Komunikaty PR

Przestrzeń z kreatywnym DNA

2023-09-27  |  01:00
Biuro prasowe

W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej otwarta została dedykowana nowej wizji pracy przestrzeń Re_connect. Położona na terenie Księżego Młyna ma być łącznikiem młodych i dojrzałych biznesów, tradycji i nowych technologii. Za projekt wnętrz odpowiada pracownia AKA Studio.

O realizacji inwestycji „Re_connect” opowiada Monika Tomaszewska z ŁSSE. Rozmowa odbywa się w salce przygotowanej na potrzeby nagrywania podcastów. Jest ona częścią strefy coworkingowej, w którym „burza mózgów” to codzienność.

- Re_connect jest zmaterializowaniem idei, którą w Strefie realizujemy już od dawna. Zajmujemy się tworzeniem ekosystemu sprzyjającego budowaniu relacji między start-upami, a dojrzałym biznesem. Nazwa nie jest przypadkowa, bo pomysł zrodził się tuż po pandemii. Chcieliśmy zapewnić inspirującą przestrzeń do odbudowywania przerwanych połączeń i tworzenia się nowych.

Pracownia AKA Studio otrzymała zadanie stworzenia miejsca, które wspomagać będzie kreatywną i twórczą pracę start-upów, nowy hub rozwoju innowacji i biznesu. - Zależało nam na tym, żeby wnętrza Re_connect sprawiały wrażenie przytulnych, ale i takich, które inspirują do doświadczania nowych technologii – mówi Monika Tomaszewska.

Przestrzeń Re_connect liczy 1666 m kw. Obecnie oddano do użytku 500 m kw, na których znajdują się przestrzenie coworkingowe, biura, sale spotkań, centrum innowacji wraz z częściami wspólnymi. Łódzkie odniesienia dostrzegamy w kształcie fontu neonu Re_connect nawiązującego do alfabetu Władysława Strzemińskiego czy elementów budki telefonicznej, inspirowanej jedną z kompozycji przestrzennej Katarzyny Kobro. Unikatowość miejsca budują autorskie pomysły AKA Studio, które tworzą ewoluujące, dynamiczne środowisko pracy. W jednej z sal część regału tworzy interaktywna instalacja z ruchomymi kołami, wykończonymi w części lustrami i panelami akustycznymi, a w części tablicami do notowania powstających idei i pomysłów. W niewielkim pomieszczeniu socjalnym znalazło się miejsce na specjalnie zaprojektowany dla tej przestrzeni regał mieszczący stołki, krzesła i stoliki. Regał cały czas ulega dynamicznym zmianom pod wpływem potrzeb użytkowników.

- Naszym zamierzeniem było połączenie funkcji i zabawy oraz umożliwienie użytkownikom pracy w zależności od potrzeb dynamicznie zmieniającego się świata – opowiada Agata Łapuchowska, architektka z AKA Studio. - Podeszliśmy do tematu nieszablonowo, w konsekwencji czego udało nam się opracować wiele nowych i ciekawych rozwiązań. Na przykład w jednej z sal konferencyjnych specjalnie zaprojektowane panele akustyczne kryją za sobą tablice, które w zależności od potrzeb można otworzyć. W części coworkingowej, oprócz standardowych w dzisiejszych czasach rozwiązań, jak stoły sit-stand, zaproponowaliśmy zaprojektowane przez nas przegrody wielofunkcyjne. Znalazło się w nich miejsce dla donic z zielenią, tablic piśmienniczych i magnetycznych oraz ażurowego panelu umożliwiającego zawieszanie różnych przedmiotów codziennego użytku.

Przestrzeń Re_connect to jednak przede wszystkim dynamiczne, choć spójne i przyjazne miejsce do pracy. - Bardzo nam zależało na tym, by wnętrze było zielone i korespondowało z równie zielonym otoczeniem – mówi Monika Tomaszewska. - I tak rzeczywiście jest. Tu się po prostu dobrze pracuje. Czasem na ławeczce w sąsiedztwie bujnej roślinności, czasem w odosobnieniu w budce na korytarzu, czasem w salce premium, gdzie podejmowane są ważne decyzje, a czasem w strefie wspólnej, gdzie każdy jej element zachęca do bycia razem, wymieniania się ideami. Re_connect łączy na nowo i tworzy też nową jakość relacji biznesowych w miejscu o dużym, historycznym znaczeniu dla Łodzi.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek Biuro prasowe
2025-07-23 | 13:10

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Łotewski producent wysokiej klasy domów prefabrykowanych MyCabin rozszerza sieć oddziałów i dostaw na Polskę. To odpowiedź na rosnący popyt mieszkaniowy w Europie.
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny

Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.

Bankowość

Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.

Ochrona środowiska

Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.