Komunikaty PR

Przedszkole Maple Bear od września w The Park Kraków

2024-04-03  |  09:25
Biuro prasowe

Do grona najemców komercjalizowanego kompleksu The Park Kraków dołącza przedszkole Maple Bear. Największa sieć edukacyjna na świecie pod kanadyjskim szyldem zajmie ok. 650 mkw. powierzchni na parterze budynku B2. Przedszkole rozpocznie działalność 1 września bieżącego roku.

Kanadyjska sieć edukacyjna Maple Bear pojawiła się w Polsce w 2023 roku w Katowicach i opracowała plan rozszerzenia działalności na inne miasta w Polsce. Jednym z nich jest Kraków. Na siedzibę pierwszej placówki w Małopolsce marka wybrała The Park Kraków.

Nawiązując współpracę z przedszkolem Maple Bear w naszym kompleksie, kierujemy się nie tylko koncepcją 15-minutowego miasta, ale również troską o wygodę i komfort naszych najemców. Chcemy, aby rodzice pracujący w The Park Kraków mieli pewność, że ich dzieci są w bezpiecznym miejscu, blisko ich miejsca pracy, co umożliwia im skupienie się na obowiązkach zawodowych i oszczędza czas na transport. To kolejny krok w naszym dążeniu do stworzenia kompleksu, który nie tylko oferuje wysokiej jakości przestrzeń biurową, ale także pełną gamę udogodnień dla pracowników i mieszkańców tej części Krakowa – mówi Bartosz Prytuła, Managing Partner w White Star Real Estate.

Maple Bear w kompleksie The Park Kraków wystartuje jako przedszkole (Junior i Senior Kindergarten oraz zerówka). Grupy będą liczyły maksymalnie 18 dzieci. Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 jest otwarta dla dzieci z roczników 2018-2022). W przyszłości w Krakowie powstanie także szkoła podstawowa.

W Maple Bear Kraków będziemy realizować program nauczania, który łączy polską i kanadyjską podstawę programową. Oferujemy pełną immersję językową i nowoczesną, kanadyjską metodykę kształcenia, która kładzie nacisk na kompetencje XXI wieku, takie jak komunikacja, współpraca i rozwiązywanie problemów, a także umiejętności technologiczne, krytycznego myślenia, kreatywności i adaptacji. Zgodnie z kanadyjską zasadą, w każdej klasie zajęcia prowadzi dwoje nauczycieli, najczęściej pochodzących z różnych krajów, a językiem, w którym toczy się życie przedszkolu (a później w szkole), jest język angielski. Przedmioty wymagane przez polską podstawę programową będą nauczane w języku polskim przez polskich nauczycieli. Przedszkole w kompleksie The Park Kraków dołączy do grona niemal 600 placówek edukacyjnych działających i powstających właśnie w 39 krajach świata,  w których uczy się 60 000 dzieci i młodzieżymówi Marta Pszczoła, dyrektor szkoły i przedszkola Maple Bear Kraków.

Maple Bear w kompleksie The Park Kraków zajmie powierzchnię ok. 650 mkw. na parterze budynku B2, który jest w trakcie komercjalizacji. Dzieci będą miały do dyspozycji także dużą salę wielofunkcyjną, tzw. „multipurpose hall” z przeznaczeniem na potrzeby kulturalne i sportowe oraz teren zielony, który zostanie zagospodarowany elementami małej architektury dla najmłodszych. Nowo otwarte przedszkole będzie kolejnym udogodnieniem dla rodziców, pracujących w kompleksie The Park Kraków.

Bardzo nam zależy, aby pracownicy The Park Kraków w pełni wykorzystywali potencjał kompleksu. Wśród wielu udogodnień są też te na terenach zewnętrznych – wypełnione zielenią strefy relaksu zaaranżowane materiałami naturalnymi, fontannami i źródełkami wody pitnej, zaprojektowane z myślą o wypoczynku i pracy na świeżym powietrzu. Cała przestrzeń zewnętrzna The Park Kraków została stworzona według zasad biophilic design, opierających się na projektowaniu w zgodzie z przywracaniem natury do otoczenia człowieka, co ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia. O tym, że udogodnienia w projekcie The Park Kraków są doceniane świadczy fakt, że budynek B2 uzyskał pozwolenie na użytkowanie we wrześniu 2023 roku, a na ten moment jest już w 67% skomercjalizowany. W dalszym ciągu prowadzimy rozmowy z kolejnymi potencjalnymi najemcami biurowymi i usługowymi na pozostałą powierzchnię – podkreśla Katarzyna Zebura, Senior Leasing Manager w White Star Real Estate.

Przedszkole Maple Bear w The Park Kraków rozpocznie działalność 1 września 2024 roku.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy Biuro prasowe
2024-07-22 | 15:00

Zespołowe wyzwanie OKAM - 20 tys. kilometrów na 20-lecie firmy

Z okazji 20-lecia, przypadającego na 2024 rok, OKAM zorganizował sportowe wyzwanie, połączone z działaniami CSR. Przez cztery letnie miesiące pracownicy OKAM dążą do zdobycia 20 tys.
Nieruchomości Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?
2024-07-22 | 01:00

Katastrofa budowlana, nieszczęśliwy wypadek i co dalej?

Katastrofy budowlane i nieszczęśliwe wypadki, takie jak pożary, wybuch gazu czy te wynikające z błędów ludzkich, stanowią poważne wyzwania dla bezpieczeństwa
Nieruchomości Warszawa okiem dewelopera – dlaczego warto tam kupić mieszkanie
2024-07-22 | 01:00

Warszawa okiem dewelopera – dlaczego warto tam kupić mieszkanie

Ludność Warszawy sukcesywnie wzrasta. Według danych GUS w 2015 r. w stolicy mieszkało ok. 1,63 mln osób, w 2020 r. było ich już ok. 1,79 mln, a w 2023 r. –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.