Komunikaty PR

Pracownia 81.WAW.PL z prestiżową nagrodą Europe 40 Under 40

2020-04-28  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maurycy Nosowski
BuzzAir

ul. Niekłańska 35/1
03-924 Warszawa
maurycy.nosowski|buzzair.pl| |maurycy.nosowski|buzzair.pl
+48 22 402 96 10
www.corepr.pl

 

Po raz kolejny The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies wraz z The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design ogłosiło wyniki w plebiscycie "40 under 40". Tym samym zaprezentowanych zostało czterdziestu utalentowanych architektów, którzy nie ukończyli jeszcze 40. roku życia. Wśród nich znalazły się aż trzy polskie nazwiska.

 

Europe 40 Under 40® to coroczny plebiscyt, którego jury składa się z praktyków architektury i projektowania, naukowców i wydawców zaproszonych przez komitet doradczy Europejskiego Centrum. W tym roku ponownie ogłosili oni kolejną utalentowaną generację europejskich architektów i projektantów. Program wspiera osoby, które będą miały wpływ na najbliższą przyszłość europejskiego projektowania i sposobu myślenia, co wpłynie na przyszłe środowiska architektów na arenie międzynarodowej. Celem wyróżnienia jest nie tylko uznanie dla najbardziej obiecujących specjalistów pracujących w Unii Europejskiej i innych krajach w Europie, ale przede wszystkim promowanie i zachęcanie nowych talentów do poszukiwania kreatywnych rozwiązań w branży.

 

Jedną z nagrodzonych osób została Anna Paszkowska-Grudziąż, która wraz z Rafałem Grudziążem tworzą warszawską pracownię 81.WAW.PL, gdzie jest głównym projektantem. Pracownia znana jest z oryginalnych, niebanalnych projektów domów i wnętrz. Architekci mają już na koncie wiele nagród na rynku polskim oraz międzynarodowym, jak chociażby Nagrodę  SARP 2019, World Architecture Community 2020, czy Top Builder 2020.

 

Znaleźć się w tak zacnym gronie to dla mnie i pracowni, którą reprezentuję, ogromny zaszczyt i wielkie wyróżnienie. Staramy się, aby nasze projekty wyróżniały się niebanalnymi konceptami i zawsze współgrały z otoczeniem, w którym powstają. W projektach indywidualnych bierzemy pod uwagę nie tylko potrzeby, ale i charakter przyszłych mieszkańców. Cieszymy się, że akurat takie podejście zostało zauważone i docenione – powiedziała Anna Paszkowska-Grudziąż, jedna z laureatek plebiscytu.

 

W tym roku nagrodzeni zostali także Jakub Cieślik z grupy VERSO i Łukasz Skorek z KUMSTUDIO. W ciągu ostatnich lat w ramach projektu nagrodzono blisko 200 młodych europejskich architektów, których prace prezentowane były następnie w Europie oraz w Ameryce. Wśród nich znalazły się takie polskie nazwiska: Beata Goczoł z Goczołowie Architekci Studio Autorskie z Zabrza, Barbara i Oskar Grąbczewscy z OVO Grąbczewscy Architekci z Katowic, Marcin Kościuch i Tomasz Osięgłowski z Ultra Architects z Poznania, Anna Siedlecka projektantka przemysłowa ze Studio Puff-Buff Design z Warszawy oraz Robert Konieczny – KWK Promes.

 

Program Europe 40 Under 40® jest otwarty dla architektów, architektów krajobrazu, architektów wnętrz, urbanistów i projektantów przemysłowych, którzy nie ukończyli 40 roku życia.

 

Wernisaż prac laureatów nagrody "40 under 40" wstępnie odbędzie w czerwcu 2020 roku w Centrum Europejskim w Atenach.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: BuzzAir
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.