Pracownia 81.WAW.PL z prestiżową nagrodą Europe 40 Under 40
BuzzAir
ul. Niekłańska 35/1
03-924 Warszawa
maurycy.nosowski|buzzair.pl| |maurycy.nosowski|buzzair.pl
+48 22 402 96 10
www.corepr.pl
Po raz kolejny The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies wraz z The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design ogłosiło wyniki w plebiscycie "40 under 40". Tym samym zaprezentowanych zostało czterdziestu utalentowanych architektów, którzy nie ukończyli jeszcze 40. roku życia. Wśród nich znalazły się aż trzy polskie nazwiska.
Europe 40 Under 40® to coroczny plebiscyt, którego jury składa się z praktyków architektury i projektowania, naukowców i wydawców zaproszonych przez komitet doradczy Europejskiego Centrum. W tym roku ponownie ogłosili oni kolejną utalentowaną generację europejskich architektów i projektantów. Program wspiera osoby, które będą miały wpływ na najbliższą przyszłość europejskiego projektowania i sposobu myślenia, co wpłynie na przyszłe środowiska architektów na arenie międzynarodowej. Celem wyróżnienia jest nie tylko uznanie dla najbardziej obiecujących specjalistów pracujących w Unii Europejskiej i innych krajach w Europie, ale przede wszystkim promowanie i zachęcanie nowych talentów do poszukiwania kreatywnych rozwiązań w branży.
Jedną z nagrodzonych osób została Anna Paszkowska-Grudziąż, która wraz z Rafałem Grudziążem tworzą warszawską pracownię 81.WAW.PL, gdzie jest głównym projektantem. Pracownia znana jest z oryginalnych, niebanalnych projektów domów i wnętrz. Architekci mają już na koncie wiele nagród na rynku polskim oraz międzynarodowym, jak chociażby Nagrodę SARP 2019, World Architecture Community 2020, czy Top Builder 2020.
Znaleźć się w tak zacnym gronie to dla mnie i pracowni, którą reprezentuję, ogromny zaszczyt i wielkie wyróżnienie. Staramy się, aby nasze projekty wyróżniały się niebanalnymi konceptami i zawsze współgrały z otoczeniem, w którym powstają. W projektach indywidualnych bierzemy pod uwagę nie tylko potrzeby, ale i charakter przyszłych mieszkańców. Cieszymy się, że akurat takie podejście zostało zauważone i docenione – powiedziała Anna Paszkowska-Grudziąż, jedna z laureatek plebiscytu.
W tym roku nagrodzeni zostali także Jakub Cieślik z grupy VERSO i Łukasz Skorek z KUMSTUDIO. W ciągu ostatnich lat w ramach projektu nagrodzono blisko 200 młodych europejskich architektów, których prace prezentowane były następnie w Europie oraz w Ameryce. Wśród nich znalazły się takie polskie nazwiska: Beata Goczoł z Goczołowie Architekci Studio Autorskie z Zabrza, Barbara i Oskar Grąbczewscy z OVO Grąbczewscy Architekci z Katowic, Marcin Kościuch i Tomasz Osięgłowski z Ultra Architects z Poznania, Anna Siedlecka projektantka przemysłowa ze Studio Puff-Buff Design z Warszawy oraz Robert Konieczny – KWK Promes.
Program Europe 40 Under 40® jest otwarty dla architektów, architektów krajobrazu, architektów wnętrz, urbanistów i projektantów przemysłowych, którzy nie ukończyli 40 roku życia.
Wernisaż prac laureatów nagrody "40 under 40" wstępnie odbędzie w czerwcu 2020 roku w Centrum Europejskim w Atenach.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.