rezerwację miejsc ad hoc w wybranych biurach). Startup, który tworzy biurowe Airbnb (ludzie udostępniają swoje mieszkania na biura) zebrał finansowanie w kilkadziesiąt sekund. My w O4 widzimy to bardzo czytelnie – wynajęliśmy ostatnie biuro, które dotychczas było naszą przestrzenią do pracy, więc obecnie koncentrujemy się na poszukiwaniu nowych możliwości na rozrost. W badaniu wśród naszych O4ian wybrzmiało z całą mocą, że najważniejsi w przychodzeniu do nas są ludzie i potrzeba oddzielenia pracy od czasu prywatnego. To, co motywuje ludzi do powrotu do biur, to nie kontrola szefa, nie przymus, ale własna, wewnętrzna potrzeba. Ja w nią szczerze wierzę – dodaje Marta Moksa.

 

Olivia Centre w ostatnich miesiącach nie tylko wdrożyła technologiczne ułatwienia, które podnoszą komfort korzystania z miejsca pracy, ale również postawiła na bezpieczeństwo. Olivia jako jedno z pierwszych centrów biurowych na świecie zaimplementowała w swoich budynkach technologię oczyszczania powietrza jonami, nasycającą wszystkie powierzchnie najmu jonami, mającymi zdolność niszczenia wirusów, bakterii i innych patogenów w powietrzu wentylowanym do pomieszczeń. Proces oczyszczania powietrza odbywa się w trybie ciągłym w czasie przebywania ludzi w pomieszczeniu, więc walka z patogenem rozpoczyna od chwili jego pojawienia się w pomieszczeniu.  Dodatkowym magnesem do powrotu do biur są projekty organizowane na patio Olivii, sekcje sportowe, wystawy obrazów, fotografii czy rzeźb oraz ogólnodostępny, całoroczny egzotyczny ogród Olivia Garden, w którym znajdują się blisko 4 tysiące roślin sięgających nawet 11 metrów wysokości. To wszystko spowodowało, że Olivia Centre uzyskała maksymalny możliwy do osiągnięcia wynik w prestiżowej certyfikacji Well, w ramach której standardy bezpieczeństwa i dobrostanu pracowników analizowane są w oparciu o kryteria przygotowane przez grono 600 urzędników państwowych, naukowców, liderów biznesu, wirusologów, architektów, projektantów, naukowców zajmujących się budownictwem i specjalistów od nieruchomości

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.