Projekt Nadolnik z kolejnymi postępami i rezerwacjami
Inwestycja Nadolnik Compact Apartments nabiera tempa. Deweloper zakończył realizację oraz przekazanie kluczy I etapu. Klienci rezerwują kolejne smart apartamenty z II etapu projektu, a jednocześnie trwa jego budowa.
Przy ulicy Nadolnik w Poznaniu, niedaleko Ronda Śródka trwa realizacja przedsięwzięcia będącego novum na rynku nieruchomości. Powstanie tutaj największy w Polsce kompleks liczący ponad 1000 smart apartamentów o zróżnicowanym metrażu od 19 do 41 m kw. Każdy taki lokal posiada: aneks kuchenny, łazienkę i przestrzeń dzienną, chociażby do pracy czy wypoczynku. Wybrane z nich posiadają także antresole, mogące pełnić funkcję sypialnianą. Ceny zaczynają się od 111 150 zł netto, a deweloper proponuje również możliwość wykończenia „pod klucz”. Finalnie, powstanie tutaj pełen kompleks z punktami handlowo-usługowymi, terenami rekreacyjnymi (m.in. boiska).
W I etapie powstało 213 smart apartamentów i wszystkie zostały oddane nabywcom. Wśród klientów są często osoby młode, chcące nabyć swoją pierwszą nieruchomość w przystępnej cenie, ale też klienci inwestycyjni. Dziś inwestycja w nieruchomość jest najpewniejsza, a opieka operatora, spółki Rent Nadolnik Compact Apartments gwarantuje znalezienie najemcy, dopilnowanie wszelkich opłat, a przede wszystkim - roczną stopę zwrotu. – Cieszymy się, że nasza propozycja trafia do szerokiego grona odbiorców i została pozytywnie zweryfikowana przez rynek. Biorąc pod uwagę oba etapy, sprzedażowo zbliżamy się do granicy 300 lokali. W ciągu ostatnich kilku dni przybyły nam dodatkowe rezerwacje, co nas bardzo cieszy – informuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. Każdy, kto chciałby odwiedzić inwestycję, ma taką możliwość. Nadolnik Compact Apartments powstaje przy ulicy Nadolnik 8 w Poznaniu, a tuż obok znajduje się biuro dewelopera, gdzie przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności i higieny, można porozmawiać z doradcami klienta.
- Warto podkreślić, że jednocześnie trwają kolejne prace budowlane w II etapie Nadolnik Compact Apartments. Kontynuowane są kolejne zadania na kondygnacji hali garażowej. Następnie będą wykonywane prace w kondygnacjach apartamentowych. Zakończenie całości inwestycji jest planowane na rok 2022 – mówi Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. Co ważne, deweloper realizuje też inwestycję mieszkaniową na poznańskiej Śródce, konkretnie przy ulicy Bernata. W ramach przedsięwzięcia „Śródka OdNowa 2” powstanie budynek wielorodzinny, a w nim 83 mieszkania o zróżnicowanym metrażu. Ponad 70 procent lokali znalazło swoich nabywców.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.