Komunikaty PR

Pracownia 81.WAW.PL z prestiżową nagrodą Europe 40 Under 40

2020-04-28  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maurycy Nosowski
BuzzAir

ul. Niekłańska 35/1
03-924 Warszawa
maurycy.nosowski|buzzair.pl| |maurycy.nosowski|buzzair.pl
+48 22 402 96 10
www.corepr.pl

 

Po raz kolejny The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies wraz z The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design ogłosiło wyniki w plebiscycie "40 under 40". Tym samym zaprezentowanych zostało czterdziestu utalentowanych architektów, którzy nie ukończyli jeszcze 40. roku życia. Wśród nich znalazły się aż trzy polskie nazwiska.

 

Europe 40 Under 40® to coroczny plebiscyt, którego jury składa się z praktyków architektury i projektowania, naukowców i wydawców zaproszonych przez komitet doradczy Europejskiego Centrum. W tym roku ponownie ogłosili oni kolejną utalentowaną generację europejskich architektów i projektantów. Program wspiera osoby, które będą miały wpływ na najbliższą przyszłość europejskiego projektowania i sposobu myślenia, co wpłynie na przyszłe środowiska architektów na arenie międzynarodowej. Celem wyróżnienia jest nie tylko uznanie dla najbardziej obiecujących specjalistów pracujących w Unii Europejskiej i innych krajach w Europie, ale przede wszystkim promowanie i zachęcanie nowych talentów do poszukiwania kreatywnych rozwiązań w branży.

 

Jedną z nagrodzonych osób została Anna Paszkowska-Grudziąż, która wraz z Rafałem Grudziążem tworzą warszawską pracownię 81.WAW.PL, gdzie jest głównym projektantem. Pracownia znana jest z oryginalnych, niebanalnych projektów domów i wnętrz. Architekci mają już na koncie wiele nagród na rynku polskim oraz międzynarodowym, jak chociażby Nagrodę  SARP 2019, World Architecture Community 2020, czy Top Builder 2020.

 

Znaleźć się w tak zacnym gronie to dla mnie i pracowni, którą reprezentuję, ogromny zaszczyt i wielkie wyróżnienie. Staramy się, aby nasze projekty wyróżniały się niebanalnymi konceptami i zawsze współgrały z otoczeniem, w którym powstają. W projektach indywidualnych bierzemy pod uwagę nie tylko potrzeby, ale i charakter przyszłych mieszkańców. Cieszymy się, że akurat takie podejście zostało zauważone i docenione – powiedziała Anna Paszkowska-Grudziąż, jedna z laureatek plebiscytu.

 

W tym roku nagrodzeni zostali także Jakub Cieślik z grupy VERSO i Łukasz Skorek z KUMSTUDIO. W ciągu ostatnich lat w ramach projektu nagrodzono blisko 200 młodych europejskich architektów, których prace prezentowane były następnie w Europie oraz w Ameryce. Wśród nich znalazły się takie polskie nazwiska: Beata Goczoł z Goczołowie Architekci Studio Autorskie z Zabrza, Barbara i Oskar Grąbczewscy z OVO Grąbczewscy Architekci z Katowic, Marcin Kościuch i Tomasz Osięgłowski z Ultra Architects z Poznania, Anna Siedlecka projektantka przemysłowa ze Studio Puff-Buff Design z Warszawy oraz Robert Konieczny – KWK Promes.

 

Program Europe 40 Under 40® jest otwarty dla architektów, architektów krajobrazu, architektów wnętrz, urbanistów i projektantów przemysłowych, którzy nie ukończyli 40 roku życia.

 

Wernisaż prac laureatów nagrody "40 under 40" wstępnie odbędzie w czerwcu 2020 roku w Centrum Europejskim w Atenach.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: BuzzAir
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.