Radosna IV – kolejny gotowy budynek
Po kilku latach realizacji projekt Radosna IV wchodzi na ostatnią prostą. Z czterech planowanych budynków trzy już są gotowe, a do zakończenie budowy ostatniego zostało kilka miesięcy.
Radosna IV to kontynuacja projektu mieszkaniowego realizowana przez Agrobex na terenie podpoznańskiego Zalasewa. W ramach tego etapu zaplanowano budowę czterech trzypiętrowych budynków wielorodzinnych o nowoczesnej linii i modernistycznej bryle. Łącznie 236 mieszkań. Dwa z nich ukończono i przekazano mieszkańcom w 2021 roku. Z kolei w kwietniu bieżącego roku dobiegła realizacja budynku nr 3 (Radosna 23) gdzie rozpoczął się już proces odbioru kluczy do lokali. W budowie pozostał największy budynek z 72 mieszkaniami o powierzchni od 44 do 62 mkw. – Ostatni budynek o nr 25 to już mocno zaawansowane prace budowlane. To także tylko kilkadziesiąt wolnych mieszkań. Trzeba przyznać, że wszystkie etapy w ramach projektu Radosna cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem. Lokalizacja, jakość wykonania oraz kompleksowość osiedla z pewnością wpływa na komfort i zadowolenie mieszkańców. – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Radosna IV to funkcjonalne i zróżnicowane powierzchniowo mieszkania. Lokale usytuowane na parterze posiadają ogródki, a pozostałe - balkony. Do dyspozycji są również windy oraz komórki lokatorskie. Agrobex nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach, dla których powstają bezpieczne place zabaw. – Osiedle Radosna to dla nas bardzo ważny projekt. Działalność deweloperską na terenie Zalasewa prowadzimy już kilkanaście lat, a tym samym przekazaliśmy mieszkania już setkom rodzin. I to dla nich tworzymy atrakcyjne przestrzenie, które służą wypoczynkowi, zabawie dzieci oraz integracji wszystkich mieszkańców. Mamy też mieszkania dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – dodaje Lucyna Jarczyńska. Zakończenie budowy ostatniego, czwartego budynku zaplanowano na III kwartał bieżącego roku. Ceny rozpoczynają się od 6900 zł brutto za mkw.
Zalasewo położone jest na terenie gminy Swarzędz, jedynie 3 km od granic Poznania. Jej popularność wynika z zapewnienia osobom poszukującym miejsca do zamieszkania bliskości terenów rekreacyjnych i czystszego powietrza. Na dodatek sukcesywnie wzbogacana infrastruktura usługowa i społeczna spełnia większość oczekiwań. Zaletą lokalizacji inwestycji jest bardzo dobrze rozwinięta komunikacja publiczna gminy Swarzędz na terenie której położona jest miejscowość Zalasewo. Ponadto, przyszli mieszkańcy z pewnością docenią szybki dojazd do Poznania, bliskość autostrady A2 oraz dróg krajowych. W najbliższej okolicy znajdują się także liczne punkty handlowo - usługowe. Rodziców zadowoli dobre zaplecze szkolno-oświatowe, bowiem kilka minut od inwestycji znajduje się szkoła podstawowa, przedszkole oraz kluby malucha. Natomiast miłośnicy aktywności fizycznej znajdą tu tereny zielone i rekreacyjne, a w okolicy pływalnię, kluby fitness, boiska sportowe oraz ścieżki pieszo-rowerowe.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.