#property4heroes – czyli 970 posiłków dziennie dla pracowników służby zdrowia
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Grupa największych firm z branży nieruchomości komercyjnych wspiera personel 11 szpitali i placówek medycznych w całej Polsce, zapewniając codzienną dostawę posiłków. Akcja #property4heroes to wyraz podziękowania za ciężką pracę lekarzy, pielęgniarzy, personelu pomocniczego i ratowników medycznych od deweloperów, inwestorów i właścicieli nieruchomości.
Na co dzień ze sobą konkurują, ale w obliczu walki z koronawirusem jednoczą siły, by pomóc. Firmy CPI Property Group, Echo Investment, EPP, Ghelamco, Globalworth, Griffin Real Estate, HB Reavis, Immofinanz, Invesco Real Estate, Panattoni, Skanska oraz Vastint zorganizowały codzienne dostawy posiłków dla pracowników szpitali i placówek medycznych walczących z koronawirusem. W firmach działających w branży nieruchomości powołano specjalne zespoły, które skoordynowały zakup i dostawę posiłków.
Obecnie pomoc trafia do 11 szpitali i placówek medycznych w Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Każdego dnia trafia do nich 970 posiłków. Ich zakup i dostawa są w całości finansowane przez firmy, które zaangażowały się w akcję. Posiłki pochodzą najczęściej z kantyn, restauracji i barów, które są najemcami w budynkach zaangażowanych firm. Dzięki temu dodatkowo wspierani są także operatorzy gastronomiczni. Przez najbliższe dwa miesiące firmy nieruchomościowe dostarczą w akcji #property4heroes ponad 40 tys. posiłków. Przedstawiciele zaangażowanych firm podkreślają, że w ten sposób chcą wyrazić wdzięczność pracownikom służby zdrowia, którzy każdego dnia narażają swoje zdrowie i życie w walce z epidemią.
– Działając wspólnie możemy zrobić znacznie więcej. Koordynujemy nasze wsparcie i staramy się dotrzeć do szpitali, które są na pierwszej linii frontu oraz mają największe potrzeby. Pomagają nam koordynatorzy inicjatywy Wsparcie dla Szpitala. Dzięki nim wiemy, że pracownicy najbardziej obciążonych szpitali pracują codziennie znacznie więcej niż przewidują ich grafiki, często są zamknięci na oddziałach, nie mają czasu na zamówienie obiadu i są niechętnie widziani w okolicznych sklepach. Dlatego postanowiliśmy sami dostarczyć imbiady. Jesteśmy inicjatywą otwartą, do naszej akcji zapraszamy kolejne firmy z naszej branży – podkreślają inicjatorzy akcji #property4heroes.
Akcja #property4heroes jestspontanicznym wspólnym działaniem grupy największych firmy z branży nieruchomości komercyjnych. Niezależnie od niej, każda ze zrzeszonych firm samodzielnie wspiera inicjatywy, które są zgodne z ich polityką społecznej odpowiedzialności, celami i wartościami. Akcja jest otwarta i każda firma może do niej dołączyć.
TEAL Z NOWYM NAJEMCĄ. DO OFF PIOTRKOWSKA CENTER WPROWADZA SIĘ NEST LEASING S.A
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.