Prosperplast na dłużej w Beskid Park II w Czechowicach-Dziedzicach
Savills Investment Management (Savills IM) i Vestas Investment Management (Vestas) poinformowały o podpisaniu umów przedłużenia najmów z firmą Prosperplast w dwóch budynkach centrum logistyczno-produkcyjnego Beskid Park II, zlokalizowanego w południowej Polsce. Spółka Prosperplast zdecydowała się pozostać w obiekcie, wynajmując odpowiednio – 21 079 mkw. w budynku DC1 na kolejne 5 lat i 9 177 mkw. w budynku DC2 na kolejne 4 lata.
Prosperplast jest producentem innowacyjnych rozwiązań dla domu i ogrodu. Prosperplast został założony w 1993 roku, a produkty firmy aktualnie dostępne są w ponad 80 krajach. Centra logistyczne oraz biura handlowe spółki zlokalizowane są w Polsce, Niemczech, Czechach i na Węgrzech.
Ilona Szafer, Head of Asset Management Retail, Savills IM Poland, skomentowała:
„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy mieli możliwość kontynuowania rozpoczętej w 2021 roku współpracy z firmą Prosperplast. Zaufanie ze strony innowacyjnej firmy, która nieustannie się rozwija, stanowi z jednej strony potwierdzenie najwyższej jakości powierzchni w Beskid Park II, z drugiej zaś świadczy o docenieniu naszych starań jako asset managera. Staramy się stale rozwijać zakres naszych usług i wprowadzać udoskonalenia, które przekładają się na komfort naszych najemców. Jestem przekonana, że w kolejnych latach będziemy kontynuowali bardzo dobrą i bliską współpracę z firmą Prosperplast, która przyczyni się do jej dalszych sukcesów biznesowych.”
Isabella Valgimigli, Portfolio Manager, Vestas Investment Management Europe, powiedziała:
‘Niezwykle cieszy nas fakt, że podpisaliśmy umowę przedłużenia najmu z firmą Prosperplast i będziemy mogli kontynuować tę dobrze układającą się współpracę. O jej przedłużeniu zdecydowała m.in. doskonała lokalizacja naszego obiektu, kwestie ESG silnie obecne w Beskid Park II oraz wysoka jakość samego centrum magazynowego. To właśnie na te cechy najemcy najczęściej zwracają uwagę, dokonując wyboru przestrzeni.
Beskid Park II zlokalizowany jest na Śląsku, który stał się jednym z największych skupisk centrów dystrybucyjnych i zakładów produkcyjnych dla przemysłu motoryzacyjnego na Starym Kontynencie. Region ten jest dobrze rozwiniętym węzłem transgranicznym, obsługującym transport z Czechami i Słowacją. Sama nieruchomość Beskid Park II jest strategicznie położona w Czechowicach-Dziedzicach – bezpośrednio przy drodze krajowej nr 1, która łączy ją z autostradą A4, najważniejszym korytarzem transportowym w południowej Polsce.
Kompleks o powierzchni około 90 000 mkw., składa się z pięciu budynków, oferujących powierzchnię magazynowo-produkcyjną dla wielu najemców. Cztery z nich mają standardową specyfikację, a jeden jest obiektem typu BTS (Build-to-Suit) wybudowanym dla Valeo. Kompleks posiada certyfikat BREEAM na poziomie Very Good.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.